عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

بایدها و نبایدهای ناخن عروس

از آنجایی که حلقه عروسی، این انگشتر مهم و معروف، همه نگاه‌ها را به دست عروس جلب می‌کند و عکاس هم شات‌های کلوزآپ زیادی از دست‌های عروس می‌گیرد تا هم حلقه را ثبت کند و هم دسته‌گل عروس را؛ ناخن عروس بسیار جلب‌توجه می‌کند!

به همین دلیل، سلامت و زیبایی ناخن عروس اهمیت زیادی دارد و درست مانند جنبه‌های دیگر آرایشی، انواع متفاوت تکنیک‌ها و استایل‌ها برای مانیکور ناخن وجود دارند که تصمیم‌گیری را سخت می‌کنند؛ مثلاً آیا دوست دارید که لاک صورتی ملایم کلاسیک داشته باشید یا قرمز اکلیلی فانتزی؟ ژل را ترجیح می‌دهید یا دیپ؟

در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید و بایدها و نبایدهای انواع مانیکور ناخن عروس را بدانید تا یک مانیکور منحصربه‌فرد برای جشن عروسی داشته باشید که عاری از اشتباه است!

بایدها و نبایدهای ناخن عروس

  • مانیکور ژل یا دیپ را فقط چند روز قبل از جشن عروسی انجام دهید.

مانیکور ژل و دیپ بهترین ابداع برای ناخن‌های عروس هستند. خشک شدن فوری و ماندگاری چند هفته‌ای از مهم‌ترین مزایای این متدها هستند که در واقع آرزوی محقق شده هر عروسی است؛ اما بعد از چند روز، هر دو نوع لاک، درخشش خود را از دست می‌دهند. پس فقط 2 یا 3 روز قبل از جشن عروسی ژل و دیپ را انجام دهید تا از کهنگی آن‌ها در روز عروسی جلوگیری کنید.

  • رنگ‌های متفاوت لاک را تست کنید.

معمولاً برای خرید لباس بیش از یک مدل را پرو می‌کنید پس چرا برای لاک ناخن جشن عروسی این کار را نکنید؟ به یاد داشته باشید که هر رنگی روی پوست‌های مختلف، متفاوت دیده می‌شود و فقط رنگ‌های خاصی برای رنگ پوست شما مناسب هستند؛ مثلاً اگر رنگ پوستتان زیتونی است، قرمز آلبالویی را روی زمینه آبی امتحان کنید به‌جای اینکه گزینه کلاسیک صورتی ملایم را انتخاب کنید.

 

 

  • فقط یک عدد لاک ناخن نخرید.

اگر همیشه لاک را به مانیکور ژل یا دیپ ترجیح می‌دهید، پس از اینکه رنگ مناسبتان را انتخاب کردید، چند عدد از همان رنگ را بخرید تا یکی برای سالن داشته باشید، یکی برای کیف لوازم ضروری روز عروسی و یکی هم در کیف ماه‌عسل بگذارید! در این صورت وقتی نیاز دارید که بلافاصله لاک شکسته را ترمیم کنید، از خودتان تشکر می‌کنید که چند لاک اضافه خریدید!

  • ناخن‌هایتان را در خانه هم مانیکور کنید.

تکنیک‌های مانیکور ناخن بسیار خوب هستند اما معجزه نمی‌کنند. نمی‌توانید توقع داشته باشید که با ناخن‌های جویده و کوتیکول‌های تخریب شده به سالن بروید و در یک ساعت ناخن‌های عروسی تحویل بگیرید که شایسته عکس‌های اینستاگرام است! اگر عادت دارید که ناخن‌هایتان را بجوید، تصمیم قاطع بگیرید تا در ماه‌های قبل از جشن عروسی این عادت بد را ترک کنید. همچنین از کندن ناخن‌های شکسته و شل شده خودداری کنید چرا که عفونت می‌کنند.

  • برای جشن عروسی، طراحی دراماتیک انتخاب نکنید.

البته که طراحی‌های فانتزی ناخن جالب هستند؛ اما اگر عادت ندارید که اکلیل و موتیف روی ناخن‌های خود داشته باشید، روز عروسی بهترین زمان برای تجربه این استایل‌ها نیست. در عوض یک طرح و رنگی که مطمئن هستید همیشه به دست شما می‌آید انتخاب کنید. گزینه‌های کلاسیک مانند فرنچ هم تقریباً برای همه عروس‌ها مناسب هستند.

  • یادتان باشد که لاک خودتان را به سالن بیاورید.

حتی اگر رنگ رویایی که انتخاب کرده‌اید در سالن وجود دارد، ایده بدی نیست که همیشه آماده باشید و لاک ناخن خودتان را هم به همراه داشته باشید تا اگر رنگ انتخابی شما در سالن تمام یا کهنه شده بود، بی لاک نمانید! لاک کهنه زودتر می‌شکند و تمام شدن رنگ مورد علاقه‌تان هم فقط روحیه‌تان را خراب می‌کند و وقت اضافه می‌گیرد تا رنگ جدیدی انتخاب کنید پس راه امن‌تر را پیش بگیرید و لاک خودتان را به همراه داشته باشید.

  • اگر لاک ناخنتان پرید، هول نکنید.

پریدن لاک ناخن همیشه در مانیکور اتفاق می‌افتد و دنیا هم به آخر نمی‌رسد! از نوک برس لاک استفاده کنید تا با ظرافت، قسمت پریده را ترمیم کنید سپس اجازه دهید تا 30 ثانیه خشک شود. دوباره یک لایه دیگر لاک بزنید و با یک لایه برق ناخن هم کار را تمام کنید. به همین دلیل است که پیشنهاد کردیم یک لاک در کیف لوازم ضروری جشن عروسی داشته باشید!

  • به دست‌هایتان کرم مرطوب‌کننده بزنید.

جالب است که یک کرم مرطوب‌کننده کوچک چه‌کارهایی برای عکس دستان یک عروس می‌کند! قبل از اینکه عکس کلوزآپ از دسته‌گل یا حلقه گرفته شود، برای اینکه دست‌هایتان را بلافاصله جوان‌سازی کنید، کرم مرطوب‌کننده را به کوتیکول‌های ناخن و بندانگشتان ماساژ دهید.

مزایا و معایب انواع مانیکور برای جشن عروسی

هیچ‌کس دوست ندارد که در یک مراسم مهم لاک ناخنش بشکند مخصوصاً اینکه مراسم، جشن عروسی خودش باشد و دست‌هایش هم مرکز توجه عکس‌های زیادی باشند مثلاً وقتی دور دسته‌گل حلقه زده‌اند یا در حال گذاشتن حلقه در دست همسر جدید هستند. برای همین احتمالاً می‌خواهید که ناخن‌هایتان واقعاً زیبا به نظر برسند؛ اما بین مانیکور ساده، ژل، دیپ یا آکریلیک کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟

واضح است که باید قبل از انتخاب نوع مانیکور عروسی تحقیق کنید. به همین دلیل، در ادامه مقاله مزایا و معایب محبوب‌ترین انواع مانیکور را بررسی می‌کنیم تا یک تصمیم مناسب بگیرید؛ اما هر انتخابی که کردید، حتی یک انتخاب فانتزی، شما را تشویق می‌کنیم که از مانیکور مورد علاقه‌تان لذت ببرید.

1-مانیکور ساده

مزایا:

مانیکور ساده احتمالاً اولین تجربه شما در دنیای مانیکور بود! هم می‌توانید DIY کنید یا در یک سالن حرفه‌ای انجامش دهید. در هر دو حالت، کمترین هزینه را دارد و اثر منفی هم روی سلامت ناخن‌هایتان ندارد که مزیت قابل ملاحظه‌ای است. ضمناً در این گزینه، همراه داشتن لاک خودتان برای مواقع اضطراری در جشن عروسی راحت‌تر است برای اینکه به رنگ‌های متعدد نیاز ندارید.

معایب:

وقتی بحث ترمیم لاک می‌شود، احتمالاً مانیکور ساده بعد از 5 روز می‌شکند و به ترمیم نیاز خواهد داشت و برای ماه‌عسل هم باید یک مانیکور دیگر انجام دهید. علاوه‌بر این، باید مطمئن شوید که ناخن‌های شما در انتهای مانیکور کاملاً خشک شده‌اند وگرنه تصادفاً به لباستان می‌چسبند و هم لباس را خراب می‌کنند و هم لاک به هم می‌ریزد.

2-مانیکور ژل

مزایا:

مانیکور ژل یک لاک هیبرید است که از نور UV استفاده می‌کند تا بلافاصله خشک شود و 2 تا 3 هفته دوام بیاورد؛ بنابراین، خیالتان راحت است که در مراسم‌های متفاوت جشن عروسی دوام می‌آورد و اگر بلافاصله پس از جشن عروسی راهی ماه‌عسل هستید، انتخاب خوبی است تا نگران مانیکور مجدد نباشید.

 

 

معایب:

از مانیکور ساده گران‌تر است و در خانه به‌سختی پاک می‌شود. اگر سعی کنید که در خانه پاکش کنید، شاید به ناخن‌ها صدمه بزنید برای همین بهتر است پاک کردن ژل را به حرفه‌ای‌ها بسپارید.

3-مانیکور دیپ

مزایا:

در این نوع مانیکور، تکنسین ناخن پس از زدن یک لایه لاک مخصوص، ناخن شما را در یک پودر رنگی قرار می‌دهد. از آنجایی که پودر فقط به لاک می‌چسبد، خیالتان راحت است که مانیکور تمیزی به دست می‌آید و کوتیکل‌ها نامرتب نمی‌شوند. ضمناً به مدت 3 تا 4 هفته هم دوام می‌آورد و شکسته نمی‌شود که اگر می‌خواهید قبل از ماه‌عسل نگران مانیکور نباشید، گزینه خوبی است.

معایب:

از هر دو گزینه مانیکور ساده و ژل گران‌تر است و باز هم اگر سعی کنید در خانه لاکتان را پاک کند ریسک صدمه به ناخن وجود دارد و باید به سالن بروید.

4-مانیکور آکریلیک

مزایا:

آکریلیک برای کسانی مناسب است که دوست دارند ناخن‌های بلند داشته باشند. این اکستنشن‌ها از یک ترکیب مایع و پودر تشکیل شده‌اند که روی ناخن طبیعی و مصنوعی شما سفت می‌شود تا فضایی برای لاک معمولی ایجاد کند و معمولاً 2 تا 3 هفته دوام می‌آورد.

معایب:

روند اجرای آکریلیک، ممکن است ناخن‌ها را کمی ضعیف کند و اگر به آن‌ها عادت ندارید، شاید به زمان کافی برای عادت کردن نیاز داشته باشید. آکریلیک انتخاب خوبی برای عروس‌هایی است که ناخن کوتاه دارند یا عادت به جویدن ناخن دارند و دوست دارند که در جشن عروسی ناخن‌های خود را بلند و متفاوت جلوه دهند.

کلام آخر

ناخن عروس چه کوتاه باشد و چه بلند، چه طبیعی باشد و چه مصنوعی، بخش مهمی از زیبایی عروس است و در عکس‌های جشن عروسی ثبت می‌شود اما از آنجایی که باید در استفاده از دست‌هایتان هم راحت باشید، یک مانیکوری انتخاب کنید که برایتان قابل‌تحمل است و مناسب شخصیتتان است!

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok