عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

راهنمای آرایش و پیرایش داماد

آرایش و پیرایش داماد معمولاً ساده‌تر از عروس است و دردسر کمتری دارد اما به همان اندازه مهم است و باید با برنامه‌ریزی انجام شود تا مطابق خواسته و استایل شما باشد بدون اینکه عوارض ناخواسته و غیرمترقبه‌ای داشته باشد.

با وجودی که معمولاً مقالات زیادی برای دامادها نوشته نمی‌شود، ما می‌خواهیم دامادهای خوشحال ایرانی بدانید که به فکرتان هستیم و برای شما هم مقاله می‌نویسیم. برای همین در این مقاله، موضوع مهم آرایش و پیرایش داماد را بررسی می‌کنیم و 9 توصیه مهم از آرایشگرهای حرفه‌ای داماد را پیشنهاد می‌کنیم تا زیباترین و بهترین ظاهر ممکن را در جشن عروسی داشته باشید و عروس را به انتخاب خود مفتخر کنید.

  • کارها را تا لحظه آخر نگه ندارید.

درست مانند همه‌کاره‌ای جشن عروسی، برنامه‌ریزی، کلید اصلی موفقیت در داشتن یک اصلاح دامادی است. فرقی هم نمی‌کند که اصلاح صورت، مانیکور یا کوتاهی مو است، فقط وقت گرفتن از سالن را برای لحظه آخر نگه ندارید! آخرین چیزی که قبل از جشن عروسی نمی‌خواهید این است که سالن همیشگی شما وقتش کاملاً رزرو شده باشد و مجبور شوید مهم‌ترین اصلاح زندگی خود را به شخص دیگری بسپارید که هیچ شناختی از شما و مویتان ندارد.

برای وقت گرفتن از آرایشگر همیشگی، حداقل یک ماه زودتر تماس بگیرید و همه قرارها را به ترتیبی که توسط او پیشنهاد می‌شود و در فاصله‌های مناسب از جشن عروسی هماهنگ کنید.

معمولاً، ماسک و پاک‌سازی صورت را روز قبل از جشن عروسی انجام نمی‌دهند و با توجه به رشد موی شما، بهتر است که در روز عروسی اصلاح ریش و سبیل هم انجام ندهید چراکه ممکن است پوستتان سرخ شود یا جوش بزند. 1 تا 2 روز قبل از جشن عروسی اصلاح کنید تا التهاب پوستتان به‌موقع برطرف شود. موها و ناخن‌ها را هم با توجه به رشد معمول می‌توانید چند روز قبل از جشن عروسی کوتاه و مرتب کنید.

  • از محصولات معتبر استفاده کنید.

اگر تابه‌حال از محصولات یا برند خاصی برای پوست، مو، ناخن یا عطر استفاده نمی‌کنید، بهتر است از چند ماه قبل کمی تحقیق کنید. استفاده از بهترین ترکیب محصولات برای مراقبت‌های پوستی، اصلاح صورت یا استایل مو می‌تواند مشکلات متداول اصلاح را برطرف کند. سعی کنید از یک پاک‌کننده خوب صورت، مرطوب‌کننده صورت و کرم قبل از اصلاح استفاده کنید تا موها را قبل از شِیو کردن نرم کنید و اصلاح راحت‌تر و موهای زیرپوستی کمتری هم داشته باشید. پس از اصلاح هم از کرم افترشِیو استفاده کنید تا پوست را مرطوب کنید و التهابات را به حداقل برسانید و به ترمیم زخم‌ها هم کمک کنید.

برای موهایتان هم اگر موی صاف دارید، موهای ناسازگار و تازه رشد کرده را با واکس صاف کنید تا بدون داشتن درخشش اضافه به‌خوبی سر جایشان محکم شوند. اگر موی فر یا ضخیم دارید، از یک کرم استایل استفاده کنید تا وز مو را بگیرید اما فر طبیعی مو را به نمایش بگذارید.

  • از یک حرفه‌ای کمک بگیرید.

اگر عادت ندارید که ماسک صورت، اصلاح صورت و مو را در خانه انجام دهید، حتماً به یک سالن زیبایی بروید. حتی اگر همیشه آرایش و اصلاح را خودتان انجام می‌دهید اما برای جشن عروسی تمایل به ایجاد تغییر دارید، یک حرفه‌ای را استخدام کنید. چند ماه قبل از عروسی با تعدادی از آرایشگرها مشاوره کنید و در صورت لزوم استایل‌های متفاوت مو و اصلاح صورت را امتحان کنید تا بهترین گزینه را برای چهره خود انتخاب کنید.

با استخدام یک حرفه‌ای دیگر نگران اشتباهات اصلاح خانگی نیستید و به‌راحتی می‌توانید عکس‌العمل پوست و رشد مو را اندازه‌گیری کنید تا اصلاح رسمی روز عروسی را در زمان مناسب انجام دهید.

یک بخش مهم دیگر از آرایش و پیرایش داماد انتخاب یک عطر منحصربه‌فرد است که در روز عروسی داماد را از سایر مردان حاضر متمایز کند چراکه یک داماد با استایل، به بوی خوش خود اهمیت می‌دهد! مانند اصلاح صورت و مو، اگر مطمئن نیستید که چه عطری باید بخرید، قطعاً می‌توانید از یک متخصص حرفه‌ای عطر کمک بگیرید. به یکی از فروشگاه‌های بزرگ بروید و از مشاور عطری فروشگاه کمک بگیرید تا بهترین عطر دامادی را انتخاب کنید. با نوت‌های متفاوت عطر و ادکلن آشنا شوید و بودجه را هم تعیین کنید تا مشاور عطر بتواند مناسب‌ترین گزینه را معرفی کند.

  • تغییر ناگهانی در پیرایش خود ایجاد نکنید.

جشن عروسی زمان خوبی برای کنجکاوی و تست اصلاح جدید مانند سبیل چخماقی نیست! به خاطر داشته باشید که شما و همسرتان باید عکس‌های عروسی را برای همیشه عزیز بشمارید نه اینکه هنگام نگاه کردن به آن‌ها پشیمان باشید یا خجالت بکشید!

در روز عروسی باید شبیه خودتان باشید با این تفاوت که مرتب‌تر شده‌اید که البته به این معنی هم نیست که باید کاملاً شیو کنید. اگر مردم عادت دارند که شما را با ریش ببینند، ریش را حتماً نگه دارید.

  • کمی تمرین کنید.

یک ضرب‌المثل خوب می‌گوید که تمرین کردن باعث بهتر شدن می‌شود! اگر تصمیم گرفتید که اصلاح و آرایش را خودتان انجام دهید، حتماً باید قبل از جشن عروسی کمی تمرین کنید. زمان و تکنیک برنامه اصلاح و کوتاهی مو را تمرین کنید و توجه کنید که موهایتان پس از چند هفته از زمان اصلاح بهتر دیده می‌شود. شکل و اندازه ریش و سبیل را هم تغییر دهید تا متوجه شوید که چه ظاهری برای شما بهتر است.

  • از ابزار مناسب استفاده کنید.

برای اصلاح مناسب موی صورت و بدن از ابزارهای مناسب و حرفه‌ای استفاده کنید. معمولاً، باید از ماشین الکتریکی برای اصلاح موی صورت و بدن استفاده کنید تا ریسک التهاب و صدمه را کمتر کنید. گزینه محبوب بعدی واکس کردن است که مخصوصاً برای شانه‌ها و پشت بدن نتیجه خوبی می‌دهد اما پیشنهاد می‌کنیم که به جای واکس کردن در خانه به یک سالن تخصصی بروید.

  • لباس دامادی را امتحان کنید تا متوجه شوید که چه اصلاحی باید انجام دهید.

اگر موی سینه‌تان از یقه پیراهن بیرون می‌زند، احتمالاً نیاز به اصلاح دارید. اگر از تیغ برای اصلاح ناحیه سینه استفاده می‌کنید، از کرم یا ژل هم استفاده کنید تا مطمئن شوید که قبل از شروع اصلاح، پوستتان به‌خوبی مرطوب و نرم شده است و پس از اصلاح هم سوختگی ناشی از تیغ نداشته باشید.

  • به خاطر داشته باشید که در بیشتر مواقع فقط اصلاح می‌کنید و شِیو نمی‌کنید.

شما یک مرد هستید و کاملاً طبیعی است که مقداری مو روی صورت و بدن خود داشته باشید. تنها کاری که باید بکنید این است که موها را کنترل و مرتب کنید؛ اما مجبور نیستید که آن‌ها را بتراشید مگر اینکه شخصاً تمایل به این کار دارید.

  • در هفته آخر قبل از جشن عروسی از محصولات جدید پوست و مو استفاده نکنید.

معمولاً پوست به محصولات جدید پوستی عکس‌العمل نشان می‌دهد و مدتی طول می‌کشد تا به آن‌ها عادت کند. مخصوصاً اگر شما پوست حساسی دارید، نباید در هفته قبل از جشن عروسی محصول پوستی جدیدی امتحان کنید و ریسک داشتن التهاب پوستی را بپذیرید. بهتر است به محصولاتی بسنده کنید که همیشه استفاده می‌کنید یا اگر به هر دلیلی اصرار دارید که از محصولات جدید استفاده کنید حداقل ماه‌ها قبل از جشن عروسی آن‌ها را امتحان کنید. البته اگر از کمک یک متخصص پوست هم کمک بگیرید بهتر است.

کلام آخر

شما هر چه که هستید و هر چهره‌ای که دارید، توسط عروس انتخاب شده‌اید پس سعی نکنید که در جشن عروسی چهره‌تان را خیلی زیاد تغییر دهید و او را شوکه کنید. همان کسی باشید که او انتخاب کرده است و بر خود ببالید؛ اما آرایش و پیرایش را هم فراموش نکنید تا بهترین ویژگی‌های چهره‌تان را چشمگیرتر کنید.

 

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok