عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

چگونه بهترین کفش عروس را انتخاب کنید؟

کفش عروس شاید تنها آیتمی باشد که توجه کافی به آن نمی‌شود برای اینکه بیشتر نگران لباس عروس و آرایشتان هستید؛ اما واقعیت این است که تنها آیتم مهم بعد از لباس عروس، کفش عروس است چراکه اگر پاهایتان راحت نباشند، لذت داشتن همان لباس عروس و آرایش را هم از شما می‌گیرند و خاطره بدی از روز عروسی باقی می‌گذارند.

از طرف دیگر، شاید چند ماهی را در جستجوی لباس عروس رویایی خود سپری کنید و بالاخره هم پیدایش کنید؛ اما ظاهر عروس بدون یک جفت کفش زیبا کامل نمی‌شود!

کفش‌هایی که برای روز عروسی انتخاب می‌کنید، یک تصمیم مهم هستند برای اینکه باید چند ساعت ممتد آن‌ها را بپوشید به همین دلیل باید عوامل زیادی مانند قد پاشنه کفش، استایل و راحتی را در نظر بگیرید. فارغ از اینکه قصد دارید کمی شخصیت به ‌ظاهر خود اضافه کنید یا فقط پاهایتان را راحت نگه دارید، فاکتورهای مهمی وجود دارند که باید قبل از خرید کفش عروس در نظر بگیرید. مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟

در این مقاله به کمک شما می‌آییم و به مسیر مناسب هدایتتان می‌کنیم تا بهترین گزینه را برای کفش عروسی‌تان انتخاب کنید.

  • اول لباس عروس را بخرید.

کفش‌های عروسی باید استایل لباس عروس را کامل کنند. اگر کفش عروسی را بعد از پیدا کردن لباس عروس بخرید، تضمینی وجود ندارد که این دو با هم ست شوند.

قد و برش لباس عروس تعیین می‌کند که چه مقدار از کفش عروسی دیده خواهد شد و چه نوع کفشی با چه مقدار پاشنه باید بپوشید. اگر قد لباس عروس تا زیر زانو است، کفش‌های شما توجه بیشتری جلب می‌کنند نسبت به زمانی که یک لباس کاملاً بلند با یک دنباله بپوشید. ضمناً قد لباس باید با پاشنه کفش هماهنگ باشد تا خیلی کوتاه نشود که قوزک پایتان بیرون بزند یا آن‌قدر بلند نباشد که لباس‌زیر کفش گیر کند.

  • هدف و بودجه کفش عروس را تعیین کنید.

قبل از اینکه شروع به خرید کنید، تصمیم بگیرید که چه مبلغی می‌توانید هزینه کنید. داشتن بودجه، جستجوی شما را محدودتر می‌کند.

سپس تصمیم بگیرید که با کفش خود چه هدفی را می‌خواهید به دست بیاورید:

آیا می‌خواهید کفش عروس جلب‌ توجه کند یا ساده باشد؟

آیا با داماد کفشتان را سِت می‌کنید؟

آیا استایل برایتان مهم‌تر از راحتی است؟

آیا فقط یک جفت کفش برای کل روز عروسی می‌پوشید؟

آیا تمایل دارید که مبلغ زیادی روی یک کفش باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید؟

بسیاری از عروس‌ها ترجیح می‌دهند که کفش عروسی‌شان با رنگ لباس عروس یا پالت رنگ جشن عروسی ست شود. تصمیم بگیرید که در طیف رنگی کفش عروس چه موضعی دارید: رنگ طبیعی و سفید یا رنگ‌های جیغ و جذاب!

از خود بپرسید که آیا شخصیتتان مناسب کفش پاشنه‌بلند است. اگر عادت دارید که همیشه کفش پاشنه‌بلند را به‌راحتی بپوشید، پس احتمالاً می‌توانید روز عروسی هم همین کار را انجام دهید؛ اما اگر به‌سختی با پاشنه‌بلند راه می‌روید، برای روز عروسی کفشی انتخاب کنید که با آن راحت باشید.

  • استایل کفش عروس را با استایل جشن عروسی هماهنگ کنید.

مهم‌ترین توصیه‌ای که به شما می‌کنیم این است که جستجوی کفش عروسی را به‌تناسب استایل مراسم محدود کنید؛ مثلاً همان‌طوری که کفش پاشنه‌بلند 20 سانتی برای مراسم در فضای باز راحت نیست، چکمه‌های وسترنی نیز برای یک جشن عروسی رسمی کراواتی مناسب نیست. سایر فاکتورهای مهم کفش عروس شامل بافت، جنس، طرح و رنگ است. برخی از عروس‌ها ترجیح می‌دهند که یک کفش رنگی مرکز توجه ظاهرشان باشد اما بقیه عروس‌ها کفش را با رنگ و جنس لباس عروس هماهنگ می‌کنند.

  • مکان جشن عروسی را در نظر بگیرید.

هنگام انتخاب کفش عروسی به مکان عروسی هم فکر کنید. کفش پاشنه‌بلند لزوماً بهترین انتخاب برای یک جشن عروسی ساحلی نیست!

آیا مکان جشن عروسی پله زیاد دارد؟ مسیر ناهموار دارد؟ صحنه رقصش سُرخوردنی است؟ این جزییات مهم را در نظر بگیرید و کفشی انتخاب کنید که در این موقعیت‌ها به شما کمک می‌کند.

  • مراقب آب‌وهوا باشید.

در صورت پیش‌بینی هوای متغیر، یک برنامه دوم برای کفش‌ عروس داشته باشید. چمن خیس و گلی یا چاله‌های پر آب پیاده‌رو با یک کفش صاف یا پاشنه 20 سانتی هماهنگ نیستند!

اگر جشن را در فضای باز برگزار می‌کنید یا عکس‌ها را می‌گیرید، برای آب‌وهوای بارانی یک جفت چکمه پلاستیکی فانتزی بپوشید. اگر هم قرار است برف ببارد، چکمه‌های پوست، هم پاهای شما را گرم نگه می‌دارند و هم در عکس‌ها خوب دیده می‌شوند.

  • قیمت بگیرید.

شاید خیلی راحت عاشق اولین کفشی شوید که می‌بینید و همان را بخرید اما پیشنهاد می‌کنیم از فروشگاه‌های مختلف قیمت بگیرید و همه گزینه‌ها را قبل از خرید مقایسه کنید.

فروشگاه‌های آنلاین ظاهراً تنوع محصول بیشتری دارند پس بد نیست که جستجوی خود را روی وب شروع کنید و سپس به فروشگاه‌ها بروید تا استایل موردعلاقه‌تان را پرو و خرید کنید.

7-      راحتی را در اولویت قرار دهید.

یادتان باشد که کفش باید برای تمام روز و احتمالاً شب در پای شما راحت باشد تا بعدها که به جشن عروسی فکر می‌کنید فقط خاطرات خوش را به یاد بیاورید نه اینکه پاهایتان چقدر درد گرفتند و تاول زدند!

از تاکتیک‌های پیشگیری برای پا درد استفاده کنید مثلاً از چسب ضخم مایع در نقاط حساس پا استفاده کنید یا انگشت سوم و چهارم را به هم بانداژ کنید، باور کنید واقعاً نتیجه می‌دهند.

کفش‌های بدون پاشنه یا حتی کتانی‌های شیک هم در دسترس داشته باشید تا اگر خسته شدید یک زنگ تفریح به پاهایتان بدهید.

8-      کفش را برای پرو نهایی لباس عروس به همراه داشته باشید.

اگر لباس عروس نیاز به تعمیرات دارد، یادتان باشد که کفش عروس را برای هر جلسه پرو ببرید تا خیاط قد لباس عروس را به تناسب پاشنه کفش کوتاه کند.

پرو لباس عروس با کفش خیالتان را راحت می‌کند که قبل از جشن عروسی میدانید که این دو به هم می‌آیند در غیر این صورت زمان کافی برای تعویض کفش دارید.

بایدها و نبایدهای کفش عروس

  • بایدها

با کفش عروس در خانه تمرین کنید. فارغ از اینکه کفش عروس راحت است یا نه، مخصوصاً اگر کفش پاشنه‌دار گرفته‌اید، آن‌ها را در خانه بپوشید تا نرم و راحت شوند و تمرینی هم کرده باشید.

یک جفت کفش بک‌آپ داشته باشید. حتی اگر کفش‌های انتخابی فوق‌العاده راحت هستند، بد نیست که یک جفت کفش بک‌آپ در دسترس داشته باشید تا اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای برای کفش‌ها افتاد مثلاً پاشنه کفش شکست، کفش دومی آماده داشته باشید.

  • نبایدها

تا لحظه آخر برای خرید کفش عروس صبر نکنید. هر چه بیشتر خرید کفش عروسی را به تعویق بیندازید، زمان کمتری باقی می‌ماند که بفهمید واقعاً آن‌ها را دوست دارید و تمرین هم نمی‌توانید بکنید.

بدون پرو، کفش عروس نخرید. حتی اگر استایل از راحتی کفش برایتان مهم‌تر است، باید قبل از خرید بدانید که کفش عروسی سایز پای شماست و راحت است.

کلام آخر

فرقی نمی‌کند که کفش عروس بندار است یا دکمه‌دار فقط مطمئن شوید که مناسب استایل لباس عروس و جشن عروسی است و به‌اندازه کافی برای شما راحت است؛ اما مهم‌تر این است که کفش عروس باید شخصیتتان را منعکس کند تا با اعتمادبه‌نفس آن‌ را به معرض نمایش بگذارید و با آسایش فراوان عروسی کنید!

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok