عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

استایل جشن عروسی با بودجه محدود

استایل، به دلیل اینکه نشان دهنده شخصیت و سلیقه عروس و داماد است، فاکتور مهمی در جشن عروسی به حساب می‌آید و ابزار مفیدی برای شخصی‌سازی مراسم است. از ظاهر عروس و داماد تا فضای مراسم همه بخشی از استایل کلی جشن عروسی هستند؛ اما همیشه وقتی بحث استایل می‌شود عروس و دامادها یاد هزینه‌های گران‌قیمت می‌افتند.

در این مقاله به شما ثابت می‌کنیم که داشتن استایل منحصربه‌فرد، لزوما نباید گران‌قیمت باشد! پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا ایجاد استایل مدرن شهری را با المان‌های ساده معرفی کنیم.

جشن عروسی مدرن شهری اندازه‌ها و شکل‌های متفاوت دارد، مثلا از یک عقد ساده در دفترخانه شروع می‌شود تا آپارتمان‌های بزرگ، تالارهای مجلل و هتل‌های قدیمی ادامه پیدا می‌کند! اما آنچه همه این مراسم‌ها را مشابه می‌کند، استایل تمیز، شهری و شاید کمی خاص باشد که از المان‌های دکوراسیون منحصربه‌فرد استفاده می‌کند.

وجود احتمالات متنوع در یک جشن عروسی مدرن شهری به این معناست که عروس و دامادها با بودجه‌هایی در سطوح متفاوت می‌توانند این استایل را انتخاب کنند. در واقع جنبه سادگی این استایل به عروس و دامادهایی با بودجه محدود اجازه می‌دهد تا با انتخاب فقط چند المان دکوری یک استایل چشمگیر خلق کنند.

جایگاه عروس و داماد

هنگامی‌که بحث دکوراسیون تالار است، بسیاری از عروس و دامادها فکر می‌کنند که باید آیتم‌های دکوری بیشتری اضافه کنند تا فضا را پر کنند! اما بهتر است تمرکز را بر روی خودتان نگه دارید و اجازه دهید که تالار با طرح معماری خود جلب‌توجه کند!

هیچ‌چیزی به‌اندازه یک تالار سفید، مینیمالیست نیست و یک فریم سفید برای جایگاه عروس و داماد به‌اندازه کافی گویا و متفاوت است تا فضا را جالب‌تر کند. توجه مهمانان به این فریم که با گل و گیاه سفید و سبز تازه تزیین‌شده است و به زوج زیبایی که در زیر این فریم قرارگرفته‌اند، جلب خواهد شد! فانوس‌های سفید هم می‌توانند اندکی جزییات ظریف به این نما اضافه کنند و ریسه‌های ساده هم یک فضای رمانتیک ایجاد می‌کنند بدون اینکه تهاجمی باشند.

بادکنک‌ها

اگر خوش‌شانس هستید و تالار شما سقف بلندی دارد، به‌جای اینکه از لوسترهای مجلل استفاده کنید، سقف را با بادکنک‌های خیلی بزرگ تزیین کنید. بادکنک‌ها یک ابزار ارزان‌قیمت برای افزودن یک استایل مدرن و هیجان‌انگیز در هر مکانی هستند. بادکنک‌ها حتی می‌توانند به‌عنوان پس‌زمینه عکس‌ها و یا حتی دسته‌گل استفاده شوند!

ریسه پارچه‌ای

اگر وجود بادکنک برای پالت رنگ خاص شما بیش‌ازاندازه فانتزی است، المان‌های مقرون‌به‌صرفه دیگری هم وجود دارند که می‌توانند زیبایی دیداری خوبی برای فضا ایجاد کنند. تمرکز را بر روی جایگاه عروس و داماد نگه دارید برای اینکه نگاه مهمانان همیشه به این قسمت خواهد بود. اگر یک نردبان بلند دارید و مقداری پارچه سفید ارزان‌قیمت هم سال‌هاست در گوشه خانه مانده است، می‌توانید آن‌ را به‌صورت آویزهای ظریف برش بزنید و در اطراف جایگاه نصب کنید تا فضای چشمگیری ایجاد کنید.

دکوری آویزی

یک آیتم دکوری که از سقف آویزان شده همیشه هیجان‌انگیز است و چیز زیادی هم احتیاج ندارید تا یک پس‌زمینه چشم‌گیر ایجاد کنید. تعدادی آیتم طبیعی که به‌صورت هنرمندانه‌ای آویزان شده‌اند، نتیجه دلخواه را حاصل می‌کنند؛ مثلا یک دیوار آجری را با تعدادی شاخه بلند مانند اکالیپتوس پوشش دهید و تعدادی گل‌سفید شاخه بلند مانند رز یا زبان در قفا هم در بین آن‌ها جای دهید.

حتی می‌توانید فضا را با آویزان کردن گلدان‌های کوچک شیشه‌ای که با آب پرشده‌اند و شمع‌های وارمر و گلبرگ‌های ظریف را در خود نگه داشته‌اند، مدرن‌تر کنید. برای تمرکز بیشتر بر استایل مدرن حتی می‌توانید اشکال هندسی را در قالب شیشه یا فلز در اطراف فضای تالار آویزان کنید.

شمع در تعداد زیاد

اگر المان‌های دکوری شکستنی شمارا نگران می‌کنند، فضای مدرن را با استفاده از تعداد زیادی شمع استوانه‌ای در سایزهای متفاوت ایجاد کنید که در اطراف جایگاه عروس و داماد روی زمین چیده شده‌اند. هر چه تفاوت ارتفاع شمع‌ها بیشتر باشد، اثر آن‌ها جادویی‌تر خواهد بود.

برای جذابیت بیشتر، شمع‌ها را در دسته‌های کوچک و بزرگ روی میزهای چهارگوش بچینید و در اطراف مسیر ورود عروس و داماد قرار دهید تا فضایی شبیه خانه ایجاد کنید.

بهترین امتیاز این طراحی این است که همه المان‌ها نسبتا ارزان‌قیمت هستند و حتی با استفاده از تعداد کمتری المان دکوری، تاثیر بیشتری ایجاد می‌کنید!

شمع‌ها علاوه بر اینکه موج رمانتیک را هم افزایش می‌دهند، راحت‌ترین راه برای ایجاد بیشترین احساسات با کمترین هزینه هستند. شمع‌های معمولی استوانه‌ای را با قرار دادن در جاشمعی ساده شیشه‌ای و چیدن آن‌ها در کنار هم در ارتفاع‌های متفاوت به یک آیتم دکوراسیون مدرن و شیک تبدیل کنید و در ورودی جشن عروسی، راهروها، میز نوشیدنی‌ها یا در فضاهای اصلی که نیاز به اندکی دکور هیجانی دارند، قرار دهید.

هنگامی‌که در مورد دکوراسیون شک دارید، تعداد زیادی شمع شناور در گلدان پر آب را روشن کنید تا فاکتور رمانتیک فضا را بالا ببرید، نور را کمتر کنید و احساساتی شوید.

گل‌های تمام سفید

هنگامی‌که باید میزها را تزیین کنید، چیدمان شمع‌ها را ادامه دهید اما نما را با گل‌های تک رنگ لطیف‌تر کنید؛ مثلا انواع گل‌های سفیدرنگ را به‌صورت دسته‌ای در گلدان‌ها قرار دهید. برای یک فضای مدرن‌تر اجازه دهید که گل‌ها به‌صورت آزاد در گلدان‌ها پراکنده شوند و یک زیبایی کژوال ایجاد کنند.

برای ایجاد یک فضای روشن، شمع‌های سفید بلند را در فاصله‌های متناسب روی میزهای شام قرار دهید. هنگامی‌که این شمع‌ها با رومیزی‌های سفید و گل آراییهای مینیمالیست سفید وسبز در بطری‌های شیشه‌ای ترکیب شوند، حس رمانتیک سنتی با یک استایل ساده مدرن به‌روزرسانی می‌شود.

گلدان‌های آینه‌ای

اگر می‌خواهید به‌جای حس رمانتیک قدیمی کمی شکوه به استایل مدرن خود اضافه کنید، آیتم‌های براق پیدا کنید! گلدان‌های آینه‌ای چهارگوش انتخاب خوبی هستند برای اینکه با گل‌های تک رنگ سفید هم زیباتر دیده می‌شوند.

شاخه‌های LED

به‌جای شمع، شاخه‌های بلند درخت که با لامپ‌های ریز LED تزیین‌شده‌اند، می‌توانند میزهای شام را مدرن‌تر و شهری‌تر کنند! برای اینکه فضای جشن را شبیه یک جنگل برفی کنید، این شاخه‌های خیلی بلند را در گلدان‌های بلند چهارگوش قرار دهید تا لامپ‌های ریز نقش دانه‌های برف را بازی کنند!

اشکال هندسی

این اشکال هرگز شما را ناامید نمی‌کنند و می‌توانند بلافاصله یک فضای مدرن ایجاد کنند. اشکال هندسی را برای گلدان‌ها، جاشمعی‌ها یا مجسمه‌ها انتخاب کنید تا در گوشه و کنار فضا قرار دهید.

رومیزی‌های طرح دار

برای اضافه کردن جذابیت بیشتر بدون استفاده از رنگ‌های جیغ، از فابریک‌های طرح دار با رنگ خنثی برای رومیزی استفاده کنید. با این انتخاب، سایر المان‌های دکوری را مینیمال و ساده نگه دارید تا فابریک جذاب روی میزهای بلند پذیرایی و یا شام جلب‌توجه کند.

گل‌های دکوری

هنگامی‌که می‌خواهید گل‌ها را برای یک جشن عروسی مدرن شهری انتخاب کنید، ارکیده اولین چیزی است که به ذهن می‌رسد؛ اما اگر نگران قیمتش هستید، گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری هم وجود دارند. گل‌های تیلندسیا، شکرپاره، عنکبوتی و البته کاکتوس‌ها نمونه‌هایی از گل‌های شکیل هستند که می‌توانید در نظر بگیرید. لیلی‌ها هم با وجودی‌ که گران‌قیمت محسوب می‌شوند اما می‌توانید در تعداد کمتر استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشند.

کاغذهای طرح دار

برای یک راه نوآورانه در ایجاد جذابیت در استایل مدرن شهری، از کاغذهای باکیفیت طرح دار استفاده کنید. اگر هنرمند هستید و وقت اضافه هم دارید، فرفره‌های سفید و سیاه درست کنید و برای خوش آمدگویی در ورودی تالار یا سالن شام قرار دهید. حتی می‌توانید رانِر میزهای شام، زیر بشقابی‌ها و یا حلقه دستمال‌ها را با کاغذهای جذاب برش بزنید تا یک المان گرافیکی به استایل مدرن و ساده خود اضافه کنید بدون اینکه هزینه زیادی پرداخت کنید.

المان‌های آکریلیک

لوسیت، پلاکسی گلاس و سایر المان‌های پلاستیکی در استایل مدرن بسیار محبوب هستند؛ مثلا صندلی‌های تلقی بسیار شیک هستند و می‌توانند برای اتاق عقد یا سالن استفاده شوند و به ایجاد فضای مدرن هم کمک کنند. حتی می‌توانید مواد آکریلیکی شفاف را در کارت‌های دعوت استفاده کنید و یا نشان‌های راهنمای داخل سالن را با این مواد تهیه کنید تا فانتزی‌تر شوند.

کلام آخر

یادتان باشد که از فضای مدرن شهری موجود نهایت استفاده را بکنید و تعدادی عکس بی‌نظیر و به‌یادماندنی بگیرید. حالا که یک عروس و داماد خوش‌شانس هستید که به این فضاهای شهری دسترسی دارید، روی این شات‌های هنری سرمایه‌گذاری کنید و از معماری خاص فضا، دید اطراف یا ساختمان‌های قدیمی شهر استفاده کنید.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok