عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

11توصیه تخصصی برای کیک عروسی تابستانی

تابستان فصل جشن عروسی است، فصل رقصیدن در فضای باز و باغ‌های زیبا و سواحل بادی است. فصل نوشیدن شربت‌های خنک، خوردن میوه‌های تازه رنگارنگ و چشیدن طعم جادویی یک کیک تازه و خوشمزه که یادآور شیرینی آغاز یک زندگی مشترک است.

مزایای زیادی در یک جشن عروسی تابستانی وجود دارد اما یک کیک عروسی که در آفتاب سوزان تابستان آب شده است قطعاً یکی از این مزایا نیست! برای اینکه به شما کمک کنیم تا هم جشن عروسی تابستانی خود را داشته باشید و هم کیک تابستانی را سالم و تازه نگه دارید، در این مقاله 11 توصیه تخصصی از کیک پزهای معتبر دنیا پیشنهاد می‌کنیم.

 • رنگ سفید، عاجی یا یک رنگ خنثی و کمرنگ انتخاب کنید.

برای برگزاری جشن عروسی در فضای باز که نگران گرما و رطوبت هستید، رنگ سیاه و تیره اولین چیزی است که روی کیک آب می‌شود پس رنگ سفید، عاجی و کلاً خیلی روشن انتخاب کنید تا حتی در صورت نرم شدن کیک، تضاد رنگی به وجود نیاید.

 • از کاغذ ویفری برای تزیین کیک استفاده کنید.

برای دکوراسیون کیک عروسی و طراحی گل‌ها و اشکال روی کیک از کاغذ ویفری همه‌کاره استفاده کنید که مانند یک کاغذ سبک و نازک است اما گزینه‌های بسیار زیادی برای دکوراسیون به شما می‌دهد. این کاغذ ویفری برای طراحی گل‌ها مناسب است برای اینکه آب نمی‌شود یا در گرمای تابستان مانند گل‌های شکری پژمرده نمی‌شود. مجبور هم نیستید که زمان زیادی برای خشک شدن گل‌ها صبر کنید. ضمناً از شکر سبک‌تر است که مزیت خوبی برای گل‌های بزرگ است.

 • وزن سنگین روی کیک قرار ندهید.

از قرار دادن وزن سنگین و اضافه بر روی کیک‌هایی که با باترکرم پوشش داده شده‌اند، خودداری کنید و تزییناتی مانند گل‌های خمیر آدامسی و برش فوندانت را استفاده نکنید. پیشنهاد می‌کنیم که برای تزیین کیک باترکرم در تابستان از قیف زنی سبک و ظریف یا گیپورهای شکری استفاده کنید.

 • مراقب پشه‌ها باشید.

فصل تابستان فصل پشه‌هاست که در تعداد بیشتری در هوا پراکنده‌اند و عادت دارند روی خوراکی‌های شیرین بنشینند و ازآنجایی‌که خامه زنی کیک چسبناک است، احتمالاً روی کیک می‌چسبند و منظره آزاردهنده‌ای ایجاد می‌کنند. پس در هنگام به نمایش گذاشتن کیک این موضوع را در ذهن داشته باشید و اگر با این مشکل مواجه شدید، برای برداشتن پشه، خامه زنی کیک را خراب نکنید!

 • کیک لُخت را با سس شکلات تزیین نکنید.

استایل کیک لخت مد شده است و ازآنجایی‌که خامه زنی زیادی ندارد برای تابستان بهترین گزینه است و شانس آب شدن خامه زنی کیک تقریباً به صفر می‌رسد مگر اینکه از شکلات برای تزیین کیک استفاده کنید! مخصوصاً اگر جشن عروسی در فضای باز برگزار می‌شود، از شکلات در هر رنگی برای تزیین کیک استفاده نکنید چراکه شکلات و گرما با هم ناسازگارند و اگر دما خیلی بالا برود، شکلات نرم می‌شود و فرم تزیینی خود را از دست می‌دهد.

 • فوندانت هم در گرما در امان نیست.

در دمای خیلی زیاد، کیکی که از یخچال درآمده حباب میزند که باعث می‌شود زیر فوندانت برآمدگی‌های دیده شود تا زمانی که به دمای هوای اتاق برسد. اگر این حباب‌ها در جلوی کیک دیده نمی‌شوند، می‌توانید با یک سوزن هوای آن‌ها را خالی کنید و فوندانت را به‌آرامی فشار دهید تا صاف شود اما با توجه به طراحی کیک، این کار همیشه ممکن نیست. در این‌گونه مواقع داشتن تعدادی گل کوچک تزیینی برای قراردادن روی این برآمدگی‌ها بهترین راه‌حل است!

 • نوع باتر کریم مهم است.

بیشتر عروس و دامادها باتر کریم را به فوندانت ترجیح می‌دهند برای اینکه خوشمزه‌تر است و باوجودی که فوندانت مقاومت بیشتری در برابر گرما دارد، طعم باتر کریم همیشه برنده می‌شود؛ اما انواع متفاوتی باترکرم وجود دارد که ضخامت و مقاومت مختلفی دارند پس موقع سفارش از کیک پز سؤال کنید که چند نوع باتر کرم ارائه می‌دهد و کدام‌یک برای تابستان مناسب است.

 • از طبقات مصنوعی برای کیک استفاده کنید.

از کیک پز خود بخواهید که طبقات مصنوعی در کیک عروسی استفاده کند. اگر کیک وزن زیادی دارد که به‌احتمال‌زیاد منجر به آب شدن و کج شدن کیک می‌شود بهتر است از طبقات مصنوعی استفاده کنید تا نه‌تنها کمک کند که کیک در جای خود باقی بماند بلکه برش و توزیع کیک را هم سریع‌تر ‌کند. طبقات مصنوعی به‌راحتی جدا می‌شوند و فقط یک طبقه کیک واقعی وجود دارد که برش خورده و توزیع می‌شود.

به خاطر داشته باشید که فقط کیک پز می‌داند که کیک عروسی شما چگونه سر هم شده است و چگونه باید از هم باز شود!

 • میز کیک را از قبل آماده کنید.

بیشتر کیک پز‌ها تمایل دارند که در هنگام تحویل و سرهم کردن کیک، میز کیک آماده باشد تا پس از اسمبل کردن دیگر جابه‌جا نشود. پس در یک جشن عروسی تابستانی داغ باید کیک را در آغاز مراسم تحویل بگیرید. اگر مراسم در فضای باز برگزار می‌شود حتماً یک سایبان روی کیک بکشید تا کیک در سایه قرار بگیرد.

 

 

10-دمای اتاق را تنظیم کنید.

اگر جشن عروسی در داخل ساختمان است حتماً کولرها را روشن کنید و روی درجه تند قرار دهید برای اینکه وقتی مهمان‌ها از راه برسند و درب‌ها باز و بسته شوند، دمای اتاق به مقدار زیادی بالا می‌رود که برای کیک اصلاً خوب نیست.

11-طعم مناسب تابستان انتخاب کنید.

برای بیشتر مهمان‌ها لذت خوردن یک برش خوشمزه از کیک عروسی یکی از لحظه‌های مهم جشن عروسی است؛ اما حتی اگر عاشق کیک هم باشند از خوردن یک کیک سنگین و گرم در جشن عروسی تابستانی داغ هیجان‌زده نمی‌شوند. پس چه نوع کیکی باید در ماه‌های تابستانی سرو کنید؟

در ادامه مقاله به این سؤال پاسخ می‌دهیم:

 • طعم کیک عروسی را سبک و میوه‌ای انتخاب کنید.

بیشتر عروس و دامادها برای تابستان کیک عروسی میوه‌ای انتخاب می‌کنند و شکلات و ادویه‌ها را برای زمستان نگه می‌دارند. اگر در مورد نوع میوه تردید داشتید یکی از این نمونه‌های همیشه محبوب را انتخاب کنید: توت‌فرنگی، تمشک و لیمو! اما اگر کیک میوه‌ای را دوست ندارید، کیک کلاسیک و سفید عروسی را انتخاب کنید که فقط با فیلینگ میوه‌ای پر شده است.

 • طعم توت‌ها همیشه گزینه محبوب تابستان هستند.

فیلینگ توت‌فرنگی تازه یک طعم تابستانی است که در ترکیب با کرم لیمو طعم بی‌نظیری ایجاد می‌کند. لیمو به‌تنهایی شاید طعم موردعلاقه هرکسی نباشد اما وقتی با توت‌فرنگی استفاده می‌شود، احساس خنکی مناسبی ایحاد می‌کند که برای تابستان عالی است. اگر هم که باترکرم ماسکورپونه توت‌فرنگی را با کیک توت ترکیب کنید یک انفجار توتی در دهان خود خواهید داشت که برای تابستان ساخته شده است و خاطره‌انگیز است.

 • طعم مرکبات را هم در نظر بگیرید.

اگر عاشق بو و طعم لیمو هستید، به‌جای اینکه آن را در فیلینگ استفاده کنید، کیک لیمویی سرو کنید؛ مثلاً کیک لیمویی در ترکیب با فیلینگ تمشک یک گزینه بسیار محبوب است که به دلیل داشتن طعم ترش و شیرین که به‌خوبی با هم سازگار هستند، گرمای تابستان را خنثی می‌کند.

 • طعم میوه‌های استوایی را استفاده کنید.

کیک استوایی برای تابستان عالی است و بسیاری از عروس و دامادها طعمی مانند نارگیل را برای کیک عروسی خود انتخاب می‌کنند. چراکه به‌اندازه کافی سبک است تا مهمان‌ها را خوشحال کند؛ اما به‌اندازه کافی خاص هم هست تا در خاطره‌ها ثبت شود. اگر همین طعم نارگیل را با پنیر خامه‌ای و آناناس ترکیب کنید، احساس در جزیره‌ای زیبا بودن را به مهمان هدیه داده‌اید. حتی می‌توانید یک چتر کاغذی کوچک هم روی هر برش کیک قرار دهید تا تجربه جزیره را کامل کنید و مهمان‌ها را سرحال بیاورید.

 

 

 • طعم‌های خاص همیشه جذاب هستند.

برخی ترکیب‌ها شاید برای مهمان‌ها تازگی داشته باشند که به همین دلیل به‌یادماندنی می‌شوند؛ مثلاً ترکیب توت‌فرنگی و شکلات سفید که به‌صورت موس در فیلینگ کیک استفاده شده است طعمی منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند که سبک و مرطوب است و همه مهمان‌ها را راضی می‌کند.

 • طعم گل‌های فصلی را انتخاب کنید.

طعم گل‌ها هم به‌اندازه کافی خاص است که می‌تواند برای کیک عروسی انتخاب شود؛ مثلاً لاوندر (اسطوخودوس) با باترکرم عسلی، کیکی خوشبو و خوشمزه تولید می‌کند که مهمان‌ها تا سال‌ها به خاطر خواهند آورد. فقط یادتان باشد که طعم گل‌ها به‌خصوص لاوندر خیلی قوی است و باید به مقدار کم استفاده شود.

 • طعم‌های کلاسیک را به‌روز کنید.

کیک شکلاتی خیلی سنگین و غلیظ است که در تابستان استفاده شود؛ اما اگر شما واقعاً نیاز دارید که طعم شکلات را در کیک عروسی داشته باشید، یک نسخه سبک شکلاتی انتخاب کنید؛ مثلاً کیک اسفنجی شکلاتی که با توت و خامه ترکیب شده است گزینه مناسبی است.

اگر هم که وانیل دوست دارید، با دارچین و میوه‌های فصلی ترکیبش کنید تا یک طعم غیرمنتظره به دست آورید؛ مثلاً ترکیب کیک وانیلی با فیلینگ پنیر خامه‌ای دارچینی و پرتقال یک ترکیب متعادل از طعم‌های متفاوت ایجاد می‌کند که بوی پرتقالش مسحورکننده است.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok