عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

چگونه غذای جشن عروسی را سرو کنید؟ (قسمت دوم)

اگر قسمت اول این مقاله را نخوانده‌اید، لطفاً به این صفحه مراجعه کنید تا در جریان مقاله قرار بگیرید.

  1. سرو غذا به سبک بوفه سلف‌سرویس

یک بوفه غذا شبیه سبک خانوادگی است از آنجایی که سلف‌سرویس است و مهمانان از خود پذیرایی می‌کنند اما از میز دیگری غذا را برداشت می‌کنند. معمولاً یک میز بلند که با انواع غذاها پر شده است در فاصله کمی از میز مهمانان چیده می‌شود.

مهمانان بر سر میز بوفه می‌روند و بشقاب خود را از غذای مورد علاقه پر می‌کنند و به میز خود برمی‌گردند و احتمالاً این کار را چند بار تکرار می‌کنند. البته می‌توانید میز بوفه را فقط برای غذای اصلی بچینید یا گزینه‌های پیش‌غذا و دسر را هم همان‌جا سرو کنید.

مزایای سرو غذا به سبک بوفه

سبک بوفه سلف‌سرویس معمولاً تنوع غذایی بیشتری حتی در مقایسه با سبک خانوادگی ارائه می‌دهد. معمولاً شامل چند نوع گزینه برای پروتئین، سبزی و سالادها به همراه نان و چاشنی‌های مختلف است. این سبک راه خوبی برای چشیدن انواع متنوع غذاست و برای مهمان‌های بدغذا بهترین گزینه است.

سلف‌سرویس شاید در مقایسه با دیس‌های غذایی که در سبک خانوادگی بین مهمانان ردوبدل می‌شوند، گزینه راحت‌تری باشد. از آنجایی که بوفه غذا در یک مکان دورتر چیده شده است، هیچ‌کس نوع خاصی از غذا را از دست نمی‌دهد فقط به این دلیل که در دسترس نبود و در آن سر میز قرار داشت.

 

 

معایب سرو غذا به سبک بوفه

اگر ایده صف کشیدن مهمانان در بوفه غذا را دوست ندارید پس این سبک مناسب شما نیست. قطعاً شکوه این استایل از سایر سبک‌ها کمتر است پس اگر آرزوی یک جشن عروسی باشکوه و شیک را دارید، احتمالاً سبک بوفه انعکاس دقیقی از این آرزو نیست.

از آنجایی که طبیعت این سبک سلف‌سرویس است، کنترلی هم بر سایز غذای خورده شده ندارید. همه می‌دانیم که مردم وقتی انواع مختلفی غذا در مقابل خود می‌بینند، تمایل دارند که همه‌چیز را امتحان کنند. شاید ببینید که مهمانان بشقاب‌ها را پر کرده‌اند و غذایی بیش از سهم تخمین زده برداشته‌اند.

رفت‌وآمد مهمان‌ها از میز بوفه به میز خودشان احتمالاً آمار اتفاقاتی مانند ریختن غذا و شکستن ظروف را بالا می‌برد. اگر محدودیت‌های خاصی در مکان جشن عروسی دارید، مانور دادن مهمانان در سالن با یک بشقاب غذا می‌تواند دردسر ساز شود. قطعاً بهترین گزینه برای فضاهای کوچک هم نیست پس اطمینان حاصل کنید که قبل از انتخاب این سبک، چیدمان میزها را در فضای در دسترس اندازه گرفته‌اید.

پیامدهای بودجه‌ای سرو غذا به سبک بوفه

پیامدهای بودجه‌ای این انتخاب مانند سبک خانوادگی است. با وجودی که تعداد مهماندار کمتری مورد نیاز است اما کترینگ باید غذا را بیش از مقدار لازم تخمین بزند.

و شاید مجبور شوید که تجهیزات تخصصی برای پذیرایی به سبک بوفه اجاره کنید. علاوه‌بر میز بوفه، شما نیاز به لوازم پذیرایی، سبدها، وارمرها و ظرف‌های یخ دارید که معمولاً نسبت به ظروف استاندارد گران‌تر هستند.

  1. سرو غذا به سبک کاکتل (سر پا)

اگر قصد برنامه‌ریزی یک جشن عروسی سرپایی را دارید، نیازی به یادآوری نیست که گزینه‌های پذیرایی، اندکی با سبک‌های نشسته تفاوت دارند.

مهمان‌ها پشت میز نمی‌نشینند پس یا باید غذا به سراغ آن‌ها بیاید یا باید به‌راحتی قابل‌دسترس باشد. پذیرایی غذا معمولاً به‌وسیله مهماندارانی که در سالن می‌گردند، انجام می‌شود یا ممکن است از طریق یک ایستگاه مرکزی غذا انجام شود که در گوشه‌ای قرار دارد. البته می‌توانید گزینه‌های مدرن مانند ون یا اجاق آتشی پیتزا را هم با آغوش باز بپذیرید.

مزایای سرو غذا به سبک کاکتل (سر پا)

انتخاب این سبک به این معنی است که مهمانان حق انتخاب بین انواع غذاها را دارند بدون اینکه روند مراسم بر هم بخورد. مهمانان شما مجبور نیستند که ساعت‌ها منتظر سایرین باشند تا غذای خود را تمام کنند تا غذای بعدی سرو شود یا در صف بوفه بایستند تا شکمشان را پر کنند.

بلکه مهمانان می‌توانند هر زمانی که میل دارند بخورند. به‌جای اینکه برای خوردن یک غذای بزرگ پشت میز بنشینند، آن‌ها می‌توانند فینگرفودهای بیشتری را در طول جشن امتحان کنند.

امکانات زیادی در این سبک وجود دارد که می‌توانید به سلیقه خود آن‌ها را شخصی کنید تا انعکاسی از شخصیت شما دو نفر باشند و مطابق تصویری باشند که همیشه از جشن عروسی خود داشته‌اید.

معایب سرو غذا به سبک کاکتل (سرپا)

در این سبک، سایز سرو غذا معمولاً کوچک‌تر است برای همین نگرانی وجود دارد که مهمانان به‌اندازه کافی غذا در اختیار داشته باشند.

اگر تصمیم گرفتید که به‌جای اینکه غذا را در یک ایستگاه مرکزی سرو کنید، در دست مهمانداران در سالن بچرخانید، احتمال دارد که مهمانان سرو غذاها را به دلیل داشتن مکالمه با سایرین از دست بدهند. با وجود مهمان‌هایی که در گوشه و کنار تالار حرکت می‌کنند و لزوم رفتن به دستشویی و زمانی که صرف رقصیدن می‌شود، ضمانتی وجود ندارد که غذا راه خود را به هر مهمان پیدا کند!

برای مهمان‌هایی که محدودیت‌های رژیمی دارند هم شاید غذا خوردن کمی سخت شود. نه‌تنها باید مطمئن شوید که یک گزینه جداگانه برای نیازهای خاص آن‌ها وجود دارد بلکه باید مطمئن شوید که این غذای سفارشی در طول جشن راه خود را به آن‌ها پیدا می‌کند.

پیامدهای بودجه‌ای سرو غذا به سبک کاکتل (سر پا)

پذیرایی به سبک کاکتل احتمالاً گیج‌کننده‌ترین راه برای تنظیم بودجه غذا و هزینه هر مهمان است. برای اینکه سایز پذیرایی متغیر است و راهی وجود ندارد تا مطمئن باشید که همه به یک اندازه به غذا دسترسی دارند.

چرخاندن غذا در سالن قطعاً به معنی تعداد بیشتری مهماندار است که باید در تمام جشن و در همه جای سالن بگردند و غذا پیشنهاد دهند. شاید داشتن یک ایستگاه مرکزی غذا اقتصادی‌تر باشد که نیاز زیادی به مهماندار ندارد.

حتماً باید با کترینگ مشورت کنید تا تجهیزات لازم را هم تعیین کنید. شاید فقط لازم باشد تعداد دیس‌ مهمانداران یا ایستگاه مرکزی غذا را تعیین کنید اما اگر یک ون غذا را انتخاب کرده‌اید باید لوازم پذیرایی را هم در نظر بگیرید.

 

 

نتیجه‌گیری

فارغ از اینکه چه نوع استایلی برای سرو غذای جشن عروسی در نظر می‌گیرید، فقط یک راه وجود دارد تا مطمئن شوید که سبک انتخابی برای نیازها و بودجه شما مناسب است: سؤال کنید!

بسیار اهمیت دارد که قبل از امضای قرارداد از کترینگ خود همه سؤال‌های مهم را بپرسید برای اینکه اصلاً به صلاح نیست که ناگهان با هزینه‌های غیرمترقبه روبرو شوید یا متوجه شوید که کترینگ به لوازم و تجهیزات خاص پذیرایی نیاز دارد!

اگر هنوز هم نمی‌توانید برای استایل سرو غذای جشن عروسی تصمیم بگیرید، شاید لازم باشد که با نامزد خود یک جلسه بگذارید و استایل کلی جشن عروسی را تعیین کنید. استایل کلی جشن عروسی می‌تواند سبک همه المنت‌های جشن را تعیین کند که به‌صورت طبیعی سبک سرو غذا را هم مشخص می‌کند. برای آشنایی با انواع متفاوت استایل جشن عروسی می‌توانید به مقاله «استایل جشن عروسی شما چیست» مراجعه کنید.

با به خاطر سپردن نکته‌های ارائه شده در این مقاله، انتخاب استایل سرو غذا نباید کار سختی باشد. باوجودی که بسیار مهم است که مطمئن شوید که همه مهمانان به‌خوبی پذیرایی شده‌اند، اما خودتان را بابت راضی و خوشحال کردن همه اذیت نکنید!

صادق باشید، آیا خودتان تا به حال احساس کرده‌اید که یک جشن عروسی بد بوده فقط به خاطر اینکه سالاد مطابق سلیقه شما نبود؟ به‌احتمال زیاد پاسختان منفی است.

در نهایت، مهمان‌ها دعوتتان را قبول کرده‌اند تا عشق شما را جشن بگیرند نه اینکه از نحوه سرو غذا انتقاد کنند. یک استایل سرو غذا انتخاب کنید که برای شما دو نفر، نیازها و بودجه در دسترس مناسب است اما به یاد داشته باشید که فارغ از این انتخاب، جشن عروسی هنوز هم خاص و به‌یادماندنی خواهد بود.

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok