عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

دعوت اعضای خانواده به جشن عروسی

جمله معروف «شما می‌توانید دوست خود را انتخاب کنید؛ اما نمی‌توانید خانواده خود را انتخاب کنید» در زمان جشن عروسی بیش از هر زمان دیگری معنا پیدا می‌کند، برای اینکه در زمان جشن عروسی احساسات نهفته اعضای خانواده بیدار می‌شوند و اختلافات خانوادگی قدیمی نمایان می‌شوند. در واقع این خاصیت جشن عروسی است و مطمئن باشید که شما تنها نیستید و این یک مشکل بین‌المللی است که غیرقابل‌انکار است!

اما بین اینکه اختلافات قدیمی ظاهر شوند تا اینکه با یک خانواده‌ای احاطه شوید که به‌صورت مرتب با کلمات و اعمال خود شما را آزار می‌دهند و سلامتی شما را به خطر می‌اندازند، تفاوت زیادی وجود دارد. معمولا به این‌گونه افراد سمی گفته می‌شود چرا که با حضور خود محیط را سمی می‌کنند و ذهن و قلب شما را بیمار می‌کنند.

با وجودی که رسم است همه اعضای خانواده به جشن عروسی شما دعوت شوند؛ اما قطعا استثناهایی هم برای این قانون قدیمی وجود دارد که همیشه خیلی هم قطعی و شفاف نیست!

در این مقاله، ما چند نمونه از موقعیت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم که لازم است تا یکی از اعضای خانواده را از لیست مهمانان جشن عروسی خود حذف کنید و با لذت تمام به جشن عروسی خود بپردازید.

  • اگر واقعا راهی برای ترمیم رابطه وجود ندارد!

حتی تصور اینکه مجبور باشید که عروسی خود را با فردی جشن بگیرید که واقعا دوست ندارید یا سال‌های زیادی است که با او صحبت نکرده‌اید، بسیار آزاردهنده است حتی اگر او یکی از اعضای خانواده خونی شما باشد! از طرف دیگر، فکر اینکه با دعوت نکردن او به‌احتمال‌زیاد برای همیشه رابطه خود را قطع می‌کنید هم می‌تواند پیچیده باشد. پس از خود این سؤال‌ها را بپرسید: آیا ارزش دارد که یک عضو ناسالم از خانواده خود را از لیست مهمانان جشن عروسی حذف کنید حتی اگر احساسات کسی یا کسانی جریحه‌دار شود؟ آیا امکان دارد و شما می‌خواهید که این رابطه قبل از جشن عروسی ترمیم شود؟ اگر قرار است که فرد موردنظر را در آینده در مراسم خانوادگی ببینید یا اگر دعوت نکردن او احساسات عضو دیگری از خانواده را دردناک می‌کند، آیا تمایل دارید که این زخم را التیام ببخشید؟ با توجه به پاسخ‌های صادقانه خود به این سوالات و قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را بگیرید، به عواقب احتمالی حذف او از لیست مهمانان جشن عروسی فکر کنید.

  • اگر دعوت از آن‌ها شما را در جشن عروسی خود معذب می‌کند!

در برخی موارد، مذاکره یا ترمیم رابطه واقعا به صلاح شما نیست و شما قلبا این را حس می‌کنید. در این موقعیت، ارزش دارد که این فرد را از جشن عروسی خود و زندگی خود حذف کنید تا از ایجاد دردسر و مزاحمت در جشن عروسی جلوگیری کنید. آرامش و سلامت شما مهم‌تر از احساسات یک عضو خانواده است که فقط برای شما درد و عذاب ایجاد کرده است. شما هرگز نباید احساس کنید که مجبورید که یک فرد واقعا سمی و بیمار را به جشن عروسی خود دعوت کنید، فردی که شما را ناراحت می‌کند، فردی که فقط بخشی از DNA خود را مانند شما از یک خانواده مشترک به ارث برده است! جشن عروسی متعلق به شماست پس به غریزه خود اعتماد کنید و فقط افرادی را دعوت کنید که از صمیم قلب برای شما آرزوی خوشبختی دارند.

  • اگر شما هزینه‌های جشن عروسی را پرداخت می‌کنید!

بسیاری از عروس و دامادها در مورد دعوت از مهمانانی که به آن‌ها علاقه‌ای ندارند، احساس فشار می‌کنند فقط برای اینکه پدر و مادر آن‌ها هزینه‌های جشن عروسی را پرداخت می‌کنند و در نتیجه در تصمیم‌گیری‌های جشن عروسی هم دخالت می‌کنند؛ اما اگر خود شما بابت جشن عروسی پرداخت می‌کنید و در قلب خود مطمئن هستید که راه دیگری برای برخورد با این عضو ناسالم خانواده ندارید، شما حق کامل دارید که این فرد و افراد مشابه را به جشن عروسی خود دعوت نکنید! در هر حال این جشن عروسی شماست و پول هم از جیب شما خارج می‌شود پس بهتر است صرف افرادی شود که شما آن‌ها را دوست دارید و آن‌ها هم به شما اهمیت می‌دهند!

راه‌های حفظ سلامتی در مواجه با اعضای سمی خانواده

بسیاری از عروس و دامادها خوش‌شانس هستند که روابط خوبی با خانواده خود دارند، خانواده‌ای که مانند یک سیستم حمایتی در هنگام ازدواج در کنار آن‌ها هستند. متاسفانه سایر عروس و دامادها زندگی مشترک خود را با مشکلات حل‌نشده خانوادگی شروع می‌کنند، مشکلاتی که از طرف اعضای سمی خانواده‌ ایجاد می‌شوند که حضورشان باعث آزار دیگران می‌شود!

یک عضو سمی خانواده می‌تواند به شیوه‌های متفاوت ظاهر شود؛ مثلا کسی که آشکارا از شما متنفر است و یا به‌صورت مداوم در حال قضاوت شما است، از گذشته گله می‌کند و توقعات بیجا از شما دارد. بسیار مهم است که بتوانید این‌گونه افراد سمی را شناسایی کنید تا هر چه زودتر آن‌ها را از زندگی خود کنار بگذارید.

قابل‌توجه است که هر فردی آستانه تحمل متفاوتی برای این‌گونه افراد مزاحم دارد اما فقط شما به‌صورت غریزی می‌توانید تشخیص دهید که حضور افراد سمی چه تاثیری روی سلامتی شما دارد.

در ادامه مقاله، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در مواجه با خانواده مشکل‌ساز خود که نمی‌خواهید در جشن عروسی شما حضور داشته باشند، چه کاری برای سلامتی خود انجام دهید:

با همسر خود در مورد مشکلات خانوادگی گفتگو کنید!

انتخاب یک همسر برای ادامه زندگی به معنی اعتماد به او در زمان مشکلات است. گفتگو با او در مورد خانواده مخرب خود می‌تواند کمی سخت باشد اگر همسر شما از یک خانواده حامی و منسجم می‌آید که لزوما درد شما را درک نمی‌کند. با وجودی که او مستقیما نمی‌تواند موقعیت شما را درک کند، اما شما باید در مورد احساسات خود با او صحبت کنید و در مورد اینکه او چگونه می‌تواند به شما کمک کند.

از همه مهم‌تر اینکه، شما باید با همسر خود احساس امنیت کنید و او شما را قضاوت نکند. در هر حال، تجارب و روابط گذشته شما، فارغ از اینکه چقدر بد یا خوب هستند، به رشد شما کمک کرده‌اند تا انسانی بشوید که در حال حاضر هستید و یک همسر عاشق و آگاه این قضیه را به خوبی درک می‌کند!

از خود مراقبت کنید!

برنامه‌ریزی جشن عروسی کار استرس‌آوری است حتی اگر مشکلات خانوادگی هم نداشته باشید پس مراقبت از خودتان باید اولویت اول شما باشد، درحالی‌که لیست کارهای انجام‌شدنی را هم تیک می‌کنید. واضح است که این مراقبت شامل خواب و خوراک مناسب و ورزش و تفریح است.

علاوه بر این‌ها، مهم است که خود را با افرادی احاطه کنید که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. افرادی که به شما نمی‌گویند که چه کاری انجام دهید بلکه قادر هستند که به شما گوش فرا دهند و از شما سوال کنند که چه چیزی احتیاج دارید.

فارغ از اینکه چه کسی را به جشن عروسی خود دعوت کرده‌اید و چه کسی را از زندگی خود حذف کرده‌اید، تمرکز اصلی جشن عروسی باید روی جشن گرفتن عشق شما و تعهد شما به یکدیگر باشد درحالی‌که توسط افرادی احاطه شده‌اید که به شما اهمیت می‌دهند و شما را واقعا دوست دارند.

تنها دردسر جشن عروسی هم فقط باید جزییات لباس عروس باشد!

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok