عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

 

 

نکاتی که باید درباره کیک عروسی بدانید

برنامه‌ریزی کیک عروسی یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای جشن عروسی است ازآنجایی‌که انواع و اقسام کیک‌های خوشمزه را تست می‌کنید و اگر شما هم مانند بسیاری از عروس‌های دیگر هستید، کیک عروسی شاید تنها چیزی باشد که در جشن عروسی خود می‌خورید! علاوه بر این، کیکی که بلافاصله پس از برش می‌خورید هدف دیگری هم دارد: طعم شیرینی که حس می‌کنید، نمایانگر آرزوهای شیرین برای زندگی مشترک و آینده شما دو نفر است. بااین‌حال، انتخاب یک کیک مناسب برای سرو در جشن عروسی به‌راحتی «خوردن یک برش کیک» نیست!

از انتخاب طعم و طراحی گرفته تا دسرهای جایگزین و زمان برش و سرو کیک، ما در این مقاله همه سؤال‌های مهم کیکی شما را پوشش می‌دهیم تا کمک کنیم بهترین خاطره شیرین را برای جشن عروسی خود رقم بزنید!

  • چه زمانی باید کیک را برش بزنیم؟

با وجودی که انتخاب زمان برش کیک اختیاری است، اما نقش مهمی در جشن عروسی دارد. در گذشته، برش کیک در لحظه آخر جشن عروسی انجام می‌شد که به مهمان‌ها یادآوری می‌کرد که جشن تمام شده است اما با وجودی که امروزه کیک را خیلی زودتر برش می‌زنند، اما هدف هنوز هم نشان دادن پایان جشن است!

این روزها، کیک معمولا در انتهای شام برش می‌خورد و آخرین بخش رسمی جشن عروسی است که درست قبل از رقص و موسیقی پایان شب است. برش زودتر کیک به مهمان‌های مسن این علامت را می‌دهد که بخش رسمی و مهم مراسم تمام شده و اگر تمایل ندارند که تا پاسی از شب برای رقص و پای‌کوبی بمانند، می‌توانند به خانه برگردند.

البته شما می‌توانید کیک را حتی قبل از شام برش بزنید که مزایای خوبی هم دارد. اول اینکه، اگر قرارداد عکاس جشن عروسی بلافاصله پس از شام تمام می‌شود، مطمئن هستید که عکاس در هنگام برش کیک حضور دارد تا بهترین عکس‌ها را از این لحظه ثبت کند. ضمناً پرسنل کترینگ فرصت کافی دارند تا کیک را به‌موقع برش بزنند و به‌عنوان دسر شام سرو کنند.

  • بهترین راه برای برش کیک چیست؟

آیا شما و نامزدتان تابه‌حال برش کیک را تمرین کرده‌اید؟ احتمالاً نه و سرزنشی هم بر شما نیست! نگه داشتن یک چاقو توسط دو نفر کار سختی است اما تمیزترین متد برش کیک، متدهای سه‌گوش و 4 گوش است. به این صورت که شما باید نزدیک کیک بایستید و داماد هم پشت سر قرار بگیرد و هر دو با هم دستتان را روی دسته چاقو قرار دهید. یک برش روی کیک بزنید و به‌آرامی تا پایین ببرید. سپس، یک برش دیگر از همان نقطه اول بزنید تا یک برش سه‌گوش به دست بیاید و با همان چاقو، کیک را بلند کرده و روی بشقاب بگذارید. ترجیحاً از قاشق سرو کیک استفاده نکنید چراکه احتمالاً سایز بزرگ‌تری نسبت به برش دارد و همه‌چیز را بر هم می‌ریزد.

اگر می‌خواهید برش تمیزتری بزنید، گزینه چهارگوش را انتخاب کنید: پس از خط اول، یک خط به موازات آن برش بزنید و دو انتهای آن‌ها را توسط یک خط عمودی به هم وصل کنید و از همان‌جا برش را به سمت بشقاب هل دهید.

  • آیا می‌توانیم باقی‌مانده طبقات کیک عروسی را نگه‌ داریم؟

نگهداری و فریز کردن طبقه آخر کیک یک سنت قدیمی برای عروس و داماد است تا در اولین سالگرد جشن عروسی آن را سرو کنند. فقط مطمئن شوید این موضوع را از قبل به کیک‍‌پز گفته‌اید تا یک جعبه کوچک برای طبقه آخر کیک ارسال کند و به کترینگ هم یادآوری کنید که تصادفاً این طبقه را سرو نکند. روز بعد از عروسی، طبقه آخر کیک را در چند لایه نایلون سلفون بپیچید و در جعبه بگذارید و جعبه را هم در نایلون سلفون بپیچید تا در فریزر نسوزد.

اگر کیک بیشتری باقی‌مانده است، بخش‌های برش زده را به مهمانان نزدیک هدیه بدهید تا به خانه ببرند و بخش برش نخورده را هم بسته‌بندی کنید و برای صبحانه روز بعد به خانه ببرید!

 

 

  • من طعم شکلات دوست دارم اما همسرم طعم میوه‌ای را می‌پسندد. آیا مجبوریم بین این دو طعم یکی را انتخاب کنیم؟

چرا خود را به یک طعم محدود کنید، وقتی می‌توانید دو طعم متفاوت داشته باشید که هر دوی شما را راضی می‌کند! کیک‍‌پزهای امروزی حتی طبقات کیک را در طعم‌های مختلف تهیه می‌کنند تا تنوع بیشتری ارائه بدهند و سلیقه عروس و داماد و مهمانان را ارضا کنند. با کیک‍‌پز هماهنگ کنید تا یک استراتژی مناسب برای توزیع طعم‌های متفاوت کیک داشته باشید تا کار برش و سرو را هم راحت‌تر کنید.

  • من قصد دارم که داماد را با یک «کیک داماد» شگفت‌زده کنم. چه شکلی باید داشته باشد؟ چه زمانی سرو شود؟

کیک داماد در برخی از کشورها یک سنت بود که به‌عنوان یک هدیه محسوب می‌شد و در واقع دسر جشن عروسی نبود. به این صورت که کیک داماد برش می‌خورد، بسته‌بندی می‌شد و به مهمان‌ها هدیه داده می‌شد تا به خانه ببرند. سپس خانم‌های مجرد کیک را زیر بالش خود قرار می‌دادند و به این امید که خواب داماد آینده را ببینند، می‌خوابیدند و برای همین به نام کیک داماد معروف شده است؟! اما امروزه، ازآنجایی‌که همه‌چیز جشن عروسی به عروس مربوط است، کیک داماد به یک فرصت برای افزودن یک بخش خاص به نام داماد در جشن عروسی تبدیل شده است!

کیک داماد در کنار کیک عروسی به نمایش گذاشته می‌شود و می‌تواند هر شکل و طعمی داشته باشد مثلا یک شکل سنتی با طعم قوی شکلات یا تزیینات فانفِتی مورد علاقه او در سال‌های کودکی که به شکل یک حیوان یا لوگوی تیم ورزشی مورد علاقه درآمده است.

ازآنجایی‌که این کیک هدیه محسوب می‌شده، قوانین سختی در مورد برش زدن کیک داماد وجود ندارد. بسیاری از عروس و دامادها کیک داماد را بلافاصله پس از کیک عروسی برش می‌زنند و به همراه هم سرو می‌کنند تا مهمانان هم تنوع و حق انتخاب بیشتری در طعم کیک داشته باشند. اگر هر دو کیک به‌اندازه کافی بزرگ هستند، می‌توانید برای هر مهمان هر دو کیک را سرو کنید در غیر این صورت یک برش در هر بشقاب سرو کنید و به مهمانان حق انتخاب یک طعم را بدهید.

  • آیا اصلاً مجبوریم که کیک عروسی داشته باشیم؟

البته که مجبور نیستید و اگر شما دو نفر ترجیح می‌دهید، می‌توانید پای میوه‌ای، دونات، کوکی، کاپ کیک، وافل، کرپ و یا بروانی به‌جای کیک سرو کنید که همگی گزینه‌های خوشمزه و منحصربه‌فردی برای دسر جشن عروسی هستند. این دسرها را روی پایه کیک بچینید و فراموش نکنید که یک قطعه را به‌عنوان اولین شیرینی زندگی مشترک، با هم گاز بزنید!

اما اگر شما دو نفر به طعم شیرین علاقه ندارید، دسر را کلاً کنار نگذارید برای اینکه مهمانان در پایان شام عروسی توقع کیک دارند! در عوض، با کترینگ صحبت کنید تا یک دسر سبک برای سرو به همراه شام پیشنهاد دهد یا یک میز دسر آماده کنید تا مهمانان گزینه‌های متفاوت را انتخاب کنند و شما هم مجبور نباشید کیک برش بزنید و عکس بگیرید! اگر قهوه گزینه مورد علاقه شماست، شیرینی‌ها را با قهوه سرو کنید تا جشن عروسی را با نوشیدنی مورد علاقه خود تمام کنید.

 

 

  • چه سؤال‌هایی باید از کیک‌پز بپرسید؟

در مورد کیک‍‌پز باید به نکات زیادی توجه کنید و سؤال‌های بسیاری بپرسید تا مطمئن شوید که کیک عروسی خود را به دست یک کیک‍‌پز با تجربه و حرفه‌ای می‌سپارید. در ادامه مقاله، سؤال‌های مهم را برای شما لیست می‌کنیم تا در جلسه حضوری از کیک‍‌پز بپرسید:

چند سال است که در این کار بوده‌اید؟ اطمینان حاصل کنید که تجربه زیادی در پخت و تحویل کیک عروسی دارد برای اینکه طراحی و انتقال کیک عروسی به‌اندازه پخت و طعم کیک مهم است.

چه آموزش‌هایی در زمینه کیک‍‌پزی داشته‌اید؟

چند کیک عروسی در سال تهیه می‌کنید؟

چند کیک عروسی در روز عروسی ما هم‌زمان تحویل می‌دهید؟

چند روز قبل از جشن عروسی کیک را می‌پزید؟ کیک‍‌پزها معمولاً لایه‌های کیک عروسی را چند روز قبل می‌پزند و در یخچال یا فریزر نگه می‌دارند مخصوصا اگر تعداد سفارش زیادی داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که کیک شما بیشتر از 1-2 روز در یخچال نمی‌ماند تا خشک نشود و طعم کهنگی نداشته باشد.

چه طعم‌هایی برای فیلینگ کیک ارائه می‌دهید؟

آیا منوی تنظیم شده‌ای برای ترکیب طعم‌ها دارید یا ما حق انتخاب و ترکیب طعم مورد علاقه خود را داریم؟

در چه طعم‌هایی تخصص دارید؟

چه مواد اولیه‌ای استفاده می‌کنید؟ آیا مواد ارگانیک، ویگِن یا بدون گلوتن هم ارائه می‌کنید؟

آیا تست کیک در هزینه کلی محاسبه شده است؟ اگر نیست، چه هزینه‌ای دارد؟ برخی از کیک‍‌پزها هزینه تست کیک دارند اما اگر قرارداد کیک عروسی بسته شود، هزینه تست را از کل مبلغ کم می‌کنند.

آیا یک پرتفالیو برای کیک‌های عروسی قبلی دارید؟

آیا همه کیک‌های پرتفالیو را شما تهیه کرده‌اید؟ اطمینان حاصل کنید که عکس‌های پرتفالیو طراحی خود کیک‍‌پز هستند و از پینترست دانلود نشده‌اند! در غیر این صورت عاشق یک طرح کیک می‌شوید که کیک‍‌پز تابه‌حال نپخته و نمی‌داند چگونه طراحی کند!

آیا باید از میان طرح‌های آماده انتخاب کنیم یا طرح سفارشی هم قبول می‌کنید؟

آیا از فوندانت استفاده می‌کنید یا کیک را با باترکرم تزیین می‌کنید؟ فوندانت ماندگاری بیشتری در دمای محیط دارد و ظاهری یکدست و مرتب ارائه می‌دهد اما انواع باترکرم‌ها نرم هستند و در گرما آب می‌شوند و سطحی نه چندان صیقلی ایجاد می‌کنند اما در عوض خوشمزه هستند.

آیا گل‌های شکری هم طراحی می‌کنید؟ و یا گل‌های تازه را در تزیین کیک استفاده می‌کنید؟

سایز کیک چه اندازه‌ای باید باشد تا برای تعداد مهمانان ما کافی باشد؟

کیک چگونه به نمایش گذاشته می‌شود؟ آیا پایه کیک را تامین می‌کنید؟

هزینه کیک چگونه محاسبه می‌شود؟ برخی از کیک‍‌پزها بر اساس تعداد برش و برخی دیگر بر اساس وزن، هزینه کیک را اعلام می‌کنند.

آیا حداقلی برای سفارش کیک وجود دارد؟

آیا هزینه دیگری مانند چاقوی کیک یا تاپینگ به فاکتور اضافه می‌شود؟

آیا هزینه حمل و انتقال وجود دارد؟

آیا باید پیش‌پرداخت بدهیم؟ چه زمانی باید پرداخت شود؟

آخرین پرداخت در چه مرحله‌ای انجام می‌شود؟

قوانین فسخ قرارداد چیست؟

آیا می‌توانیم طبقه آخر کیک را فریز کنیم؟

چند ماه قبل از عروسی باید کیک را سفارش دهیم؟

کیک را چگونه تحویل می‌دهید؟

شرایط قرارداد برای صدمات وارده بر کیک در هنگام انتقال چیست؟

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok