عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

5راه‌ برای ایجاد آرامش قبل از ورود به جشن عروسی

آرامش همان چیزی است که همه در جستجوی آن هستند و هر چه بیشتر می‌گردند، کمتر پیدا می‌کنند! در لحظات حساس و مهم، این آرامش معمولاً ناپدید می‌شود و جای خود را به اضطراب در درجه‌های مختلف می‌دهد. هر چه این لحظه برای شما مهم‌تر باشد، ممکن است که اضطراب بیشتری ایجاد کند.

در روز عروسی، شما در آستانه یکی از مهم‌ترین «ورودهای» زندگی خود هستید پس طبیعی است که مضطرب باشید! اما مانند هر مشکل دیگری، همیشه یک راه‌حل وجود دارد!

توصیه‌های ارائه‌شده در این مقاله به شما کمک می‌کنند تا آرامش خود را به دست آورید و با اعتمادبه‌نفس وارد جشن عروسی رویایی خود شوید و از آن لذت هم ببرید!

البته شاید شما آماده‌ترین عروس و داماد دنیا باشید؛ اما همین که به ورودی جشن عروسی خود می‌رسید، اضطراب تمام وجود شما را در برمی‌گیرد. این احساس می‌تواند هیجان‌انگیز باشد زیرا بالاخره بعد از ماه‌ها تلاش و برنامه‌ریزی، جشن عروسی شما فرا رسیده است؛ اما می‌تواند بسیار شدید هم باشد تا حدی که همه لذت این لحظه را تخریب کند!

نگران نباشید، اگر تعدادی از تکنیک‌های این مقاله را اجرا کنید می‌توانید لحظه ورود خود را با اعتمادبه‌نفس شروع کنید!

در این مقاله، 5 راه‌حل مهم و کاربردی برای شما داریم تا قبل از اینکه وارد جشن عروسی خود شوید، آرامش درونی را حفظ کنید و قدرت بیرونی را هم ایجاد کنید!

 

 

  • با صرف چند دقیقه تنهایی، خود را آماده کنید.

روز عروسی شما خیلی شلوغ خواهد بود با کارهای زیادی که باید انجام دهید و مردمی که باید با آن‌ها صحبت کنید و مکان‌هایی که باید بروید! زمانی که جشن عروسی در حال شروع شدن است، احتمالاً شما خیلی خسته هم شده‌اید. پس سعی کنید که درست قبل از ورود به جشن عروسی، چند لحظه برای خودتان وقت بگذارید، واقعاً 5 دقیقه کافی خواهد بود! یک مکان آرام پیدا کنید، در را ببندید، چشمان خود را هم ببندید و احساسات خود را جمع‌وجور کنید! اگر به موسیقی یا اپلیکیشن خاصی نیاز دارید، آن را هم اجرا کنید. از این مکان و زمان استفاده کنید تا ذهن خود را آرام کنید یا یک لیوان آب‌خنک بنوشید (احتمالاً تا این لحظه کم آبی هم دارید) و به همه دلایلی فکر کنید که باعث شدند که شما با نامزد خود ازدواج کنید (به جشن عروسی فکر نکنید). این لحظه بهترین شروع دوباره برای یکی از مهم‌ترین لحظات زندگی شماست و به شما کمک می‌کند تا استرس جشن عروسی را از هیجان و شوق ازدواج جدا کنید.

  • اضطراب خود را شناسایی کنید.

سعی نکنید که استرس خود را کتمان کنید و خود را به خاطر داشتن احساس اضطراب سرزنش هم نکنید. به خود نگویید که من خیلی احمق هستم که این احساس را دارم! گفتن این جملات فقط موقعیت را بدتر می‌کند. علاوه بر آن، کاملاً طبیعی است که برای ورود به جشن عروسی مضطرب باشید. در هر حال این لحظه یکی از مهم‌ترین لحظات زندگی شماست و در واقع جای تعجب دارد که اگر مضطرب نباشید! به‌جای اینکه سعی کنید که استرس خود را حذف کنید، یک لحظه به آن فکر کنید. قبل از اینکه وارد مراسم شوید، دلایلی را که باعث اضطراب شما می‌شوند، شناسایی کنید مثلاً برای اینکه مهمان‌های زیادی وجود دارند که به شما خیره شده‌اند، برای اینکه مدت زیادی را منتظر این لحظه بوده‌اید، برای اینکه بسیار هیجان‌زده هستید تا ازدواج کنید اما درعین‌حال مطمئن نیستید که باید چه توقعی از زندگی مشترک داشته باشید! وقتی با خود به‌صورت منطقی فکر کنید که چه عواملی اعصاب شما را بر هم می‌ریزد، بسیار راحت‌تر می‌توانید با آن‌ها برخورد و مقابله کنید.

  • یک برنامه تعیین‌شده داشته باشید.

قسمت عمده این اضطراب که در روز عروسی احساس می‌کنید فقط از ترس یک تجربه ناشناخته ایجاد می‌شود. به‌احتمال زیاد شما تا به حال ازدواج نکرده‌اید و اولین بار است که وارد جشن عروسی خود می‌شوید و هیچ ایده‌ای هم ندارید که چه اتفاقاتی ممکن است که بیفتد. این موقعیت برای هر انسانی ترسناک است چرا که به لایه‌های عمیق‌تر وجودی ما مربوط می‌شود و حتی اگر شما واقعاً خوشحال و هیجان‌زده هستید، این اضطراب‌ راهی برای ورود به ذهن شما پیدا می‌کند؛ اما اگر شما برای لحظه ورود به جشن عروسی یک راه‌حل از پیش تعیین‌شده داشته باشید، بر این ترس بزرگ غالب می‌شوید. شاید راه‌حل به‌سادگی یک نگاه چشم در چشم با نامزد شماست و یا تمرکز بر صحنه مقابل چشمتان در هنگام ورود به تالار! نکته مهم این است که همه راه‌حل‌ها به این خلاصه می‌شوند که شما احساس کنید که بر این تجربه ناشناخته کنترل بیشتری دارید که دقیقاً همان چیزی است که شما احتیاج دارید تا نگرانی خود را آرام کنید!

  • با قدرت شروع کنید.

شاید شما تا اندازه‌ای مضطرب باشید که در صبح روز عروسی اشتهای خود را از دست بدهید یا بر عکس، در سالن زیبایی نوشابه و آب‌نبات بخورید تا جایی که فراموش کنید که حتی گرسنه نیستید و یا ناگهان یک داروی آرام‌بخش مصرف کنید که کسی به شما پیشنهاد داده است. لطفاً هیچ‌کدام از این کارها را انجام ندهید! شاید در ظاهر به نظر بیاید که این راه‌حل‌ها می‌توانند اضطراب ناگهانی شما در لحظه ورود به جشن عروسی را محو کنند اما در واقع فقط اوضاع را بدتر می‌کنند. خوردن متأثر از هیجانات، مصرف دارویی که توسط پزشک برای شما تجویز نشده است و گرسنگی مطلق موقعیت‌هایی هستند که هر اضطراب موجودی را بدتر می‌کنند. به‌جای اینکه دارو مصرف کنید یا گرسنگی بکشید، خود را برای موفقیت آماده کنید: با خوردن یک صبحانه سالم و میان وعده‌های لازم در طول روز، محدود کردن نوشیدنی‌های شیرین و گازدار و کنترل هیجانات خود! بابت انجام این کارها خوشحال خواهید بود، هنگامی‌که در لحظه ورود به جشن عروسی اعتمادبه‌نفس و شفافیت ذهنی بیشتری دارید.

 

 

  • نفس بکشید.

احتمالاً سریع‌ترین و مؤثرترین راه‌حل برای آرام کردن اضطراب قبل از مراسم همان کاری است که هر لحظه در زندگی انجام می‌دهید بدون اینکه به آن توجه کنید: نفس کشیدن! هنگامی‌که واقعاً مضطرب هستید، نفس خود را نگه می‌دارید و فراموش می‌کنید که هوا را خارج کنید. این یک پاسخ طبیعی است و واقعاً تقصیر شما نیست اما به‌طور جدی می‌تواند سطح استرس شما را افزایش دهد. هنگامی‌که زمان ورود به جشن عروسی فرا رسیده است، قبل از اینکه قدم اول را بردارید، خودتان را مجبور کنید که 3 تا 5 نفس عمیق بکشید. حتی می‌توانید چشم‌های خود را ببندید. با هر نفس، آرامش را به تمام بدن خود هدیه دهید و نگرانی‌های خود را خارج کنید. باید بلافاصله احساس بهتری داشته باشید و از همیشه آماده‌تر باشید. اگر هنوز احساس آرامش نمی‌کنید، 1-2 نفس عمیق دیگر بکشید، جشن عروسی می‌تواند و باید منتظر شما بماند!

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok