عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

 

محبوب‌ترین استایل‌های عکاسی جشن عروسی

ثبت لحظه‌های زیبای جشن عروسی یکی از مهم‌ترین کارها در برنامه‌ریزی مراسم است که باید توجه خاصی به آن بکنید تا خاطرات شیرین جشن عروسی خود را در عکس‌هایی حرفه‌ای و باکیفیت ماندگار کنید. این عکس‌ها می‌توانند به انواع استایل‌های متفاوت گرفته شوند که فقط به استایل شخصی شما دو نفر و البته مهارت عکاس بستگی دارد.

مانند بسیاری از تصمیم‌هایی که در مورد جشن عروسی خود می‌گیرید، انتخاب عکاس یک روند ساده نیست! نه‌تنها باید تحقیق زیادی انجام دهید تا مطمئن شوید که عکاس مناسبی را انتخاب می‌کنید که با شما هماهنگ است، بلکه استایل شخصی او حتماً باید در خدمت استایل جشن عروسی شما باشد. حتماً می‌پرسید که دقیقاً چگونه؟ عکاسی‌های بسیاری وجود دارند که هر یک هدف و رویکرد خاص خود را برای ثبت لحظه‌های مهم روز عروسی شما دارند. اولین قدم در پیدا کردن بهترین عکاس این است که حس زیبایی‌شناسی او با حس شما همراه است!

بهترین راه برای انجام این کار هم صرف زمان برای جستجو و بررسی نمونه عکس است، سپس می‌توانید به خود عکاس هم نگاه کنید! هنگامی‌که عکس‌ها را نگاه می‌کنید از خود بپرسید که اگر به‌ عکس‌های جشن عروسی خود نگاه کنید، دوست دارید چه چیزی را ببینید؟ چه نوع رنگ، تناژ و یا ترندی را می‌پسندید؟ چه ژست‌ها و نورپردازی را دوست دارید؟ چه عکس‌هایی احساسات شما را تحریک می‌کنند؟ هنگامی‌که یک زمینه مشترک بین همه پاسخ‌های خود پیدا کردید، توجه کنید که چه فاکتور مشترکی را در این عکس‌ها دوست دارید. سپس در جستجوی یک عکاس باشید که استایل انتخابی را داراست!

‌اگر بدانید که در جستجوی چه چیزی هستید، تشخیص استایلی که با روحیه شما هماهنگ است، آسان می‌شود. برای همین، در این مقاله ما به کمک شما می‌آییم و یک راهنمای کامل برای استایل‌های محبوب و متداول عکاسی جشن عروسی ارائه می‌دهیم. اگر شما نمی‌توانید در مورد یک نوع استایل تصمیم بگیرید، نگران نباشید، بیشتر عکاس‌ها با توجه به اینکه از چه کسی و چه نوع جشن عروسی عکس می‌گیرند، چند نوع استایل متفاوت را جابجا می‌کنند فقط به این دلیل که نیازهای متعددی در یک جشن عروسی وجود دارد. برای نمونه در هنگام گرفتن عکس‌های خانوادگی رسمی، عکاس می‌تواند یک عکاس پرتره سنتی باشد اما در عکس‌های پرتره عروس و داماد، می‌تواند رویکرد غیرمترقبه و طبیعی را در پیش بگیرد و در هنگام آماده شدن عروس و داماد هم می‌تواند از استایل مستند استفاده کند یا هنری باشد!

  • استایل سنتی

اگر شما عکس‌هایی با استایل ماندگار و کلاسیک می‌خواهید، احتمالاً یک عکاس که با رویکرد سنتی عکس می‌گیرد، بهترین گزینه برای شماست. اگر هم که می‌خواهید یک آلبوم خانوادگی پر از عکس‌های ژست گرفته داشته باشید، حتماً از این استایل استفاده کنید. استایل سنتی عکس گرفتن، شما را به یاد آلبوم عکس جشن عروسی‌های قدیمی می‌اندازد که هیچ حرکت یا هیجانی در آن‌ها وجود ندارد. برای اینکه در زمان‌های قدیم عکس‌ها بیشتر به دلیل حضور افرادی گرفته می‌شد که در کنار عروس و داماد یا به‌صورت گروهی ایستاده بودند. این استایل ژست بیشتری دارد و درنتیجه عکس‌های حاصله خیلی مرتب و رسمی هستند. اغلب چیدمان افراد در اطراف عروس و به‌تناسب لباس‌هایشان انجام می‌شود، انواع متفاوت لبخندها هم وجود دارند که به دوربین عکاسی خیره شده‌اند و تاکید اصلی بر روی عکس‌های گروهی خانوادگی است!

  • استایل غیرمترقبه

یک عکاس که در این استایل صادقانه و در لحظه تخصص دارد، لحظه‌های غیرمترقبه را ایجاد می‌کند. این عکس‌ها ژست خاصی ندارند اما توسط عکاس هدایت‌شده هستند برای اینکه یک عکاس غیرمترقبه معمولاً بیکار و منفعل نیست! عکس‌های غیرمترقبه مانند نایکی، مجسمه اله پیروزی یونان (Winged Victory) می‌مانند که مربوط به دوران هلنی است و راوی یک داستان است و درنتیجه حرکت بیشتری دارد و انواع متفاوت ابراز احساسات در آن دیده می‌شود!

 

 

  • استایل مستند

همان‌طوری که از اسم این استایل مشخص است، عکاسی مستند بیشتر خبرنگاری است و بر روی بیان داستان تمرکز دارد. این رویکرد شبیه رفتار یک عکاس خبرنگار در هنگام مستندسازی یک داستان خبری است که البته کاملاً بی‌دردسر و غیر کنجکاوانه است! این نوع عکاسی برای ثبت احساسات غیرمنتظره و بدون برنامه، یکی از بهترین استایل‌ها است که البته از طریق عکس‌های سفید و سیاه بهتر نمایش داده می‌شوند.

  • استایل هنری

درست مانند عکس‌هایی که در یک موزه هنرهای زیبا می‌بینید، این استایل که توسط یک عکاس هنری گرفته می‌شود روی جنبه زیبایی تمرکز دارد. یک عکاس هنری در واقع یک هنرمند خلاق است که تمرکز را بر روی جزییات ظریف داستان جشن عروسی شما قرار می‌دهد. این عکاس معمولاً نورپردازی و پس‌زمینه را هم تنظیم می‌کند و از ژست‌های طبیعی، غیرمترقبه و سنتی به‌صورت هدایت‌شده استفاده می‌کند تا داستان روز عروسی شما را بیان کند. عکاسی هنری بیش از هر چیزی یک رویکرد است!

  • استایل داستانی

عکاس‌ داستانی بیشتر به جنبه نمایشی عکس‌ها تمایل دارد و روی چیدمان، نور مصنوعی و ویرایش پس از جشن تمرکز می‌کند. در این عکس‌ها معمولاً فیلتر و چند لایه زمینه اضافه می‌شوند. این استایل عکاسی بیشتر حس دوره باروک را دارد که عکس‌ها معمولاً فضای تیره‌تری دارند. نورپردازی در این استایل بسیار نمایشی است و شاید ژست‌های خیلی منحصربه‌فرد و دقیق هم در عکس‌ها دیده شود.

 

 

  • استایل پرتره

هدف اصلی یک عکاس پرتره، همان‌طوری که از نامش پیداست، ثبت پرتره افراد مهم در جشن عروسی است. این عکس‌ها می‌توانند شامل پرتره عروس و داماد و تیم ساقدوش‌ها باشند. این نوع عکاس‌ها معمولاً در گرفتن عکس با یک نوع استایل هم تخصص دارند که می‌تواند استایل سنتی، غیرمترقبه و یا طبیعی باشد.

  • استایل طبیعی

هدف اصلی عکاسی طبیعی استفاده از نور طبیعی در هنگام گرفتن عکس‌هاست. به همین دلیل، یک عکاس طبیعی بهترین انتخاب برای جشن در فضای باز است. در یک روز ایده‌آل، یک عکاس طبیعی از «ساعت طلایی آفتاب» برای گرفتن بهترین عکس‌ها استفاده می‌کند. این استایل روی پرتره‌های غیرمترقبه و ویرایش مرتب و واضح تمرکز می‌کند.

  • استایل فشن

عکس‌هایی که در صفحه روی جلد مجلات براق مد و فشن می‌بینید در این استایل قرار می‌گیرند که در کمال تعجب انتخاب بسیار محبوبی برای عکاسی جشن عروسی هم هست! دلیلش هم این است که این استایل حرکت-محور و فعال است. عکاس‌های فشن، حرکات زیادی را در عکس‌ها نشان می‌دهند تا یک نما، لحظه و یا لباس را در یک نورپردازی کنترل‌شده ثبت کنند. بااین‌حال، بیشتر عروس و دامادها تمایلی ندارند که این استایل را در تمام عکس‌های جشن عروسی خود داشته باشند بلکه فقط تعداد محدودی عکس با استایل فشنی می‌گیرند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق می‌افتد، قبل از جشن عروسی با عکاس خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که همه عکس‌ها حس عکس‌های مد و فشن را ندارند.

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok