عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

 

 تاثیر پالت رنگ بر روی حس‌وحال جشن عروسی

پالت رنگ ابزار قدرتمندی است که می‌تواند دیگران را تحت تأثیر قرار دهد، احساسات و هیجانات را تحریک کند و شادی، اشتیاق یا آرامش ایجاد کند. پالت رنگ به هر آیتمی، حتی یک شمع ساده کوچک یا یک سالن رقص بزرگ، قدرت تأثیر بیشتری می‌دهد و می‌تواند مکان‌ها و جزییات متفاوت جشن عروسی شما را به جریانی هماهنگ و پیوسته تبدیل کند.

فرقی نمی‌کند که شما معمولاً به رنگ‌های گرم گرایش دارید یا سرد، مهم است که درک کنید که پالت رنگ انتخابی شما در مورد جشن عروسی شما چه می‌گوید!

همان‌گونه که در حال انتخاب یک پالت رنگ برای جشن عروسی خود هستید، احتمالا فاکتورهای متعددی وجود دارند که روی تصمیم شما تأثیر می‌گذارند. رنگ فعلی موجود در تالار و مکان جشن عروسی، عدم پذیرش رنگ پیشنهادی شما توسط دوست نزدیکتان که قرار است ساقدوش شما باشند و یا نوع گل‌های فصلی که گل‌آرای شما می‌تواند برای شما فراهم کند، فقط تعداد اندکی از موارد زیادی هستند که شما باید برای پالت رنگ جشن عروسی در نظر بگیرید.

با وجودی که موارد زیادی را باید درنظر بگیرید، اما ارزش دارد که اندکی زمان صرف کنید تا یک پالت رنگ هماهنگ انتخاب کنید ازآنجایی‌که این تصمیم، حس و حال جشن عروسی شما را تعیین می‌کند. مفهوم رنگ‌ها، حتی اگر ناخودآگاه باشند، می‌توانند تعیین کنند که جشن عروسی شما حس و حال رمانتیک و آرام یا باشکوه و لوکس و شاید گرم و شاد داشته باشد!

در این مقاله، ما به شما کمک می‌کنیم تا مفهوم و قدرت رنگ‌ها را درک کنید تا حس و حال موردعلاقه خود را برای جشن عروسی ایجاد کنید.

  • پیدا کردن انگیزه برای انتخاب پالت رنگ

انگیزه برای انتخاب رنگ همه‌جا هست. شما ممکن است که یک ست از رنگ‌های جذاب را در ویترین بوتیک موردعلاقه خود پیدا کنید و یا شاید در مورد رنگ‌های یک آیتم و یا مکان موردعلاقه خود هیجان‌زده باشید؛ مثلاً شاخ و برگ‌های یک باغ انگور ممکن است به شما یک پالت رنگ بنفش، قهوه‌ای و سبز پیشنهاد کند و یا حتی تعداد اندکی از سنگ‌ها و موجودات دریایی ثابت می‌کنند که ترکیب سبز و آبی به زیبایی با هم ست می‌شوند. اگر رنگ خاصی هست که شما واقعاً دوست دارید، با تناژهای متفاوت ملایم و قوی آن را ترکیب کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

  • استفاده از رنگ‌های موجود

هنگام انتخاب پالت رنگ برای جشن عروسی، رنگ‌های موجود در مکان جشن عروسی را در نظر بگیرید و با استفاده از یک یا دو رنگ خنثی مانند سفید، خاکستری و قهوه‌ای که همیشه مؤثر هستند، حس و حال انتخابی خود را ایجاد کنید. اگر 3 یا 4 رنگ انتخاب کردید، سعی کنید که یک یا دو تا از آن‌ها را با فاصله استفاده کنید. ضمناً، رنگ‌های قوی و پررنگ برای تکمیل پالت رنگ مفید هستند اما ترکیب بیش از 4 نوع رنگ می‌تواند شلوغ و درهم به نظر بیاید!

  • استایل شخصی شما

استایل شخصی شما که توسط رنگ‌های متمایز ابراز می‌شود نه‌تنها جشن عروسی شما را تزیین می‌کند بلکه حس و حال جشن عروسی را هم تعیین می‌کند. با وجودی که جشن عروسی بسیار زود تمام می‌شود اما خاطره آن یکی از باارزش‌ترین خاطراتی است که شما برای همیشه حفظ می‌کنید.

 

 

  • رنگ‌های موردعلاقه شما

اگر روند انتخاب رنگ شما را تحت‌فشار می‌گذارد، نگران نباشید. به‌احتمال‌زیاد، احساسی که می‌خواهید در جشن عروسی منعکس کنید به رنگ‌های موردعلاقه فعلی شما مربوط است. شما تقریباً می‌دانید که چه رنگی را دوست دارید یا ندارید مثلاً اگر رنگ‌های پاستلی را دوست دارید یا رنگ‌های کاملاً خالص را می‌پسندید.

رنگ موردعلاقه شما به شخصیت شما بستگی دارد و احتمالاً تا اینجا هم گزینه‌های پالت رنگ خود را با انتخاب فصل و یا مکان جشن عروسی محدود کرده‌اید. اگر شما انرژی رنگ نارنجی را دوست دارید، احتمالاً بهمن‌ماه را برای عروسی انتخاب نکرده‌اید و اگر هم صمیمیت رنگ قرمز شرابی را دوست دارید، احتمالاً پیشنهاد برگزاری جشن عروسی با پای برهنه بر روی شن‌های ساحلی را رد کرده‌اید!

معمولاً عروس و دامادهایی که شخصیت ساکت‌تر یا رویکرد آرام‌تری دارند آیتم‌هایی انتخاب می‌کنند که کمرنگ‌تر هستند. این‌گونه شخصیت‌ها اهل خودنمایی نیستند و حتی ایده انتخاب رنگ‌های روشن و شفاف برای آن‌ها آزاردهنده است.

  • ایجاد یک پالت رنگ شاد و گرم

اگر شما دل خود را بر روی یک پالت رنگ خاص برای جشن عروسی متمرکز کرده‌اید، معمولاً می‌توانید آن را طوری استفاده کنید که با مکان جشن عروسی هماهنگ شود و حس و حال انتخابی شما را تأمین کند حتی اگر در ظاهر با هم ارتباط واضحی ندارند؛ مثلاً اگر رنگ‌های متضاد صورتی تند؛ سیاه و طلایی را در نظر گرفته‌اید و قصد دارید که احساس شادی و گرما را در جشن عروسی خود منعکس کنید، می‌توانید صورتی تند را با صورتی‌های ملایم و رمانتیک تعویض کنید و رنگ سیاه را هم که نمایانگر قدرت، شکوه و لاکچری است کنار بگذارید و در عوض رنگ گرم زرد طلایی و نارنجی پرتحرک و خلاق را انتخاب کنید. با این انتخاب‌ها حس و حال پالت رنگ شما به گرما و عشق و توجه تبدیل می‌شود و حس و حال جشن عروسی از رسمی بودن به شاد و سرزنده بودن تغییر می‌کند.

  • ایجاد یک پالت رنگ آرام‌بخش

شما می‌توانید اولویت خود را بر روی ترکیب‌های خنثی مانند سفید، عاجی و بژ قرار ‌دهید که نمایانگر اتحاد، خلوص و صلح هستند تا جنبه آرام‌تر شخصیت خود را ارضا کنید. البته انتخاب این رنگ‌های آرام می‌تواند راهی باشد تا برنامه‌ریزی جشن عروسی را هم آسان‌تر کنید و اگر دغدغه ذهنی زیادی دارید که ممکن است ناشی از اعضای خانواده، بودجه محدود و یا شغل سنگین باشد، انتخاب رنگ‌های آرام، استرس و فشار روانی را کمتر می‌کند در مقایسه با زمانی که بخواهید رنگ‌های جیغ و شاد برای رومیزی‌ها و گل‌ها انتخاب کنید.

اگر استرس زیادی در مورد جشن عروسی وجود دارد، شاید بهتر باشد که شما رنگ‌هایی انتخاب کنید که از نظر دیداری ملایم هستند و به‌صورت ناخودآگاه آرامش ایجاد می‌کنند.

 

 

 

  • مفهوم پالت رنگ در فصول متفاوت

برخی از رنگ‌ها مفهوم خود را از فصلی دریافت می‌کنند که با آن رابطه نزدیکی دارند مثلاً سبزهای سرزنده و صورتی و بنفش در بهار که یادآور باغ‌های پر شکوفه هستند، آبی سرد دریا و سفید در تابستان، قرمز پررنگ و بنفش و مسی که تغییر در فصل پاییز را بیان می‌کنند، سفید خالص و قرمز و سبز یشمی که در زمستان دیده می‌شوند. یک دسته‌گل تمام سفید که با برگ‌های همیشه‌سبز بهاری تزیین‌شده است به جشن عروسی شما حس و حال تازگی و طبیعت را می‌دهد اما همان گل‌های سفید در زمستان که با برگ‌های سبز تیره براق تزیین ‌شده‌اند، احساس شکوه و وقار ایجاد می‌کنند.

  • یکپارچگی پالت رنگ

شما می‌توانید هر حس و حالی که می‌خواهید را برای جشن عروسی خود ایجاد کنید تا زمانی که پالت رنگ انتخابی شما یکپارچه و هماهنگ است. نکته مهم این است که تعداد رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید را محدود کنید حتی اگر رنگ‌های روشن را انتخاب کرده‌اید. برای اینکه یک پالت رنگ با یک یا دو رنگ روشن مکمل می‌تواند حس نظم و هماهنگی بیشتری داشته باشد در مقایسه با پالت رنگی که تعداد زیادی رنگ با تناژ نزدیک به هم دارد.

  • نقطه شروع برای نمایش پالت رنگ انتخابی

میز ورودی در مکان جشن عروسی بهترین نقطه برای شروع نمایش پالت رنگ جشن عروسی است؛ پس با استفاده از رومیزی، گل‌ها و اشیای دکوری، کل پالت رنگ انتخابی خود را یکجا به نمایش بگذارید.

کلام آخر

پالت رنگ انتخابی برای جشن عروسی انعکاس شخصیت شما دو نفر است و نمایانگر حس و حال خود شماست. از ابراز آنچه در درون خود هستید هراسی نداشته باشید و با انتخاب هوشمندانه یک پالت رنگ، شور و شوق و عشق خود را ابراز کنید.

 

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok