عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

 

10عامل اصلی استرس در جشن عروسی

جشن عروسی در ذات خود شاد و لذت‌بخش است برای اینکه شما دو نفر در حال آغاز یک زندگی مشترک و یک خانواده جدید هستید و عزیزان خود را دعوت کرده‌اید تا این آغاز را جشن بگیرید و به رقص و پای‌کوبی بپردازید و خاطره‌های زیبا بسازید.

جشن عروسی شما یکی از بهترین روزهای زندگی شماست اما برنامه‌ریزی این مراسم مهم لزوماً راحت نیست! حتماً دلیلی وجود دارد که هیچ‌کس در رویاهای شیرین جشن عروسی خود به چیدمان مهمان‌ها یا ارسال کارت‌های دعوت فکر نمی‌کند! با وجودی که مهم است که واقعیت برنامه‌ریزی جشن عروسی را بپذیرید اما قابل‌توجه است که مراسم نهایی همیشه ارزش همه استرس و کار سخت را دارد. علاوه بر این، شما در این روند تنها نیستید و فرقی هم نمی‌کند که چه استایلی انتخاب می‌کنید، همه عروس و دامادها اضطراب جشن عروسی را از عوامل مشابهی تجربه می‌کنند که اغلب غیرقابل ‌پیشگیری هستند.

برای اینکه به شما کمک کنیم تا با همه این استرس مقابله کنید، در این مقاله، یک لیست از 10 عامل اصلی استرس جشن عروسی و راه‌حل آن را هم برای شما آماده کرده‌ایم تا روند جشن عروسی خود را آسان کرده و از آن لذت هم ببرید.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا شخصیت‌های متفاوت و عقاید آن‌ها را مدیریت کنید، با برنامه خود پیش بروید تا جشن عروسی رویایی خود را برگزار کنید و خاطرات خوش بسازید.

  1. خانواده‌ها

یکی از استرس‌های اصلی که زوج‌ها پس از نامزدی خود احساس می‌کنند، راضی کردن خانواده‌هاست. هر دو طرف استایل، بودجه، لیست مهمانان و عقاید متضاد زیادی برای خود دارند در مورد اینکه جشن عروسی شما چگونه باید برگزار شود!

با وجودی که شما نمی‌توانید دیگران را کنترل کنید، اما می‌توانید عکس‌العمل خود نسبت به آن‌ها را کنترل کنید. ما شما را تشویق می‌کنیم تا هر دو طرف را درک کنید درحالی‌که اولویت‌های خود را تعیین و اعلام می‌کنید. ازآنجایی‌که این جشن عروسی به شما دو نفر تعلق دارد، از همان ابتدا توقعات خود را از طریق ایجاد حدومرز برای هر دو خانواده ابراز کنید.

  1. پول

گفتگو در مورد پول نه‌تنها استرس‌آور است بلکه بودجه جشن عروسی می‌تواند مانند یک معمای بزرگ به نظر بیاید. حتی اگر شما شخص باتجربه‌ای داشته باشید که شما را راهنمایی می‌کند اما هزینه‌های مراسم می‌توانند شما را شوکه کنند. مهم است که این واقعیت را قبول کنید که تعداد اندکی از عروس و دامادها می‌توانند همه المنت‌هایی را که می‌خواهند تقبل کنند.

در نتیجه باید یک بودجه قاطع برای خود تعیین کنید و خود را در مورد بازار جشن عروسی آموزش دهید. اندکی زمان صرف کنید و یاد بگیرید که چرا آیتم‌های جشن عروسی مانند تالار، گل‌آرایی و عکاسی حرفه‌ای هزینه بالایی دارند. این متد را دنبال کنید تا توقعات واقع‌بینانه‌تری در مورد هزینه‌های جشن عروسی داشته باشید.

  1. لیست مهمانان

نهایی کردن لیست مهمانان جشن عروسی ممکن است که استرس‌آورترین بخش برنامه‌ریزی جشن عروسی باشد. شما و نامزد شما و احتمالاً پدر و مادر شما عقاید متفاوتی دارید در مورد اینکه چه مهمان‌هایی باید در جشن عروسی شما دعوت شوند. کم کردن تعداد مهمانان احتمالاً تصمیم سختی است اما واقع‌بینانه هم نیست که فکر کنید که بودجه و تالار شما گنجایش همه مهمان‌های شما را دارد.

احتمالاً تعجب شما از اینکه حتی باید در مورد لیست مهمانان با هم مذاکره کنید، عامل اصلی اضطراب شما است برای همین لازم است که در همان ابتدای برنامه‌ریزی با این مسئله روبرو شوید و توجه داشته باشید که خوب ارتباط برقرار کردن کلید اصلی است. حتی اگر مضطرب و خسته هستید، تمام سعی خود را بکنید تا آرام بمانید و به عقاید و احساسات هر دو طرف گوش کنید و شرایط آن‌ها را درک کنید تا از مشاجرات غیرضروری دوری کنید.

  1. خدمات دهندگان

مدیریت تعداد زیادی خدمات دهنده جشن عروسی می‌تواند مانند یک چالش استرس‌آور حس شود. افراد زیادی باعث می‌شوند که جشن عروسی شما به واقعیت بپیوندد برای همین مهم است تا همه کارها را از قبل برنامه‌ریزی کنید و منظم و سازماندهی‌شده باقی بمانید. یک برنامه زمان‌بندی دقیق برای همه خدمات تعیین کنید و 2 هفته قبل از جشن عروسی، برنامه را برای همه خدمات دهندگان ارسال کنید و بازخورد آن‌ها را دریافت کنید.

علاوه بر این، با خدمات دهندگان در مورد نگرانی‌های خود صادق باشید و پذیرای نظرات آن‌ها باشید. یک لیست ایجاد کنید از ترس‌ها و مشکلات احتمالی که شما فکر می‌کنید که ممکن است اتفاق بیفتند و آن را با خدمات دهندگان جشن عروسی به اشتراک بگذارید تا به شما کمک کنند که از اتفاقات ناخواسته پیشگیری کنید.

 

 

  1. سلامتی و زیبایی

آرزوی اینکه در روز جشن عروسی سالم‌ترین و زیباترین اندام زندگی خود را داشته باشید متداول‌ترین و باارزش‌ترین هدف است اما می‌تواند منجر به عادت‌های غیرسالم و استرس شود. اگر از خود و بدن خود به‌خوبی مراقبت نکنید، قادر نخواهید بود که با تمام وجود از جشن عروسی خود لذت ببرید.

به همین دلیل باید اهداف واقع‌بینانه برای سلامتی و فیتنس خود تعیین کنید درحالی‌که پذیرش خود با نگاه مثبت و واقع‌بینانه را در اولویت قرار می‌دهید. گرسنگی کشیدن فقط برای اینکه در یک لباس عروسی یا دامادی انتخابی جا شوید، ایده بدی است که عواقب خطرناک جسمی و روحی خواهد داشت. به خود سخت نگیرید و از خوراکی‌های جشن عروسی خود لذت ببرید درحالی‌که تمام سعی ممکن را می‌کنید تا یک سبک زندگی سالم داشته باشید.

  1. مرکز توجه بودن

یکی از استرس‌های بزرگی که بسیاری از عروس و دامادها دارند این است که نمی‌خواهند مرکز توجه باشند! لحظه‌های مهم مراسم مانند ارائه یک سخنرانی یا اولین رقص برای بسیاری از افراد استرس‌آور است. تمرین و ارتباط برقرار کردن علاوه بر جدی نگرفتن موقعیت، کلیدهای اصلی هستند تا این شرایط اضطراب‌آور را به ‌سلامت پشت سر بگذارید.

البته از درخواست کمک هم دوری نکنید. اگر فکر می‌کنید که برای شما دو نفر مفید است که یک کلاس رقص یا سخنرانی بگذرانید، حتماً این کار را انجام دهید. در این صورت اعتمادبه‌نفسی به دست می‌آورید که استرس شما را خنثی می‌کند.

  1. ساقدوش‌ها

انتخاب تیم عروس و داماد می‌تواند منجر به استرس زیادی شود. با وجودی که این روند باید در واقع لذت‌بخش باشد اما سخت است که در مورد آزرده کردن احساسات دیگران دچار پشیمانی نشوید. داشتن یک گروه بزرگ از دوستان می‌تواند روند انتخاب تیم را پیچیده‌تر کند مخصوصاً اگر اعضای خانواده هم توقع دارند که در تیم حضور داشته باشند! بهتر است که ابتدا یک لیست از همه دوستانی که احساس نزدیکی با آن‌ها دارید را تهیه کنید و سپس تعداد آن‌ها را در نظر بگیرید. اگر تعداد قابل مدیریتی است، با همان لیست پیش بروید در غیر این صورت فقط تعداد اندکی از نزدیک‌ترین دوستان را انتخاب کنید تا در روز عروسی در هنگام آماده شدن، شما را همراهی کنند.

 

 

راه‌حل بهتر این است که تیم نداشته باشید و به‌تنهایی آماده شوید و از هرلحظه این روند با نامزد خود لذت ببرید درحالی‌که احساسات کسی هم جریحه‌دار نشده است!

  1. صبح روز عروسی

بیشتر استرس قبل از عروسی ظاهراً در صبح روز عروسی ظاهر می‌شود. هیجان عروسی یک جریان اضطراب درونی برای هر دوی شما ایجاد می‌کند. هنگامی‌که هیجانات داغ هستند، مهم است که شما دو نفر فضای کافی داشته باشید تا همه این احساسات و هیجانات را پردازش کنید.

برای همین بهتر است که زمان کافی برای آماده شدن خود کنار بگذارید تا مانع انباشته شدن فشار درونی در صورت روبرویی با اتفاقات غیرمترقبه شود. کم کردن سرعت انجام کارها در روز عروسی به شما کمک می‌کند تا در جشن عروسی خود حضور کامل داشته باشید، آرام شوید و در نتیجه کمتر استرس داشته باشید و بیشتر لذت ببرید.

  1. مدیریت توقعات

حجم زیادی زمان و پول صرف همه جزییات جشن عروسی می‌شود اما به‌احتمال‌زیاد در روز عروسی یک بخش کار مطابق برنامه پیش نخواهد رفت. هنگامی‌که اشتباهات رخ می‌دهند، مهم است که به یاد داشته باشید که جشن عروسی واقعاً به چه دلیلی برگزار می‌شود تا مانع استرس شما شود!

علاوه بر این باید به خدمات دهندگان خود اعتماد کنید و نرمش و شوخ‌طبعی را هم فراموش نکنید تا آرامش خود را برای جزییات کم‌اهمیت از دست ندهید.

  1. سپاسگزاری از دوستان

حتی پس‌ازاینکه جشن عروسی تمام شود، کار شما تمام نشده است. سپاسگزاری نوشتاری یا کلامی به‌موقع از دوستان عزیزی که در جشن عروسی به شما کمک کردند می‌تواند کار استرس‌آوری باشد مخصوصاً اگر تعداد آن‌ها زیاد است. برای اینکه روند سپاسگزاری را آسان‌تر کنید، در همان جشن عروسی به‌صورت کلامی یا با یک کارت زیبا از آن‌ها سپاسگزاری کنید و کار را تمام کنید!

کلام آخر

به یاد داشته باشید که استرس فقط یک احساس است و جشن عروسی باید شامل احساسات مهم دیگری باشد، احساساتی مانند شوق و شعف قلبی، سپاسگزاری و امید به آینده‌ای زیبا که نه‌تنها استرس را خنثی می‌کنند بلکه روح و جسم شما را هم برای فصل جدید زندگی قوی و آماده می‌کنند.

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok