عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

 

5 اختلاف‌نظر رایج در برنامه‌ریزی جشن عروسی

جشن عروسی شاید بزرگ‌ترین جشن زندگی شما باشد، فرصتی است که با دوستان نزدیک، دور هم جمع شوید و یک شب را به رقصیدن و خوردن مشغول شوید که تا سال‌ها در خاطره‌ها بماند و در عکس‌ها ثبت شود.

باوجودی که جشن عروسی باید با عشق و شادی سرشار باشد، اما می‌تواند موجب اختلافاتی هم بشود که از هر جهت به سمت شما نشانه می‌روند! حداقلش شاید این است که شما دو نفر در مورد بودجه جشن عروسی به اختلاف‌نظر می‌رسید!

در هنگام برنامه‌ریزی جشن عروسی، هیجانات و احساسات داغ می‌شوند برای اینکه یک لیست از کارهای انجام‌شدنی به بلندای کوه دماوند دارید که باید همه آن‌ها را تیک کنید و قابل‌درک هم هست که می‌خواهید همه‌چیز عالی و بی‌نظیر باشد اما شخصیت‌های شما دو نفر و اطرافیان با هم برخورد می‌کنند و استرس فراوانی به استرس‌های قبلی اضافه می‌کنند!

شاید نامزدتان به‌اندازه کافی برنامه‌ریزی جشن عروسی را جدی نمی‌گیرد یا شاید مادرها و پدرها در کارتان دخالت می‌کنند و باید با آن‌ها مقابله کنید. موقعیت شما هر چیزی که هست، مطمئن باشید که اولین عروس و دامادی نیستید که قبل از جشن عروسی باید با چند نفر برخورد کنید!

در این مقاله، ما 5 موقعیت متداول در برنامه‌ریزی جشن عروسی را یادآوری می‌کنیم که ممکن است منجر به اختلافات شوند همچنین توصیه‌های کارشناسی پیشنهاد می‌دهیم تا برنامه‌ریزی جشن عروسی خود را تا جایی که ممکن است آسان و دلپذیر کنید.

  • با مادر خود در مورد سنت‌ها جدال می‌کنید!

فارغ از اینکه با مادر خود در مورد پوشیدن یا نپوشیدن تور عروس بحث می‌کنید یا اینکه کدام گل‌ها را انتخاب کنید و یا اینکه برخی از سنت‌های مذهبی را در جشن خود اجرا بکنید یا نکنید، این جزییات به‌ظاهر ساده، می‌توانند به یک دعوای بزرگ آتش‌فشانی تبدیل شوند!

جشن عروسی معمولاً داینامیک‌ پیچیده‌ای را بین عروس و مادرش به وجود می‌آورد که نتیجه سال‌ها توقع و تظاهر است. توصیه ما این است که از این لحظه‌ها به‌عنوان مرحله‌ای از زندگی برای رشد و بلوغ استفاده کنید. شما در حال تشکیل یک زندگی مشترک و یک خانواده برای خودتان هستید و باید بتوانید از حریم خود دفاع کنید.

اگر می‌خواهید که در آینده پشیمان نشوید بابت اینکه جشن عروسی را مطابق میل خود اجرا نکردید، همین‌الان به یاد داشته باشید که جشن عروسی متعلق به شماست و خواسته شما دو نفر باید تنها ملاک در برگزاری مراسم باشد پس سنت‌های خود را بسازید!

2-در مورد پول و بودجه اختلاف‌نظر دارید!

موضوع مهمی که برای عروس و دامادها مشکل‌ساز می‌شود، بحث پول است، اینکه چه مبلغی صرف جشن عروسی می‌شود، برای چه آیتم‌هایی خرج می‌شود، چه کسی آن‌ها را پرداخت می‌کند و از همه مهم‌تر اینکه بودجه جشن عروسی از کنترل خارج می‌شود!

در اینجا بسیار مهم است که بلافاصله با نامزد خود جلسه بگذارید و با همدیگر یک بودجه قاطع برنامه‌ریزی کنید و هزینه‌ها را اولویت‌بندی کنید. هر چه بیشتر در ابتدای برنامه‌ریزی در مورد بودجه صحبت کنید، دعوای کمتری در انتهای کار خواهید داشت!

اگر شما دو نفر صحبت‌های حضوری در مورد بودجه و برنامه‌ریزی جشن عروسی نداشته باشید، نمی‌توانید بر سر جزییات هزینه‌ها با هم توافق کنید و در نتیجه بودجه از کنترل خارج می‌شود؛ مثلاً اگر هر دو نفر توافق کنید که پس‌زمینه مکان جشن عروسی به‌اندازه کافی زیبا هست که نیازی به گل‌آرایی نداشته باشد، می‌توانید با هم تصمیم بگیرید که پول خود را صرف هزینه‌های مهم‌تر مانند پذیرایی و غذا کنید.

اگر شخصی در پرداخت هزینه‌های جشن عروسی کمک‌تان می‌کند، مهم است که در مورد حدود اختیارات او با هم به توافق برسید. باوجودی که همیشه این اتفاق نمی‌افتد اما شاید یک کمک مالی بزرگ مجوز دخالت در تصمیم‌گیری‌های شما باشد که کار را سخت می‌کند!

3-دیگران سعی می‌کنند که جشن عروسی را برای شما برنامه‌ریزی کنند!

بسیار آزاردهنده است که خانواده و دوستان که هیچ نقش مالی در جشن عروسی ندارند، بیش‌ازاندازه در مورد جشن عروسی شما اظهارنظر کنند و سعی کنند تا بر روی تصمیم‌های شما تأثیر بگذارند.

به خاطر داشته باشید که جشن عروسی مختص شما و روز مهم زندگی شما دو نفر است. لازم است که به اشخاص نزدیک خود اجازه دهید که احساس کنند بخشی از جشن عروسی شما هستند اما کنترل جشن عروسی را به آن‌ها ندهید! هنگامی‌که بحث اطرافیان می‌شود، اگر آن‌ها شما را عصبی و مضطرب می‌کنند یا روز مهم زندگی شما را تبدیل به تجربه‌ای غیر از شادی و لذت‌ می‌کنند، یک لحظه تأمل کنید، نفس عمیق بکشید، از آن‌ها جدا شوید و تعمق کنید.

شاید آن‌ها واقعاً هیجان‌زده هستند یا رؤیای جشن عروسی خودشان را در مورد شما اجرا می‌کنند و یا شاید سعی دارند کمک کنند تا از اشتباهات جشن عروسی آن‌ها یاد بگیرید. با آن‌ها قاطع باشید اما سعی کنید که دید آن‌ها را هم در نظر بگیرید و با دید خود مقایسه کنید. البته یک یادآوری دوستانه اما مصمم به آن‌ها می‌تواند نتیجه شگفت‌آوری داشته باشد، در مورد اینکه جشن عروسی متعلق به شماست و تمایل دارید که آن را مطابق سلیقه خودتان و با آیتم‌های مهم برای خودتان اجرا و شخصی کنید.

4-مادر و پدر او شما را دیوانه می‌کنند!

داینامیک خانواده پیچیده و عجیب است. همه ما حدومرزها، عادت‌ها و سنت‌های متفاوتی برای خود داریم که در برنامه‌ریزی جشن عروسی می‌تواند به یک تنش جدی تبدیل شود. احساسات پیچیده حسادت و کینه هم می‌توانند مزید بر علت شوند.

هنگامی‌که عروس و داماد بر سر دخالت‌های مادر و پدر خود دچار مشکل می‌شوند، اغلب این مادر داماد است که عروس را با دخالت‌های خود معذب می‌کند و یا پدر عروس است که سعی در قدرت‌نمایی با داماد دارد! برای نمونه، مادر شوهری که برای جشن عروسی پسر خود، لباسی به رنگ سفید انتخاب می‌کند، عروس را شوکه می‌کند و در موقعیت پیچیده‌ای قرار می‌دهد! از یک طرف عروس تردید دارد که در مورد انتخاب رنگ لباس به مادر شوهر خود چیزی بگوید و حتی اینکه چگونه بگوید، از طرف دیگر می‌خواهد این گفتگو را به همسر خود واگذار کند تا مشکل را حل کند!

بهترین توصیه این است که نفس عمیقی بکشید و در نظر بگیرید که به داینامیک خانواده همسر خود و چگونگی روابط آن‌ها احترام بگذارید؛ اما باید برای آن‌ها حدومرز سالم و قاطعی بگذارید و توقعات آن‌ها را مدیریت کنید.

یک فضایی فراهم کنید تا با مادر شوهر یا پدرزن خود صحبت کنید به‌جای اینکه در لحظه عصبانیت به او تذکر دهید. صحبت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید، فارغ از اینکه می‌خواهید در مورد رویاهای خود در مورد جشن عروسی بگویید و اینکه کارهای خاصی وجود دارند که همیشه می‌خواستید در این روز مهم انجام دهید یا از او تشکر کنید که به جشن عروسی شما توجه می‌کند و اگر دوست دارید به او مسئولیت مشخصی بدهید تا انجام دهد و دیگر در حریم شما دخالت نکند.

البته این متد احتمالاً برای هر شخص دیگری که در برنامه‌ریزی جشن عروسی شما دخالت می‌کند، نتیجه خواهد داد!

5- گذشت و توافق نمی‌کنید

فرقی نمی‌کند که او کمتر از آنچه شما توقع دارید به برنامه‌ریزی جشن عروسی توجه می‌کند یا بیش‌ازاندازه به جزییات توجه می‌کند که حتی نمی‌توانید با هم توافق کنید، درهرحال بروز اختلاف در برنامه‌ریزی جشن عروسی اجتناب‌ناپذیر است.

جشن عروسی چالش اصلی ارتباطی برای عروس و داماد است که مانند زمین تمرین می‌ماند تا عادت کنید که گفتگوهای سخت و سنگین و اختلاف‌نظر داشته باشید و یاد بگیرید که چگونه با آن‌ها برخورد کنید.

به خاطر داشته باشید که شما مجبور نیستید که در مورد همه‌چیز توافق کنید تا یک تیم خوب را بسازید بلکه ابتدا آرام شوید و در مورد معنی این اختلافات نتیجه‌گیری عجولانه نکنید سپس در کمال آرامش، به‌نوبت در مورد آیتم‌هایی که حاضرید در جشن عروسی کنار بگذارید، صحبت کنید.

مثلاً داماد می‌تواند از داشتن یک جشن عروسی در تالار صرف‌نظر کند و ایده شما برای برگزاری جشن عروسی در فضای باز را بپذیرد و در عوض شما هم مهمان‌های ضروری داماد را هرچند که زیاد هستند، در لیست مدعوین بپذیرید. این رفتار در واقع یک گذشت سالم است، با به یاد داشتن اینکه شما دو نفر در این بازی با هم هستید و تا آینده‌ای دور با هم خواهید ماند.

کلام آخر

شاید تنها احساس آزاردهنده در زندگی احساس پشیمانی است، بابت کارهایی که می‌خواستید انجام بدهید و ندادید. همین یک زندگی را دارید، پس تا می‌توانید به شیوه خود زندگی کنید و جشن عروسی را هم مطابق میل و خواسته خود برنامه‌ریزی کنید و در مواجه با اختلاف‌نظرها توافق و همکاری کنید تا بتوانید از مهم‌ترین روز زندگی خود لذت ببرید!

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok