عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

 

 

مدت دوره نامزدی چقدر باید باشد؟ نامزدی کوتاه بهتر است یا بلند؟

دوره نامزدی هم شیرین است و هم مهم، برای اینکه به شما فرصت می‌دهد تا جشن عروسی خود را برنامه‌ریزی کنید و برای زندگی مشترک آماده شوید و درعین‌حال از حضور و همکاری با یکدیگر هم لذت ببرید.

هنگامی‌که بالاخره پس از خواستگاری عشق زندگی‌تان از آسمان به زمین بازمی‌گردید، شاید به جشن عروسی فکر کنید، اینکه چه زمانی و در کجا باید جشن عروسی بگیرید. البته نه اینکه سؤال‌های مکرر خانواده، دوستان و حتی غریبه‌ها در مورد تاریخ جشن عروسی به‌اندازه کافی به شما فشار وارد نمی‌کند، خدمات دهندگان و تالارهای جشن عروسی هم خیلی زود رزرو می‌شوند و شمارا بیشتر تحت‌فشار قرار می‌دهند. در نتیجه شاید برای تصمیم‌گیری بین دو ایده نامزدی کوتاه‌مدت یا بلندمدت دچار تردید شوید!

هر تصمیمی که بگیرید، درهرحال عالی خواهد بود برای اینکه درنهایت با فرد موردعلاقه خود ازدواج می‌کنید اما گاهی اوقات گرفتن تصمیم برای شروع فوری برنامه‌ریزی جشن عروسی یا موکول آن به تاریخی دیرتر کار سختی است.

برای اینکه به شما کمک کنیم تا تشخیص دهید که کدام گزینه برای شما مناسب است، در این مقاله، سناریوهای متفاوتی را به شما ارائه می‌دهیم که برای نامزدی کوتاه‌مدت و یا بلندمدت مناسب هستند و در نتیجه شما با توجه به شرایط خودتان می‌توانید بهترین انتخاب را بکنید.

5 موقعیت که نامزدی کوتاه‌مدت کاملاً مناسب شما است:

  • اگر قصد صرفه‌جویی در هزینه‌ها را دارید.

باوجودی که یک نامزدی بلندمدت شاید به شما فرصت بدهد تا پول بیشتری پس‌انداز کنید و در جشن عروسی خود خرج کنید، اما یک نامزدی کوتاه‌مدت شاید به شما این شانس را بدهد که یک تالار یا خدمات دهنده جشن عروسی پیدا کنید که در تاریخ موردنظر شما در دسترس است و آمادگی ارائه تخفیف بیشتر را دارد. پس اگر حاضرید که در مورد تاریخ جشن عروسی انعطاف‌پذیر باشید، شاید زودتر یک پکیج بهتر پیدا کنید.

  • اگر یک تالار کاملاً ناگهانی در دسترس قرار می‌گیرد.

بسیاری از زوج‌های تازه نامزد کرده تعجب می‌کنند که تالارها برای ماه‌ها و حتی سال‌ها رزرو شده‌اند مخصوصاً در تاریخ مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی محبوب. بااین‌حال، اگر اخیراً نامزد کرده‌اید و آماده‌اید که با یک نامزدی کوتاه‌مدت جشن عروسی بگیرید، شاید خوش‌شانس باشید. گاهی اوقات تالارها در لحظه آخر کنسل می‌شوند و در نتیجه یک تاریخ خالی در تقویم کاری آن‌ها ایجاد می‌شود که در شرایط عادی وجود ندارد. اگر آمادگی دارید که جشن عروسی خود را در یک بازه زمانی کوتاه برگزار کنید، شاید ایده بدی نباشد که با برخی از تالارهای موردعلاقه خود تماس بگیرید تا در جریان مراسم کنسل شده آن‌ها قرار بگیرید و از آن‌ها بخواهید که شمارا در لیست انتظار خود قرار دهند. علاوه بر این، این موقعیت می‌تواند به شما کمک کند تا تخفیف بیشتری هم بگیرید.

  • اگر فصل موردعلاقه شما برای جشن عروسی نزدیک است.

اگر همیشه آرزو داشتید که در ماه یا فصل خاصی جشن عروسی بگیرید اما به‌تازگی نامزد کرده‌اید و فصل موردنظر بسیار نزدیک است، تصور اینکه بیش از یک سال نامزد بمانید تا مراسم عروسی را برگزار کنید، شاید کمی آزاردهنده باشد. باوجودی که پیدا کردن تالارها و خدمات دهندگان جشن عروسی در یک بازه زمانی کوتاه شاید کار سختی باشد اما برنامه‌ریزی جشن عروسی در 3 ماه هم کاملاً عملی است تا زمانی که شما دو نفر انعطاف‌پذیر بوده و پذیرای ایده‌های متفاوت باشید؛ مثلاً می‌توانید جشن عروسی را در وسط هفته برگزار کنید یا روز قبل از تعطیلات را در نظر بگیرید که مهمان‌های شما نگران سر کار رفتن در صبح روز بعد نباشند.

  • اگر شما خیلی عجله دارید که عروسی کنید.

برخی از زوج‌ها هستند که عجله دارند ازدواج کنند و یک جشن عروسی ساده شاید برای آن‌ها بهترین گزینه باشد. اگر تنها چیزی که برای شما مهم است این است که هر چه زودتر در جمع دوستان نزدیک خود جشن عروسی بگیرید، شاید نامزدی کوتاه‌مدت و برگزاری یک جشن عروسی خصوصی که نیازی به برنامه‌ریزی چندانی ندارد، برای شما مناسب باشد.

  • اگر شما ذاتاً اهل برنامه‌ریزی نیستید.

اگر شما علاقه‌ای به جنبه برنامه‌ریزی جشن عروسی ندارید، شاید بهتر باشد که نامزدی خود را کوتاه کنید. می‌توانید از یک مدیر برنامه‌ریزی و تشریفات کمک بگیرید تا همه کارها را برای شما انجام دهد که البته هزینه خواهد داشت. در عوض می‌توانید از دوستان خود هم کمک بخواهید و در واقع متعجب خواهید شد که آن‌ها تا چه اندازه در برنامه‌ریزی جشن عروسی به شما کمک خواهند کرد و با اشتیاق مسئولیت بسیاری از کارها را قبول می‌کنند.

5 موقعیت که نامزدی بلندمدت برای شما مناسب است:

به‌محض اینکه «بله» را بگویید و آن حلقه معروف براق را بر انگشت خود قرار دهید، ذهن شما وارد فاز برنامه‌ریزی می‌شود. شاید تمام جشن عروسی را برنامه‌ریزی نکند اما بلافاصله زندگی مشترک خود را به‌عنوان یک زوج تصور می‌کنید و بعد از آن هم به فکر تاریخ جشن عروسی می‌افتید و اینکه آیا یک نامزدی بلندمدت برای شما مناسب است! درهرحال، دوره نامزدی قرار نیست که تا ابد ادامه پیدا کند و درنهایت با برگزاری یک جشن عروسی تمام می‌شود.

اینکه دوره نامزدی شما چند وقت خواهد بود فقط به شما دو نفر بستگی دارد. دلایل زیادی وجود دارد که شما یک نامزدی بلندمدت را انتخاب کنید و متخصصان تشریفات همیشه پیشنهاد می‌کنند که اگر برای تصمیم‌گیری در مورد طول دوره نامزدی مردد هستید، جنبه احتیاط را در نظر بگیرید تا زمانی که بتوانید با انعطاف و آرامش بیشتری برای زندگی مشترک خود آماده شوید. هر چه برنامه‌ریزی جشن عروسی را طولانی‌تر کنید، جلسات و تصمیم‌گیری‌ها فاصله بیشتری خواهند داشت که به شما کمک می‌کند تا از روند برنامه‌ریزی لذت ببرید و احساس عجله هم نکنید.

در ادامه مقاله، سناریوهایی را در نظر می‌گیریم که نامزدی بلندمدت برای آن‌ها مناسب است:

 

 

 

  • اگر شما به زمان بیشتری احتیاج دارید تا پول پس‌انداز کنید.

جشن عروسی گران‌قیمت است و فرقی هم نمی‌کند که شما چه مقداری از هزینه‌ها کم کنید. حتی اگر قصد برگزاری یک جشن عروسی خصوصی و کوچک را دارید، هزینه‌ها قطعاً از انتظار شما و از هر جشن دیگری که در زندگی خود برگزار کرده‌اید، بیشتر خواهد بود؛ اما اگر زمان بیشتری در دوره نامزدی داشته باشید تا پول جمع کنید و در جستجوی تالارها و خدمات دهندگان جشن عروسی باشید که برای بودجه شما مناسب هستند، به شما کمک می‌کند که بیش از بودجه خود هزینه نکنید.

  • اگر شما از خدمات دهندگان جشن عروسی فاصله دارید.

اگر محل زندگی شما از مکان برگزاری جشن عروسی دور است، شاید بهتر باشد که دوره نامزدی خود را بلندمدت کنید. رفت‌وآمدهای مکرر برای پیدا کردن تالار و خدمات دهندگان جشن عروسی به زمان و پول زیادی احتیاج دارد و شما باید حداقل یک بار با آن‌ها جلسه حضوری بگذارید. یک نامزدی بلندمدت به شما زمان کافی می‌دهد تا همه‌چیز را بدون عجله برنامه‌ریزی کنید و بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

  • اگر شما و نامزدتان با فاصله زیادی از هم زندگی می‌کنید.

اگر محل زندگی شما دو نفر خیلی از هم دور است، شاید بهتر باشد تا جشن عروسی را در زمانی برگزار کنید که خانه جدید مشترک خود را پیدا کرده‌اید و در نتیجه یک نامزدی بلندمدت برای شما بهتر است. شروع زندگی مشترک مهم است پس باید مطمئن شوید که طول دوره نامزدی برای هر دوی شما مناسب است و به شما فرصت کافی می‌دهد تا با هم کارهای جشن عروسی را انجام دهید.

  • اگر شما باید از دانشگاه فارغ‌التحصیل شوید.

بسیاری از عروس و دامادها جشن عروسی خود را بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه برگزار می‌کنند. احساس تمام کردن درس و دانشگاه و شروع یک زندگی مشترک با عشق خود، قطعاً هیجان‌انگیز است. علاوه بر همه هیجانات، فارغ‌التحصیلی به شما فرصت می‌دهد که برنامه‌ریزی جشن عروسی را انجام دهید تا تحقیقات و امتحانات دانشگاهی با جشن عروسی تداخلی نداشته باشند و در عوض دوره نامزدی خود را در دوره دانشگاه لذت ببرید.

  • اگر شما فرصت کافی برای تغییر عقیده دارید.

البته ما درباره تغییر عقیده در مورد نامزد خود صحبت نمی‌کنیم! بلکه به تغییر عقیده در مورد دکوراسیون، لباس و همه جزییاتی که در جشن عروسی وجود دارد، اشاره می‌کنیم. ترندها می‌آیند و می‌روند مخصوصاً در دنیای جشن عروسی، پس داشتن یک نامزدی بلندمدت به شما این فرصت را می‌دهد تا با اعتمادبه‌نفس در مورد تصمیم‌های خود برای جشن عروسی پیش بروید. ازآنجایی‌که برخی از این تصمیم‌ها تا ماه آخر جشن عروسی گرفته نخواهند شد، شما فرصت دارید تا چند ماهی به آن‌ها فکر کنید و سپس تصمیم آگاهانه بگیرید.

 

 

 

 

 

 v

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok