عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

3 گزینه متفاوت برای کیک عروسی

کیک عروسی در سال‌های اخیر تحول زیادی داشته است و دیگر منحصر به شکل و طرح سنتی سفید چند طبقه نیست و گاهی اوقات حتی کیک هم نیست!

در این مقاله 3 گزینه جایگزین را که در سال‌های اخیر محبوب شده‌اند معرفی می‌کنیم تا یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

کاپ کیک

کاپ کیک‌ها هم می‌توانند به‌اندازه کیک سنتی و چندطبقه جشن عروسی بامعنا باشند برای اینکه مردم را خوشحال می‌کنند، جالب هستند، به‌راحتی برداشته و خورده می‌شوند و فوق‌العاده خوشمزه هستند. کاپ کیک‌ها محبوب هستند برای اینکه عروس و داماد می‌توانند طعم‌های متنوع زیادی انتخاب کنند تا مهمان‌ها لذت ببرند. وقتی دکوراسیون کاپ کیک متناسب با طعم آن است ظاهرش هم هیجان‌انگیز می‌شود و خودداری از خوردن آن کار سختی است!

اگر برای دسر جشن عروسی کاپ کیک را در نظر گرفته‌اید، پشیمان نمی‌شوید. در این مقاله، همه آنچه در مورد سرو کاپ کیک در جشن عروسی لازم است به شما یادآوری می‌کنیم تا یک تجربه دلپذیر برای خود و مهمانانتان فراهم کنید.

 • کاپ کیک معمولاً از کیک عروسی سنتی مقرون‌به‌صرفه تر است.

برای تهیه کیک عروسی، یک کیک پز باید روزها وقت صرف کند تا یک کار هنری خلق کند؛ اما کاپ کیک‌ها کوچک و زیبا هستند و دردسری هم برای کیک پز ندارند درنتیجه قیمت کمتری دارند که اگر مینی کاپ کیک سفارش دهید، قیمت حتی کمتر می‌شود.

 • می‌توانید کاپ کیک را شخصی‌سازی کنید.

یک کاپ کیک سفارشی نهایت شخصی‌سازی جشن عروسی است! معمولاً کیک پز طعم‌های موردعلاقه عروس و داماد را سوال می‌کند و سپس ترکیب‌های متنوعی از طعم و دکوراسیون آماده می‌کند که مطابق سلیقه آن‌ها باشد.

 

 

 • کیک پز می‌تواند خلاقیت بیشتری در کاپ کیک اجرا کند.

با وجودی که کیک‌های سنتی جشن عروسی مانند کیک مخملی قرمز، لیمویی و شکلاتی هنوز هم خوشمزه و محبوب هستند، اما کیک پزها مدت‌هاست که از طعم‌های کلاسیک عبور کرده‌اند و نوآوری می‌کنند.

 • دکور تزیینی کاپ کیک جالب‌تر است.

همان‌طوری که گزینه‌های زیادی برای طعم، فیلینگ و خامه زنی کاپ کیک وجود دارد، راه‌های زیادی هم برای تزیینش وجود دارند. علاوه بر گل‌های شکری محبوب، می‌توانید کاپ کیک را با فوندانتی به شکل قلب و مونوگرام خودتان یا گل‌هایی از باترکرم سوئیسی، آب‌نبات با شکل‌های متنوع، پرچم‌های مینیاتوری که تاریخ عروسی روی آن‌ها نوشته‌شده است و اکلیل طلایی تزیین کنید. خطوط رنگی هم می‌توانند جذابیت بیشتری ایجاد کنند.

 • برای نمایش کاپ کیک بیش از یک‌راه وجود دارد.

راه‌های زیادی برای چیدمان کاپ کیک در جشن عروسی وجود دارد. راه کلاسیک، قرار دادن آن‌ها روی یک استند چندطبقه است اما برای تنوع می‌توانید از بوفه و نردبان هم استفاده کنید!

 • باید تعداد کاپ کیک را بیشتر از تعداد مهمان‌ها سفارش دهید.

برخی مهمان‌ها شاید خودشان را کنترل کنند اما سایرین حتماً بیش از یک کاپ کیک می‌خورند مخصوصاً اگر طعم‌های متفاوت سرو می‌کنید پس برای هر مهمان 1.5 کاپ کیک سفارش دهید. اگر تعدادی هم اضافه آمد، به‌راحتی قابل بسته‌بندی هستند تا به خانه ببرید و به عنوان اسنک آخر شب از آن‌ها لذت ببرید.

 • کاپ کیک را هم می‌توانید برش بزنید.

با وجودی که برخی از عروس و دامادها عمداً کاپ کیک سفارش می‌دهند تا مجبور نباشند، مراسم برش کیک را اجرا کنند، اگر شما این سنت را دوست دارید، یک چاقو بردارید و یک کاپ کیک منحصربه‌فرد را برش بزنید، کسی نمی‌تواند ایرادی بگیرد!

کیک مصنوعی

برای عروس و دامادهایی که تابه‌حال جشن عروسی برگزار نکرده‌اند یا در کیک پزی کار نکرده‌اند سفارش و پرداخت هزینه کیک عروسی شاید شوکه کننده باشد.

یک‌راه محبوب برای پایین نگه‌داشتن هزینه کیک عروسی این است که یک کیک عروسی دیزاینر کوچک را برش بزنید؛ اما یک کیک ساده ورقه‌ای را برای مهمان‌ها سرو کنید! اما برای عروس و دامادهایی که حاضر نیستند از وجود یک کیک عروسی چندطبقه و چشمگیر بگذرند، کیک مصنوعی راه بهتری است.

کیک مصنوعی کیکی است که بیشتر طبقاتش از یونولیت ساخته‌شده است اما مانند یک کیک خوراکی تزیین‌شده است. این کیک قطعاً یک آیتم چشمگیر و جذاب برای مراسم برش کیک ایجاد می‌کند بدون اینکه نیاز به پخت داشته باشد. البته کیک مصنوعی می‌تواند یک طبقه کیک واقعی داشته باشد تا برش داده شود اما بقیه طبقات فقط جنبه نمایشی دارند. کیک تمام مصنوعی هم وجود دارد که در کنار کاپ کیک یا دسرهای کوچک عرضه می‌شود.

با وجودی که جایگزین گردن لایه‌های کیک واقعی با طبقات کیک مصنوعی به نظر ارزان‌تر است اما لزوماً ارزان‌قیمت نیست! بیشتر عروس و دامادها ابتدا تصور می‌کنند که با سفارش کیک مصنوعی قرار است بودجه زیادی صرفه‌جویی کنند اما با دیدن پیش‌فاکتور نظرشان عوض می‌شود چراکه تفاوت چندانی با سفارش کیک واقعی ندارد. کیک مصنوعی شاید مواد اولیه کیک و پخت نیازی نداشته باشد اما طراح کیک باید همان تعداد طبقات را روی‌هم بچیند و تزیین کند و در واقع بهای زیاد کیک عروسی ناشی از تزیین خلاقانه و خاص کیک است! گاهی اوقات حتی هزینه مواد اولیه کیک از یونولیت هم ارزان‌تر است!

اما کیک مصنوعی مزایای خود را دارد مخصوصاً برای زوج‌هایی که در جستجوی یک کیک بیش‌ازاندازه خاص هستند به این دلیل که می‌توانید تا جایی که تمایل دارید سایز کیک را بزرگ کنید یا دکوراسیون آن را منحصربه‌فردترین کنید. ضمناً طبقات فوم سبک‌تر هستند در نتیجه ثابت درجایشان می‌مانند و به‌راحتی روی‌هم قرار می‌گیرند بدون اینکه کج شوند. کیک مصنوعی برای موقعیت‌هایی که مکان جشن عروسی بدمسیر یا دور است هم مناسب‌تر است. دکوراسیون کیک مصنوعی هم می‌تواند دقیقاً مطابق رویای شما باشد بدون اینکه مجبور باشید چیزی از تصویر رویایی خود را کم کنید. هر کاری که با کیک واقعی می‌کنید را می‌توانید با کیک مصنوعی هم بکنید اما طراحی‌های خاصی ترندی شده‌اند که با کیک مصنوعی بهتر انجام می‌شوند؛ مثلاً اگر کیک به شکل یک سنگ قیمتی بزرگ است، کنده‌کاری و گود کردن کیک با یونولیت راحت‌تر انجام می‌شود درحالی‌که کیک واقعی ممکن است با مشکل عدم ثبات مواجه شود.

مزیت دیگر کیک مصنوعی این است که فوندانت باگذشت زمان سفت می‌شود درنتیجه می‌توانید کیک مصنوعی را با خود به خانه ببرید و تا مدت‌ها به نمایش بگذارید! مثلاً طبقه موردعلاقه کیک مصنوعی را روی یک استند کیک در بوفه قرار دهید یا کلاً کیک را روی یکی از میزهای خانه قرار دهید یا اینکه کیک را در یک جعبه تلقی نگه‌دارید در این صورت همیشه یک یادگاری زیبای جشن عروسی را در خانه‌ دارید!

کیک رنگی

کیک عروسی در شکل‌ها و سایزها و طعم‌های متنوع تهیه می‌شود اما وقتی بحث رنگ می‌شود، کیک عروسی معمولاً سفید یا پاستلی است. چرا؟! برای اینکه احتمال رنگ گرفتن لباس عروس و دندان‌های مهمان‌ها وجود دارد!

در ادامه مقاله، همه نکته‌هایی که باید در مورد کیک عروسی رنگی بدانید را یادآوری می‌کنیم تا اگر تصمیم گرفتید سنت‌ها را بشکنید و کیک عروسی رنگی برای مهمان‌ها سرو کنید، آمادگی داشته باشید!

 • عکس‌های عروسی احتمالاً لبخندهای رنگی خواهند داشت!

اگر کیک عروسی با خامه‌زنی به رنگ‌های آبی، سبز و بنفش سرو می‌کنید، آگاه باشید که دهان شما و مهمانان احتمالاً رنگی خواهد شد. با وجودی که فوندانت رنگی به‌راحتی جدا می‌شود تا خورده نشود، اما همه مهمان‌ها این را نمی‌دانند یا انجام نمی‌دهند. خودتان باید مطمئن شوید که لایه رنگی فوندانت را جدا می‌کنید قبل از اینکه کیک را بخورید یا در صورت هم بزنید! تنها چیزی که در عکس‌های عروسی نمی‌خواهید دندان‌های آبی یا گونه‌های سبز است!

 • رنگ‌های پاستلی راه‌حل خوبی ارائه می‌کنند.

اگر کیک عروسی کلاسیک را دوست ندارید، نگران نباشید برای اینکه باتر کرم رنگ روشن هم خوب است فقط پررنگش نکنید که علاوه بر رنگ طعم را هم عوض می‌کند.

 • یادتان باشد که گل‌ها راه خوبی برای افزودن رنگ به کیک عروسی هستند.

اگر کیک سفید نمی‌خواهید اما فوندانت رنگی هم دوست ندارید چه کاری می‌توانید انجام دهید تا کیکتان جالب و رنگی شود؟ کیک عروسی را با گل‌های رنگی تزیین کنید! فارغ از اینکه کیک پز از گل‌های تازه استفاده می‌کند یا گل‌های شکری برایتان می‌سازد، دکوراسیون گل راه خوبی برای افزودن رنگ‌های شاد به کیک سفید عروسی است.

 • شاید کیک بیشتری اضافه بیاورید.

تجربه جشن عروسی‌ها نشان داده که مهمانان معمولاً از کیک و کلاً خوراکی‌های رنگ شده به رنگ آبی، بنفش یا سبز خوششان نمی‌آید برای اینکه اشتهاآور نیستند درنتیجه احتمالاً تعدادی کمتری از مهمان‌ها کیک رنگی شما را خواهند خورد. در عوض می‌توانید یک کیک کوچک به نام داماد داشته باشید که طرح و رنگ شاد و متنوعی داشته باشد تا میز کیک عروسی هم رنگارنگ شود.

 

 

 • می‌توانید یک کیک رنگی بدون فوندانت تیره داشته باشید.

برای زوج‌هایی که در جستجوی کیک رنگی هستند که فوندانت تیره نداشته باشد، می‌توانید یک رنگ ساده و کم‌رنگ انتخاب کنید اما رویش نقاشی با طرح گل یا حتی انتزاعی انجام دهید. در این صورت کیک پز می‌تواند انواع تون‌های ملایم را بدون فوندانت تیره استفاده کند.

 • کیک پز می‌تواند راه‌های جایگزین برای رنگی کردن کیک عروسی پیشنهاد دهد.

رنگ می‌تواند به شیوه‌های زیادی در کیک عروسی استفاده شود که جالب، مدرن و چشم‌گیر باشد؛ مثلاً یک کیک عروسی سفید بارگه‌هایی از رنگ زرد و گل‌های کاغذی صورتی داشته باشید. یک کیک پز حرفه‌ای تکنیک‌های زیادی برای استفاده از رنگ در کیک عروسی دارد پس موقع سفارش حتماً در مورد رنگی کردن کیک پیشنهادهای جایگزین کیک پز را دریافت کنید تا یک طراحی رنگارنگ که مناسب جشن عروسی شماست انتخاب کنید.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok