عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

روش‌های مقابله با بیماری قبل از جشن عروسی

بیماری همیشه آزاردهنده است؛ اما قبل از جشن عروسی شوک بیشتری به عروس و داماد وارد می‌کند. بخشی از بیماری با رعایت بهداشت عمومی و شخصی پیشگیری می‌شود اما بخش دیگر خارج از کنترل شماست و تنها کاری که می‌توانید انجام دهید درمان فوری است.

اگر در روزهای قبل از جشن عروسی احساس می‌کنید که در آستانه بیماری هستید، نکته‌های این مقاله را رعایت کنید تا بلافاصله خوب شوید، کارهای نهایی جشن عروسی را هم انجام دهید و تا می‌توانید از مراسم عروسی خود لذت ببرید.

در یک دنیای بی‌نقص، قبل از جشن عروسی خودتان باید پرانرژی باشید، خوب استراحت کنید، احساس شادابی داشته باشید اما متأسفانه حتی در موقعیتی مانند جشن عروسی هم قسمت عمده حوادث تحت کنترل شما نیست! مخصوصاً اینکه در این روزهای حساس تحت استرس بیشتری هم هستید پس جای تعجب نیست که احساس خستگی کنید یا حتی بیمار شوید!

فقط یادتان باشد اگر بیماری سختی گرفتید، قبل از اجرای این توصیه‌ها حتماً با پزشکتان مشورت کنید!

 • تا جایی که ممکن است خودتان را از دیگران دور کنید.

از آنجایی که در روزهای قبل از جشن عروسی بیشتر زمانتان را با نامزد و دوستان می‌گذرانید، اجرای این توصیه کار سختی است اما اگر واقعاً بیمار شده‌اید بهتر است فاصله‌تان را با آن‌ها حفظ کنید و از هر نوع تماس مستقیم قطعاً دوری کنید. اینکه شما بیمار شوید یک بدشانسی است اما اینکه سایر افراد مهم جشن عروسی هم بیمار شوند دردسر بزرگ‌تری است. فقط مطمئن شوید که دیگران مراقب خودشان هستند تا بیماری شما را نگیرند مثلاً چای‌های درمانی بنوشند و داروهای مناسب هم مصرف کنند.

 • کارها را به دوستان نزدیک بسپارید.

از آن عروس و دامادهای نباشید که همه کارها را خودشان انجام می‌دهند حتی اگر بیمار باشند. هر چه به تاریخ جشن عروسی نزدیک شوید، دوستان تمایل بیشتری به کمک دارند پس از درخواست کمک نترسید. لیست کارهای انجام شدنی را مرور کنید و هر کاری را به تناسب مهارت به یک دوست بسپارید.

 • تا جایی که می‌توانید استراحت کنید.

در روزهای آخر قبل از جشن عروسی، پیدا کردن زمان برای استراحت کار سختی است برای اینکه کار برای انجام زیاد است اما اگر بیمار شده‌اید و یا حتی احساس بیماری می‌کنید، استراحت تنها کاری است که هر پزشکی توصیه می‌کند. اگر حالتان خوب نیست باید بیشتر بخوابید. شاید ظاهرا 24 ساعت شبانه‌روز برای اجرای همه کارهای جشن عروسی کم باشد اما تا جایی که می‌توانید کارها را به دیگران بسپارید تا استرستان کمتر شود و زودتر خوب شوید.

 • نوشیدن مایعات و داروها را در اولویت قرار دهید.

آب‌رسانی به بدن باید یکی از اولویت‌های کارهای انجام شدنی در روزهای قبل از جشن عروسی باشد حتی اگر کاملا سالم هستید؛ اما وقتی سرتان شلوغ می‌شود، شاید به‌راحتی فراموش کنید که آب بنوشید که منجر به تضعیف سیستم ایمنی می‌شود. پس از دوستان بخواهید که به شما یادآوری کنند که مراقب خودتان باشید و در صورت لزوم از آن‌ها کمک بخواهید در هر حال بی‌دلیل به آن‌ها ساقدوش گفته نمی‌شود!

 • یک برنامه برای مدیریت استرس داشته باشید.

استرس در هنگام برنامه‌ریزی جشن عروسی اجتناب‌ناپذیر است و احتمالا بی‌خوابی زیادی هم خواهید کشید. سعی کنید خودتان را بیش از اندازه لازم خسته نکنید و استرس‌های کوچک را انباشته نکنید. در عوض، یک حمام گرم بگیرید، موسیقی آرام‌بخش گوش کنید و تمام تلاشتان را بکنید تا ریلکس شوید.

 • یک ماساژ بگیرید.

ماساژ به حرکت مایعات لنفاوی که در بدن جمع می‌شوند کمک می‌کند تا از تولید مواد سمی جلوگیری شود. پس در هفته آخر یک ماساژ با روغن‌های گیاهی هماهنگ کنید تا به خواب راحت و آرامش ذهنتان هم کمک کند. ماساژ هر چه در ساعات دیرتر شبانه‌روز انجام شود بهتر است تا مستقیم به رختخواب بروید و روز بعد را با انرژی آغاز کنید.

 

 

 • طب سوزنی را امتحان کنید.

طب سوزنی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای عروس و دامادهایی است که قبل از جشن عروسی احساس بیماری دارند چراکه این رویکرد جامع‌نگر برای مقابله با بیماری خوب است.

اگر در روز عروسی بیمار شدید چه کار می‌کنید؟

از همه چیزهایی که ممکن است در روز عروسی اتفاق بیفتند مثلاً ساقدوش داماد کراواتش را گم کند، عاقد دیر در مراسم عقد حاضر شود و دی جی ترانه اشتباهی برای رقص اولتان پخش کند، هیچ‌چیز به اندازه بیمار شدن در وجود عروس و داماد ترس ایجاد نمی‌کند.

اگر در صبح روز عروسی بیدار شدید و گلو درد داشتید، سرتان درد می‌کرد و یا دل پیچه داشتید چه می‌کنید؟ ادامه مقاله را مطالعه کنید تا یاد بگیرید که چگونه خود را از تخت جدا کنید و سر سفره عقد حاضر شوید!

 • از دوستان درخواست کمک کنید.

فارغ از اینکه در روز عروسی چه اتفاقی می‌افتد، حتماً دوستانتان در دسترس هستند تا کمک کنند که حال شما بهتر شود. پس به آن‌ها اجازه دهید تا کمک کنند حتی اگر در حد درست کردن یک فنجان چای یا دم‌نوش درمانی گرم باشد یا گرم کردن کیسه آب گرم و حتی کمک در صورت داشتن حالت تهوع! در نهایت، آدرنالین در خونتان جاری خواهد شد تا شما را فعال کند و قطعاً جشن عروسی بهترین روز زندگی‌تان خواهد بود!

 • برنامه زمان‌بندی روز عروسی را تغییر دهید.

اگر آن‌قدر بیمار نیستید که راهی اورژانس شوید، می‌توانید برنامه زمان‌بندی روز عروسی را به تناسب حالتان تغییر دهید؛ مثلاً اگر دراز کشیدن و خوابیدن برای 30 دقیقه می‌تواند کمک کند تا سر پا شوید، این کار را انجام دهید در عوض از عاقد درخواست کنید تا برنامه مراسم عقد را کوتاه‌تر کند تا بلافاصله بله را بگویید یا از عکاس بخواهید که عکس مهمان‌ها را اول بگیرد تا شما از راه برسید.

 • یک کیف اضطراری آماده کنید.

البته که همراه داشتن قرص نعنا برای تازه کردن نفس و یا سنجاق سر و لکه پاک‌کن خوب است اما همراه داشتن داروهای آماده داروخانه‌ای هم ضروری است مخصوصاً اگر دچار عوارض شدید هستید. پس آیتم‌های زیر را در کیف اضطراری قرار دهید: ایبوبروفن برای سردرد، ضد اسید برای رفلاکس، بیسموت برای دل‌پیچه، هیدروکورتیزون برای حساسیت پوستی، فنازوپیریدین برای عفونت‌های ادراری، آنتی‌هیستامین برای عطسه و شربت سینه برای سرماخوردگی.

فقط اطمینان حاصل کنید که از فرمول‌هایی استفاده می‌کنید که خواب‌آور نیستند. قطعاً نمی‌خواهید در جشن عروسی خودتان چرت بزنید!

 • احتیاط کنید.

این توصیه را بارها شنیده‌اید اما شاید هیچ‌وقت تا این اندازه برایتان مهم نبوده است: منظورمان 8 ساعت خواب خوب شبانه است به همراه نوشیدن آب کافی، ورزش کردن و شستشوی دست‌ها پس از استفاده از وسایل نقلیه عمومی و هر آیتمی که بسیاری از مردم به آن دست زده‌اند! البته این نکته‌ها را باید از هفته‌ها قبل اجرا کنید تا کاملا سالم و قوی باقی بمانید. علاوه بر این، از خوردن غذاهای جدید که جز رژیم غذایی همیشگی شما نیستند در روزهای آخر خودداری کنید تا دچار مشکلات غیرمترقبه ناشی از عدم تطابق مزاج نشوید.

کلام آخر

حتی اگر محتاط‌ترین انسان روی زمین هم باشید عوامل بیماری‌زا ممکن است در هر گوشه‌ای باشند و شما را آلوده کنند اما اگر سیستم ایمنی‌تان را تقویت کرده باشید توان مقابله و شکست این بیماری‌ها را خواهید داشت پس در ماه‌های قبل از جشن عروسی خودتان را قوی کنید؛ اما اگر بیماری به هر دلیلی اتفاق افتاد، این واقعیت تلخ را بپذیرید و از هر ابزاری استفاده کنید تا خیلی سریع درمان شوید تا جشن عروسی را که بابتش زحمت زیادی کشیده‌اید طبق برنامه برگزار کنید و با تمام وجود لذت ببرید!

 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok