عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

روش‌های جلوگیری از زیاده‌روی در امور جشن عروسی

می‌گویند میانه‌روی در هر کاری عاقلانه است و زیاده‌روی تعادل را بر هم می‌زند حتی اگر در استایل جشن عروسی باشد. اگر استراتژی و استایل کلی را دقیقاً تعیین نکنید خیلی راحت در جزییات غرق می‌شوید و فراموش می‌کنید که اولویت‌ها چه هستند. جشن عروسی باید یک استایل شخصی داشته باشید فقط بیش از اندازه نباشد.

فرقی نمی‌کند که یک مهمانی به سبک هالیوود برنامه‌ریزی می‌کنید یا هنوز مطمئن نیستید که چه استایلی را دوست دارید، در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا با استایل‌های مختلف آشنا شوید و مناسب‌ترین را برای شخصیت و سلیقه خود انتخاب کنید و زیاده‌روی هم نکنید!

  • به فصل جاری اعتماد کنید.

هر چیزی که خارج از فصل است، خارج میزند! پس اجازه دهید که فصل جاری راهنمای شما باشد. فصل سال مرکز هر تصمیمی است که باید برای دکوراسیون بگیرید تا زیاده‌روی نکنید؛ مثلاً اگر جشن عروسی تابستانی دارید، نیازی نیست که دکوراسیون تابستانی هم اجرا کنید برای اینکه هوای تابستان، گل‌های تابستانی و فضای طبیعی اطراف به اندازه کافی تابستانی هستند. البته نباید المنت‌های فصل متضاد را هم در گوشه و کنار مراسم به نمایش بگذارید مثلاً گل صدتومانی در زمستان نمی‌روید (مگر اینکه در استرالیا زندگی می‌کنید!) پس سعی نکنید در جشن عروسی زمستانی این گل را به نمایش بگذارید. البته که می‌توانید این گل را به قیمت گران در زمستان هم پیدا کنید اما با فصل جاری هماهنگ نخواهد بود و داستانی برخلاف فصل جاری بیان خواهد کرد!

  • با استایل شخصی خود هماهنگ شوید.

یک قدم اول خوب، ایده گرفتن از استایل روزانه و شخصیت خودتان است سپس از انتخاب استایلی که موج مخالف دارد خودداری کنید. اگر شما یک استایل کژوال تی‌شرت و جین دارید، خودتان را مجبور نکنید که یک عروسی رسمی تاکسیدویی داشته باشید. منطقی نیست که استایلی را به خودتان تحمیل کنید که با روحیه‌تان هماهنگ نیست هرچند که شیک و محبوب باشد. اگر یک استایل ترندی بخشی از زندگی روزانه‌تان نیست، انتخابش نکنید!

  • در مورد جزییات استایل زیاده‌روی نکنید.

یکی از اشتباهات متداول عروس و دامادها این است که استایل کلی را با استراتژی اجرا نمی‌کنند و در هر بخشی از جشن عروسی از آن استفاده می‌کنند حتی در جزییات! سعی کنید تا استایل انتخابی را در لایه‌های مختلف اجرا کنید تا نتیجه نامحسوسی بگیرید؛ مثلاً، اگر می‌خواهید استایل یک باغ رویایی را پیاده کنید، موتیف‌ها را فقط در قسمت‌های مهم مانند کارت دعوت، طاق جایگاه عروس و داماد، ورودی و جایگاه رقص اجرا کنید اما سایر قسمت‌ها را ساده نگه دارید تا مهمان‌ها احساس نکنند که با استایل شما بمباران می‌شوند!

  • در مورد گل‌ها سخت نگیرید.

جشن عروسی و گل همیشه با هم می‌آیند درست مانند کیک و خامه زنی اما برای گل‌آرایی هم محدوده‌ای وجود دارد. گل‌ها دکور جشن عروسی را نمی‌سازند پس در تعداد دسته‌گل‌ها زیاده‌روی نکنید اما کلاً کنارشان هم نگذارید برای اینکه گل‌ها فضای رمانتیکی ایجاد می‌کنند! افزودن المنت‌های نورپردازی، عطر و موسیقی تأثیر بیشتری از تعداد زیادی دسته‌گل دارند. یادتان باشد که زیباترین و گران‌ترین گل هم زندگی کوتاهی دارد پس هر چه بیشتر گل استفاده کنید باید تعداد بیشتری هم دور بریزید.

 

 

  • مراقب خرید آیتم‌های دکوری آنلاین باشید.

اشتباه دیگری که بسیاری از عروس و دامادها می‌کنند این است که آیتم‌هایی را که فکر می‌کنند با استایل آن‌ها هماهنگ است از فروشگاه‌های آنلاین می‌خرند اما راهی وجود ندارد که بدانند این آیتم‌ها واقعاً چه شکلی هستند. هنگام خرید توقع دارند که آیتم‌های زیبایی تحویل بگیرند اما معمولاً پس از تحویل بسته‌ها، ناامید می‌شوند چرا که آیتم‌های خریداری شده با استایل آن‌هاست نمی‌شود و کیفیت خوبی هم ندارد. اگر دکوری‌ها را آنلاین می‌خرید مطمئن شوید که از منبع معتبری خرید می‌کنید و قبل از سفارش نظرات خریداران را بخوانید، از دوستان ازدواج کرده مشاوره بگیرید، یک سپمل درخواست کنید و در نهایت روی این آیتم‌ها حساب باز نکنید که بتوانند استایل شما را به تنهایی تکمیل کنند!

  • به ضروریات بسنده کنید.

در حین برنامه‌ریزی جشن عروسی، از خود سؤال کنید که بدون کدام آیتم می‌توانید به زندگی ادامه دهید. یک لحظه عقب بنشینید و فکر کنید که واقعاً به چه چیزی احتیاج دارید. چند آیتم را حذف کنید و به احساساتتان رجوع کنید، آیا دلتان برایشان تنگ می‌شود؟ اگر نمی‌شود، احتمالاً نیازی به آن‌ها ندارید. این ترفند ذهنی به شما کمک می‌کند تا آیتم‌های اضافه را از استایل انتخابی و احتمالاً جشن عروسی حذف کنید.

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok