عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

13 نشانه زیاده‌روی در برنامه‌ریزی مراسم عروسی

13 نشانه زیاده‌روی در برنامه‌ریزی مراسم عروسی

می‌دانید برنامه‌ریزی جشن عروسی استرس‌آور است و زمان زیادی هم نیاز دارد.

این دو عامل در کنار یکدیگر می‌توانند روند افکار، احساسات و رفتار هر فردی را تغییر دهند بدون اینکه حتی متوجه شود! ممکن است خیلی راحت درگیر جزییات شوید و در تلاش برای برگزاری یک جشن عروسی «بی‌نقص» فراموش کنید که برنامه‌ریزی جشن عروسی همه زندگی شما را تسخیر کرده است و روی رابطه‌ شما دو نفر تأثیر گذاشته و دوستان را هم متعجب کرده است!

در این مقاله، ما 13 دلیل و نشانه مهم را یادآوری می‌کنیم که ثابت می‌کند که در برنامه‌ریزی جشن عروسی زیاده‌روی کرده‌اید.

 • وقتی برنامه‌ریزی مراسم عروسی همه زندگی شما را درگیر کرده است.

جشن عروسی روزی است که بیشتر عروس و دامادها از کودکی برای آن رؤیاپردازی می‌کنند پس جای تعجب نیست که زمان زیادی صرف برنامه‌ریزی مراسم می‌کنند. حتی اگر مدام در حال خرید برای عروسی نیستید یا پروژه‌های DIY را انجام نمی‌دهید، اما به‌صورت ناخودآگاه در حال اضافه کردن مقالات عروسی یا آیتم‌های خریدنی به لیست موردعلاقه‌ها هستید تا بتوانید بعداً به آن‌ها رجوع کنید. حتی در مسیر رفتن به سر کار هم که هدفون در گوش خود دارید، در حال انتخاب لیست موسیقی جشن عروسی هستید! البته که استفاده بهینه از زمان مهارت خوبی است اما ذهن نیاز به استراحت هم دارد پس با انجام ندادن کاری به روان خود فرصتی برای ترمیم بدهید.

 • وقتی در لیست کارهای قابل انجام غرق‌ شده‌اید.

احتمالاً فقط نگاه کردن به لیست کارهای قابل انجام شما را عصبی می‌کند تا حدی که دوست دارید فریاد بزنید. برای اینکه کارهای زیادی باید انجام بدهید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید بنابراین کلافه می‌شوید و آخر هفته هم به‌سختی از تختخواب بیرون می‌آیید و حداقل یکی از کارها را شروع نمی‌کنید. پیشنهاد ما این است که لیست کارهای قابل انجام را اولویت‌بندی کنید و به ترتیب انجام دهید. اگر برای انجام کارهای عروسی احساس بی‌انگیزگی می‌کنید، ابتدا کارهای جالب را انجام دهید تا لذت ببرید و برای کارهای خسته‌کننده آماده شوید.

 • وقتی تیک کردن کارها دیگر برایتان جالب نیست.

اگر به نقطه‌ای رسیده‌اید که تیک کردن کارهای جشن عروسی برایتان هیجانی ندارد و لذت نمی‌برید وقتش است یک استراحت کوتاه داشته باشید مثلاً یک سفر آخر هفته هماهنگ کنید و هرگونه اشاره به جشن عروسی را غدغن کنید تا پس از بازگشتن کاملاً سرحال و پرانرژی باشید و برنامه‌ریزی را ادامه دهید.

 

 

 • وقتی نامزدتان دیگر همان فرد رویاهایتان نیست.

اگر کم‌کم احساسات عاشقانه و لذت‌بخش درباره نامزدتان را زیر سؤال می‌برید مشخص است که بیش‌ازاندازه به جشن عروسی فکر می‌کنید. هنگامی‌که تردید وارد ذهن شما می‌شود باید افکار خود را کنترل کنید. تجربه این افکار و احساسات در روزهای نزدیک جشن برای عروس و دامادها بسیار متداول است برای اینکه آن‌ها می‌خواهند بهترین ظاهر، احساسات و جشن را داشته باشند و فشار روانی بسیاری را تحمل می‌کنند. تنها کاری که باید بکنید این است که از مرحله شک و تردید بدون بحران عبور کنید تا احساسات جادویی عشق دوباره بازگردند، سپس تعجب می‌کنید که چگونه حتی به خود اجازه تردید دادید!

 • وقتی با رژیم غذایی جشن عروسی خداحافظی می‌کنید.

اغلب عروس و دامادها قبل از جشن عروسی رژیم غذایی می‌گیرند تا به بدن ایده‌آل برسند که این کار کاملاً طبیعی است. رژیم غذایی سالم و ورزش کردن همیشه خوب است و ما شدیداً پیشنهاد می‌کنیم تا نه‌تنها بهترین بدن را داشته باشید بلکه بهترین احساسات را هم تجربه کنید و بهترین نسخه خودتان باشید اما در رژیم گرفتن زیاده‌روی نکنید!

هنگامی‌که استرس جشن عروسی شروع می‌شود تمایل برای خوردن غذاهای نشاسته‌ای و شیرین زیاد می‌شود و قبل از اینکه متوجه بشوید در جستجوی آخرین شکلات مارس در کابینت‌ها هستید که از دست خودتان قایم کرده بودید! به همین دلیل، بهتر است ابتدا نگرانی در مورد جشن عروسی را کنار بگذارید تا تقاضای بدن برای شکر کمتر شود، سپس حجم مناسبی مواد نشاسته‌ای و شیرینی طبیعی در رژیم غذایی استفاده کنید تا همه مواد موردنیاز بدن تأمین شوند و مجبور نباشید ناگهان به شکلات مارس پناه ببرید!

 • وقتی دوستانتان دیگر تماس نمی‌گیرند.

مدتی است که در همه مکالمات فقط شما هستید که صحبت می‌کنید و ناگهان متوجه می‌شوید که دوستانتان دیگر پاسخ پیام‌ها، تماس‌ها، ایمیل یا توییت شما را نمی‌دهند: برای اینکه موضوع اجباری مکالمات فقط جشن عروسی است که از حد متعارف گذشته است! البته که هیجان‌زده هستید اما اگر تنها چیزی که از دهان شما بیرون می‌آید اشاره به تور عروس و برج کاپ کیک است، تعجب نکنید که دوستان کم‌کم ناپدید می‌شوند.

با اشاره به نکته اول مقاله، فقط به این دلیل که جشن عروسی زندگی شما را احاطه کرده است دلیلی وجود ندارد که زندگی دیگران را هم احاطه کند. اگر نمی‌توانید به خاطر بیاورید که قبل از جشن عروسی با دوستان در مورد چه موضوعی صحبت می‌کردید، احتمالاً بیش‌ازاندازه از آن‌ها دور شده‌اید! پس سعی کنید حال آن‌ها را هم جویا شوید و در مورد زندگی شخصی‌شان سؤال کنید.

 

 

 • وقتی دوستان مدام نگران حالتان هستند.

شاید وارد مرحله‌ای شده‌اید که دیگر تمایل ندارید در مورد جشن عروسی صحبت کنید. در واقع، اصلاً نمی‌خواهید کاری انجام دهید و همه دوستان در مورد شما نگران هستند چرا که از تختخواب بیرون نمی‌آیید و دچار بحران جشن عروسی شده‌اید! وقتی هم که بالاخره از خانه بیرون می‌آیید، با سؤال‌های مکرر آن‌ها بمباران می‌شوید که «حالت خوبِ؟» «اگر کمکی احتیاج داری، می تونی روی من حساب کنی!»«اگر می تونم برای بهتر شدنت کاری بکنم، لطفاً بگو!»

اگر با دوستان در هر یک از این مراحل هستید که یا کاملاً شما را ندیده می‌گیرند و یا به‌شدت در مورد شما نگران هستند: در هر دو حالت بهتر است بلافاصله یک مرخصی از برنامه‌ریزی جشن عروسی بگیرید و با دوستان خوش بگذرانید.

 • وقتی مدام به ماه‌عسل فکر می‌کنید.

اگر نمی‌توانید از فکر کردن به ماه‌عسل دست بردارید و خوشحالی و آرامش حاصل از فکر ماه‌عسل به‌قدری لذت‌بخش است که حتی شروع به دشنام دادن به جشن عروسی می‌کنید فقط برای اینکه سر راه شما و ماه‌عسل قرار گرفته است و تنها مانع آفتاب گرفتن در سواحل زیباست، احتمالاً دچار خستگی روحی و جسمی هستید و باید بلافاصله استراحت کنید و به فعالیت‌های فرح‌بخش بپردازید.

 

 

 • وقتی به یک عروس یا داماد پرخاشگر تبدیل شده‌اید.

اگر آمار عصبانیت و پرخاش شما اخیراً بالا رفته است و دیگران در اطرافتان معذب هستند بهتر است همین‌الان همه کارها را کنار بگذارید و یک ارزیابی واقعی از رفتار خود بکنید تا متوجه شوید که در حال تبدیل شدن به چه موجودی هستید و سؤال کنید که آیا این همه فشار روحی و جسمی ارزش نتیجه کار را دارد؟!

 • وقتی جشن عروسی خواب شما را هم تسخیر می‌کند.

هنگامی‌که روزها را صرف افکار بدون وقفه در مورد جشن عروسی می‌کنید، جای تعجب نیست که شب‌های خود را هم با رویای جشن عروسی می‌گذرانید. این موقعیت به دو سناریو ختم می‌شود: خواب جشن عروسی یا کابوس جشن عروسی!

خواب جشن عروسی خوب است و با وجودی که شاید مطابق برنامه‌ها و آرزوهای شما نباشد اما هر نوع جشن عروسی که در خواب می‌بینید به‌خوبی پیش می‌رود و همه خوشحال هستند.

اما کابوس جشن عروسی شکنجه آور است مثلاً خودتان را بدون لباس می‌بینید یا نامزدتان در جشن عروسی حاضر نشده است و بدتر اینکه دندان‌ها را از دست داده‌اید...همه این کابوس‌ها نتیجه نگرانی بیش‌ازاندازه برای بی‌نقص شدن جشن عروسی است. باید بدون نگرانی و فکر بیش‌ازاندازه تمام تلاش ممکن را بکنید و نتیجه حاصل را بپذیرید و به زندگی خود ادامه دهید مطمئن باشید دنیا بدون یک جشن عروسی بی‌نقص به آخر نمی‌رسد!

11-وقتی در مورد هزینه‌ها دروغ می‌گویید.

هر عروس و دامادی باید برای جشن عروسی بودجه تعیین کنند و حداقل سعی کنند که به آن وفادار باشند. تنظیم لیست آیتم‌هایی که باید بخرید، مبلغی که حاضرید برای آن‌ها پرداخت کنید به همراه مبلغی که در واقع برای آن‌ها پرداخت کردید، المنت‌های موردنیاز برای یک بودجه خوب است.

اما منظور ما تنظیم یک بودجه صادقانه است که اعداد و ارقام واقعی را نشان می‌دهد نه اینکه تظاهر کنید که لباس عروس یا کفش داماد دو برابر مبلغ پیش‌بینی‌شده هزینه نداشته است!

 

 

12-وقتی به عروس و دامادهای دیگر حسادت می‌کنید.

با وجودی که کاملاً واضح است که در مورد جشن عروسی بسیار خوشحال باشید و بخواهید که دیگران هم به‌اندازه خودتان هیجان‌زده باشند، اما کار دنیا به خاطر جشن عروسی شما نمی‌خوابد و دیگرانی هم هستند که جشن عروسی دارند که نسبت به مراسم شما متفاوت است. اگر با اشاره به جشن عروسی هر شخص دیگری حالتان بد می‌شود و حسادت می‌کنید، باید این احساس را از خود دور کنید و برای آن‌ها خوشحال باشید. در عوض روی جشن عروسی خودتان کار کنید تا جایی که امکان دارد منحصربه‌فرد و شاد باشد.

13-وقتی پست‌های شما در شبکه‌های اجتماعی آزاردهنده می‌شوند.

البته ما در مورد تغییر وضعیت پروفایل فیس‌بوک یا توییت‌های جشن عروسی صحبت نمی‌کنیم و قطعاً منظورمان عکس‌های دونفره «ما نامزد کردیم» اینستاگرم نیست اما به‌روزرسانی‌های لحظه‌به‌لحظه در مورد همه جنبه‌های نامزدی و برنامه‌ریزی جشن عروسی نه‌تنها برای دوستان و مهمانان بیش‌ازاندازه محسوب می‌شود بلکه برای آن‌هایی که دعوت نشده‌اند هم آزاردهنده است پس قبل از اینکه پست کنید، خوب فکر کنید!

کلام آخر

جشن عروسی باید شعف را به قلب و لبخند را به چهره شما بیاورد، پس اگر نگرانی و استرس بر شما غالب شده، برنامه‌ریزی جشن عروسی را خیلی سخت گرفته‌اید. تمام تلاش خود را بکنید تا به احساس خوشحالی بازگردید و برنامه‌ریزی جشن عروسی را راحت‌تر انجام دهید. در هر حال جشن عروسی فقط یک روز است آنچه مهم است زندگی مشترک است که باید برای ساخت و حفظ آن تلاش کنید.

بایدها و نبایدهای استفاده از مواد غذایی قبل از عروسی!

بایدها و نبایدهای استفاده از مواد غذایی قبل از عروسی!

اگر در جستجوی داشتن پوست و مویی درخشان و سالم برای جشن عروسی هستید که احساس سلامتی و زیبایی هم به شما بدهند، باید به لیست خرید خواروبار خود نگاهی بیندازید! البته تلاش برای اجرا کردن همه ترندهای سلامتی کار سختی است چراکه هرروز یک سوپر فود جدید مد می‌شود که حتی اسمشان را هم نمی‌توانید درست تلفظ کنید!

اما راه راحت‌تری برای ترمیم انرژی و داشتن پوست و موی زیبا وجود دارد که در واقع بازگشت به اصول ابتدایی غذا خوردن است! مثلا سبزی‌خوردن را در غذای روزانه خود جای دهید یا میوه‌های رنگارنگ، روغن‌های مفید، ماهی و گوشت‌های سالم را هم بخورید! در واقع تعدادی ماده غذایی سالم وجود دارند که احتمالاً همیشه هم در آشپزخانه دارید که می‌توانند کمک کنند تا پوستی و مویی درخشان داشته باشید!

از طرف دیگر، غذاهایی هم وجود دارند که احتمالاً هرروز می‌خورید اما متوجه نمی‌شوید که ریشه بسیاری از مشکلات گوارشی هستند.

در این مقاله، مواد غذایی مفید و مضر را معرفی می‌کنیم تا برای جشن عروسی سالم و زیبا بمانید.

بایدهای مواد غذایی

گروه‌های غذایی زیر برای سلامتی ضروری هستند و در داشتن پوست و مویی سالم نقش اساسی دارند:

 • آنتی‌اکسیدان

این مواد از طریق دفع رادیکال‌های آزاد که بر اثر اشعه خورشید یا آلودگی هوا به وجود می‌آیند، به پوست کمک می‌کنند تا سالم‌تر به نظر بیاید. سعی کنید هرروز یک وعده از این گروه غذایی را بخورید که شامل توت‌ها، آجیل، چای سبز، کیوی، آلو و لوبیاچیتی است.

 • بتا کاروتن

این ماده در بدن به ویتامین آ تبدیل می‌شود که چشم‌ها و سیستم ایمنی را قوی نگه می‌دارد. شامل ویتامین سی هم هست که در تولید کلاژن نقش دارد و منجر به داشتن پوستی نرم می‌شود. سعی کنید روزانه یک وعده هویج یا اسفناج استفاده کنید.

 • کلسیم

برای داشتن ناخن، مو، دندان و استخوان‌های محکم به کلسیم نیاز دارید که باید از منابع لبنیاتی در غذای روزانه شما تأمین شود.

 • روغن‌های سالم

اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 به پوست کمک می‌کنند تا رطوبت خود را حفظ کرده و زیبا و جوان به نظر برسد. این روغن‌ها التهاب را هم در بدن کم می‌کنند و به درخشش مو کمک می‌کنند. روغن کتان، ماهی‌های چرب مانند سالمون و قزل‌آلا، گردو، آوا کادو و روغن‌زیتون همه گزینه‌های خوبی برای تأمین اسیدهای چرب ضروری هستند.

 • پروتئین

ماده اصلی سازنده استخوان‌ها، غضروف‌ها، پوست، مو، ناخن و خون است پس سعی کنید پروتئین‌های سالم مانند سینه مرغ، گوشت قرمز کم‌چرب، ماهی، حبوبات، تخم‌مرغ و آجیل را در غذای روزانه خود داشته باشید.

 • سلنیوم

این ماده معدنی در تنظیم غده تیروئید کمک می‌کند، از چین‌وچروک‌های پوست پیشگیری می‌کند و در سلامتی مو هم تأثیر دارد. ماهی تون، نان سبوس‌دار، جو دوسر، میگو و قارچ منابع خوبی از سلنیوم هستند.

مواد غذایی زیر سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که در زیبایی پوست، مو و ناخن نقش مهمی بازی می‌کنند:

 • لیمو

لیمو ماده غذایی قدرتمندی است که می‌تواند پوست را درخشان کند که می‌توانید صبح‌ها به‌صورت شربت لیموی گرم مصرف کنید. لیمو مقدار زیادی ویتامین سی و آنزیم به غذای شما اضافه می‌کند که منجر به چین‌وچروک‌ کمتر و پوست تازه‌تر می‌شود.

 • زنجبیل

سلامتی دستگاه گوارشی برای داشتن پوستی سالم ضروری است و زنجبیل یکی از بهترین و قوی‌ترین راه‌های طبیعی برای بهبود گوارش است که می‌تواند به‌صورت چای با عسل یا در غذاها مصرف شود. حتی می‌توانید به‌جای نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده کنید که استرس را هم کم می‌کند.

 • آب کرفس

این مایع به‌آرامی سیستم گوارش را پاک‌سازی و تقویت می‌کند که احساس انرژی بیشتری هم به شما می‌دهد. فقط کافی است مقداری برگ و ساقه کرفس را با آب در مخلوط‌کن بریزید و مایع به دست آمده را از صافی رد کرده و بنوشید.

 • خیار

خیار پر از آب است که پوست شمارا بلافاصله آب‌رسانی می‌کند؛ اما این محتوای آب فراوان با آنزیم‌ها و ویتامین‌های ب، الکترولیت‌ها، پتاسیم، کلسیم، آهن و منیزیم همراه است که کمک می‌کند تا زیبا و جوان به نظر بیایید. علاوه بر این، محتوای سیلیکای خیار باعث درخشش پوست و مو می‌شود و ویتامین سی و کافئین اسید موجود در گوشت خیار آرام‌بخش و روشن‌کننده هستند.

 • دارچین

ادویه موردعلاقه همه، دارچین یک داروی قوی است. ضدالتهاب است و موجب کاهش قند خون می‌شود و مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان دارد. علاوه بر این‌ها، شیرینی بدون شکر ملایم به خوراکی‌های شما اضافه می‌کند که می‌توانید به همراه سیب مصرف کنید تا یک میان وعده سالم داشته باشید.

 • اسفناج

این سبزی مفید مملو از آهن است که کمک می‌کند تا گلبول‌های قرمز اکسیژن را به فولیکول‌های مو برسانند تا درخشش و رشد کافی داشته باشند. خوبی اسفناج این است که خیلی راحت می‌توانید به غذاها و سالادها اضافه کنید.

 • شکلات تلخ

شکلات تلخ در بازسازی سلولی مفید است که یک روند اساسی در رشد مو است و حاوی مقدار زیادی آهن، روی و مس هم هست. فقط مطمئن شوید که حاوی حداقل 60% کاکائو است.

 • آوا کادو

این میوه کرمی و چرب مقدار زیادی ویتامین ای دارد که یک ماده اساسی برای رشد و کیفیت مو است و پوست و قلب را هم سالم نگه می‌دارد.

 • حبوبات

حبوبات حاوی مقدار زیادی روی و پروتئین هستند که به همراه آهن و ویتامین ب 7 در حفظ فولیکول‌های سالم مو کمک می‌کنند و منجر به موهای قوی می‌شوند.

 • کیوی

این میوه شامل مقدار زیادی فیبر است و ویتامین سی و آنتی‌اکسیدان هم دارد که هر دو به رشد سالم پوست، مو و ناخن کمک می‌کنند و از چین‌وچروک‌ پوست جلوگیری می‌کنند.

 • تخم‌مرغ

این ماده غذایی همه‌کاره با ارائه انواع ویتامین‌ها و مقدار زیادی پروتئین به سلامتی پوست و مو کمک می‌کند. احتمالاً 1001 راه برای استفاده از تخم‌مرغ وجود دارد پس هیچ بهانه‌ای برای نخوردن تخم‌مرغ ندارید!

نبایدهای مواد غذایی

لباس عروسی، کفش، آرایش، دسته‌گل و همه آیتم‌های ضروری دیگر را آماده کرده‌اید؛ اما فراموش کرده‌اید که یک کار مهم را در لیست کارهای قابل انجام روز عروسی قرار دهید و آن چیزی جز غذا نیست! در میان همه زحمات و هیجانات عروسی، خیلی راحت فراموش می‌کنید که حین آماده شدن میان وعده بخورید برای همین سراغ غذاهای آماده و شیرینی‌ها می‌روید بدون اینکه توجه کنید که مشکلات گوارشی و پوستی حاصل از خوردن آن‌ها قطعاً جز آرزوهای شما برای روز عروسی نیست!

با دوری از مواد غذایی زیر اطمینان حاصل کنید که بهترین چهره و احساس را در روز جشن عروسی دارید:

 • شکر

بالا رفتن انسولین جز کارهای روز عروسی نیست! البته برای کیک عروسی جایی در شکم خود خالی بگذارید اما در طی روز میوه بخورید. فقط توجه کنید که خیلی از میوه‌ها هم محتوای شکر زیادی دارند اما توت‌ها، کیوی و مرکبات گزینه‌های کم شکرتری هستند.

 • پنیر

البته که پنیر در انواع مختلف خوشمزه است اما بی عوارض هم نیست! پنیر حاوی چربی‌های سنگین است که به‌کندی هضم می‌شوند و منجر به نفخ و خستگی می‌شوند.

 • کافئین

خیلی از ما یک فنجان قهوه را همیشه دوست داریم اما در روز عروسی شاید شمارا مضطرب کند. اگر نیاز به تمرکز دارید، از دم‌نوش گیاهی استفاده کنید تا اعصاب خود را آرام کنید.

 • بیسکوییت

بیسکوییت‌ها به‌اندازه آب‌نبات شکر دارند اما انرژی لازم را هم به شما نمی‌دهند. در عوض، مقداری آجیل را به همراه داشته باشید تا گرسنگی خود را رفع کنید.

 • ادویه‌‌های تند

بهتر است ادویه‌های تند را برای روز دیگری نگه دارید. خوردن غذاهای تند منجر به عکس‌العمل‌های تند دستگاه گوارش می‌شود و شاید دهان را هم بد بو کند که قطعاً چیزی نیست که برای جشن عروسی خود بخواهید!

 • نوشیدنی‌های گازدار

این نوشیدنی‌ها شاید ظاهراً بی‌ضرر باشند اما می‌توانند معده را اذیت کنند. به‌جای آن‌ها از آب و چای استفاده کنید تا نفخ کمتری داشته باشید.

 • کلم‌ها

کلم‌هایی مانند بروکلی و بروکسل خیلی مفید هستند اما می‌توانند معده شمارا به هم بریزند. مراقب باشید که از 2 روز قبل از عروسی سبزی‌های خام زیاد مصرف نکنید چرا‌که فیبر اضافه می‌تواند منجر به نفخ شود. بخارپز کردن سبزی‌ها ظاهراً فشار وارده به دستگاه گوارش را کم می‌کند.

 • غذاهای سرخ کرده

به‌جای اینکه از غذاهای سرخ‌کرده‌ای بخورید که منجر به مشکلات زیادی می‌شوند، یک سالاد با روغن‌زیتون بخورید تا انرژی خود را ترمیم کنید. آوا کادو هم گزینه خوبی برای سالاد است تا قند خون را برای مدت طولانی‌تری ثابت نگه دارد درهرحال خمیازه کشیدن در اتاق عقد ممنوع است!

 • کربوهیدرات

چه چیز مشترکی بین میوه‌های خشک، نان و سیب‌زمینی سرخ کرده وجود دارد؟ مقدار زیادی کربوهیدرات! بسیاری از غذاهای کربوهیدراتی که فیبر زیادی هم دارند منجر به نفخ می‌شوند در عوض غلات سبک مانند گندم‌سیاه، برنج و            نفخ کمتری ایجاد می‌کنند.

کلام آخر

رژیم غذایی سالم در آستانه جشن عروسی، ظاهر و باطن شمارا به بهترین شکل ممکن حفظ می‌کند که منجر به پوست صاف، موی درخشان و ناخن‌های سالم می‌شود.

باوجودی که انواع و اقسام مولتی‌ویتامین‌ها در بازار وجود دارند که شاید به زیبایی شما کمک کنند، اما مجبور نیستید که قرص بخورید تا زیبا بمانید! از مواد غذایی سالمی که احتمالاً در آشپزخانه دارید در رژیم غذایی سنتی ایران استفاده کنید تا از همه جنبه‌های مفید آن‌ها برای سلامتی خود بهره ببرید و در روز عروسی هم بدرخشید و ماه مجلس شوید!

 

 

 

 

استایل جشن عروسی با بودجه محدود: کلاسیک رمانتیک

استایل جشن عروسی با بودجه محدود: کلاسیک رمانتیک

استایل جنبه‌ای از شخصیت هر عروس داماد است که در رفتار، لباس و آرایش شما ظهور می‌کند اما نحوه برگزاری جشن عروسی، دکوراسیون و گل‌آرایی مراسم هم به‌خوبی این استایل را نمایش می‌دهند. پس مهم است که قبل از شروع برنامه‌ریزی مطمئن باشید که چه استایلی دارید؛ اما تعیین بودجه هم یکی از ضروریات هر جشن عروسی است. پس‌ازاینکه این دو آیتم اساسی را تعیین کنید، می‌توانید شروع به اجرای آن‌ها کنید.

در این مقاله کمک می‌کنیم که تشخیص دهید اگر کلاسیک رمانتیک هستید و چگونه بودجه محدود خود را با این استایل هماهنگ کنید تا همه سنت‌ها و جزییات دوست‌داشتنی و غنی این استایل را حفظ کنید.

اگر فیلم‌های سینمایی با موضوع جشن عروسی را آن‌قدر به تکرار تماشا می‌کنید که شمارش آن‌ها از ذهنتان خارج شده، حدس می‌زنیم که زمان زیادی را هم به خیال‌پردازی در مورد جشن عروسی‌تان صرف می‌کنید: لباس عروس باشکوه، گل‌آرایی مجلل، غروب زیبای خورشید که در پس‌زمینه عکس‌های شما دیده می‌شود! اگر رمانتیک هستید رویاهایتان شاید شامل گل‌های رز یا صدتومانی تازه، رنگ صورتی و کرم و جزییات ظریفی است که بدون زحمت به مهمانان القا می‌کنند که در میزبانی یک عروس و داماد بسیار بخشنده با یک شام صمیمی هستند.

اگر هر یک از حدس‌های ما درست است، پس باید یک جشن عروسی کلاسیک رمانتیک طراحی کنید!

با وجودی که این استایل جشن عروسی باید به جزییات زیاد و ظریف بپردازد اما راه‌های زیادی وجود دارند تا رویای خود را محقق کنید و درعین‌حال به بودجه تعیین‌شده هم وفادار باقی بمانید. فارغ از اینکه باید بین هزینه کردن و صرفه‌جویی کردن یکی را انتخاب کنید یا باید یک جایگزین مشابه برای آیتم موردعلاقه را با همان حس کلاسیک اما قیمت کمتر بپذیرید، به دست آوردن یک پکیج ایده‌آل با اندکی تخیل و ترفند ممکن است!

جشن عروسی بزرگ

استایل کلاسیک رمانتیک قطعاً با جشن عروسی‌های بزرگ و مجلل گره‌خورده است که تعداد زیادی مهمان و ساقدوش در تالارهای بزرگ با سقف‌های بلند دورهم جمع می‌شوند و کیک‌های چندین طبقه منحصربه‌فرد و غذاهای رسمی با گزینه‌های فراوان میل می‌کنند.

برگزاری جشن عروسی بزرگ هزینه‌های اضافه زیادی دارد که شامل گل‌آرایی سنگین، هدیه‌ها و حمل‌ونقل هم هست؛ اما استایل کلاسیک رمانتیک می‌تواند در مقیاس کوچک‌تر هم برگزار شود به‌شرط اینکه آیتم‌های کلیدی این استایل را اجرا کنید.

مثلاً کیک سفید می‌تواند سر جای خود باقی بماند و جزییات تزیینی ظریف هم داشته باشد اما طبقات اضافه می‌توانند غیرخوراکی باشند! درهرحال شما همه آن طبقات کیک را سرو نخواهید کرد و فقط پولتان به هدر می‌رود.

منوی غذا که بخش عمده هزینه جشن عروسی را شامل می‌شود هم می‌تواند شامل غذاهای رسمی و محبوب باشد اما با تنوع کمتر که بازهم غذای اضافه به هدر نرود.

تالار را هم طوری انتخاب کنید که بدون داشتن معماری کلاسیک و فضای عظیم بتوانید با دکوراسیون باشکوه‌ترش کنید.

نورپردازی هم با ریسه‌های زیاد که دیوارها را پوشانده‌اند، باشکوه می‌شود اما این شمع‌های بزرگ استوانه‌ای هستند که حس رمانتیک را در فضا ایجاد می‌کنند.

جزییات باشکوه هم می‌توانند تغییر بزرگی ایجاد کنند؛ مثلاً میز نوشیدنی‌ها را با نی‌های فویل پیچیده فانتزی‌تر کنید تا حتی طعم هر نوشیدنی را شیک‌تر کند یا استیکرهای سفارشی چاپ کنید که مونوگرام شمارا نمایش می‌دهند و بر روی هر مجموعه آیتمی مانند کارت دعوت‌ها، لیوان‌ها، آینه‌ها و راهنماها بچسبانید. گل‌های خانگی یا گیاهان معطری مانند رزماری را هم برای تزیین کیک عروسی انتخاب کنید تا کیک تمام سفید کلاسیک را لطیف‌تر کنید.

 

 

میزهای باشکوه

یک آیتم تکراری در رویای عروس و دامادهایی که استایل کلاسیک رمانتیک را دوست دارند، میزهای باشکوه هستند که توجه مهمانان را جلب می‌کنند. حتماً فکر می‌کنید که برای تحقق این رویا، راه بهتری جز استفاده از دسته‌گل‌های منحصربه‌فرد روی میزها وجود ندارد.

البته قرار دادن برجی از گل‌های بلند ارکیده یا رز روی میزها هزینه زیادی خواهد داشت؛ اما برای اینکه همین حس را ایجاد کنید بدون اینکه همین مقدار پول پرداخت کنید، فقط چند شاخه از این گل‌های فانتزی را روی هر میز قرار دهید یا کلاً گلدان‌های گل را با شمعدان چندشاخه بزرگ تعویض کنید. فانوس‌های شیشه‌ای و یا شمع‌های بلند تکی هم همان احساس رمانتیک را در فضا ایجاد می‌کنند درحالی‌که هزینه بسیار کمتری دارند.

یک ترفند خوب برای جایگزینی دسته‌گل، استفاده از آیتم‌های غیر گلی بلند مانند جاشمعی‌های پایه‌دار است که شمع شناور دارند. قرار دادن تعدادی گل‌کوچک در کنار پایه جاشمعی هم حس لطیفی به‌نما اضافه می‌کند درحالی‌که هزینه‌های شمارا چندان اضافه نمی‌کند.

برای اینکه رویکرد «از مزرعه به میز» را مدرن‌تر کنید، شمع‌های شناور را در استوانه‌های شیشه‌ای قرار دهید و روی میزهای به هم چسبیده چوبی به همراه ردیفی از شاخ و برگ‌های سبز بچینید. اکالیپتوس همیشه یک انتخاب خوب است اما گزینه‌های ارزان‌تری هم هستند که گل‌فروشی‌ها برای پر کردن دسته‌گل از آن‌ها استفاده می‌کنند.

اما اگر گل‌آرایی برای شما مانند همه عروس و دامادهای رمانتیک بسیار مهم‌تر از آن است که فراموشش کنید، پس در جستجوی گل‌های جایگزین‌ مقرون‌به‌صرفه‌تر باشید؛ مثلاً چیدمان متفاوت گل‌های ارزان‌قیمت‌تر می‌تواند جذابیت مشابهی داشته باشد. برگ‌های پهن جزیره‌ای و سرخس‌های سبز وقتی در گلدان‌های ساده شیشه‌ای قرار بگیرند حس زیبای جنگلی را برمی‌انگیزند. حتی یک دسته خیلی بزرگ از برگ‌های سرخس یا اکالیپتوس که در گلدان‌های بلند چیده شده‌اند به‌اندازه کافی باشکوه است.

 

 

صندلی‌های سبز

استفاده از صندلی‌های برگ آرایی شده مراسم عروسی را باشکوه می‌کند! برگ‌های لیمو و اکالیپتوس گزینه‌های ایده‌آل هستند اما برگ زیتون یا رزماری تازه هم احساس تازگی یک باغ را تداعی می‌کنند.

فابریک سفید نازک هم تأثیر زیادی در دکوراسیون دارد. چه چیزی رمانتیک‌تر از حریرهای لطیف که صندلی‌ها را احاطه کرده‌اند؟! اما برای حفظ بودجه، بهتر است در جستجوی پارچه‌های حریری تخفیف‌دار باشید و به‌جای روبان، پارچه را در پشت صندلی با یک بند یا سنجاق محکم کنید.

اتاق عقد رمانتیک

استایل کلاسیک رمانتیک برای اتاقی که مراسم عقد شما در آن با حضور عزیزان و نزدیکان اتفاق می‌افتد بسیار مهم است. اگر مراسم عقد را در فضای باز اجرا می‌کنید، از محیط طبیعی اطراف به‌عنوان طاق گل استفاده کنید. زیبایی طبیعی یک فضای باز یا حس صمیمی یک باغ بر هر چیدمانی که یک گل‌فروش طراحی کند برتری دارد!

اما برای یک دکور مقرون‌به‌صرفه، شیشه‌های پر از گیاهان معطر را از شاخه‌های کوتاه درختان آویزان کنید تا یک پس‌زمینه متفاوت ایجاد کنید.

با وجودی که ورود عروس و داماد بر روی مسیری که با گلبرگ‌های رز پوشیده شده است غایت حس رمانتیک است اما گزینه‌های ارزان‌تر مانند گل‌های وحشی هم می‌توانند مسیر زیبایی زیر پای شما خلق کنند.

دسته‌گل‌ فانتزی

یک ایده نهایی برای کاهش هزینه‌های گل‌آرایی و افزایش حس کلاسیک رمانتیک مراسم، جایگزینی دسته‌گل عروس و ساقدوش‌ها با یک نسخه تک‌گل و ارزان‌تر مانند فریسیا است.

البته می‌توانید یک پالت تمام سفید رویایی انتخاب کنید یا تون‌های مشابهی از یک رنگ را بردارید تا افکت امبره ایجاد کنید. یک دسته‌گل کوچک و ظریف با تنوع کمتر گل‌هایی مانند کوکب، لیسیانتوس و گل مومی هم می‌تواند احساس رمانتیک شیرینی برانگیزد. حتی حس کلاسیک یک شاخه گل تنها تأثیر زیادی در ظاهر شما دارد.

کارت دعوت‌های سفارشی

از دنیای گل‌ها که بیرون بیاییم، جنبه دیگر استایل کلاسیک رمانتیک یک کارت دعوت سفارشی است، یک کارت که اِلمان‌های گرافیکی شخصی و دست‌نویس دارد؛ اما احتمالاً میدانید که حتی بدون شخصی‌سازی هم هزینه کارت‌های دعوت زیاد است. برای ایجاد همین نما و احساس بدون هزینه اضافه، می‌توانید کارت‌های دعوت را خودتان طراحی کنید! با وجودی که قالب‌های آنلاین زیادی وجود دارند، تخیل و خلاقیت شما بهترین ابزار هستند. با داشتن کنترل کامل روی دیزاین و جملات، احساس یک کارت دعوت دست‌ساز، کاملاً شخصی است درحالی‌که از جذابیت رمانتیک این استایل هم چیزی کم نمی‌شود.

کلام آخر

جزییات بسیاری وجود دارند که می‌توانند یک استایل کلاسیک رمانتیک برای جشن عروسی ایجاد کنند بدون اینکه بودجه را به هم بریزند. در واقع این جزییات هوشمندانه هستند که این استایل را ایجاد می‌کنند پس نترسید از اینکه به آیتم‌های کوچک اما معناداری فکر کنید که انعکاس باارزشی از شخصیت شما دو نفر هستند.

گزینه‌ها به‌اندازه دامنه خلاقیت و تخیل شما نامحدود هستند پس سخاوتمندانه رؤیاپردازی کنید، آیتم‌هایی را که بدون آن‌ها نمی‌توانید جشن عروسی را برگزار کنید شناسایی کنید و رویاهای کلاسیک رمانتیک جشن عروسی خود را به یک مراسم تبدیل کنید که همه مهمانان را در تمام طول شب مجذوب خواهد کرد!

ترندهای ناخن عروس

 

ترندهای ناخن عروس

طراحی ناخن عروس هم تابع مدها و ترندهای جدید است که می‌آیند و می‌روند. البته برخی استایل‌ها هم دهه‌هاست که آمده‌اند و مانده‌اند و کلاسیک شده‌اند که تصمیم‌گیری را برای عروس راحت می‌کنند؛ اما خلق طراحی جدید و تجربه رنگ‌های غیرمتعارف هم برای عروس خالی از لطف نیست و می‌تواند زنگ تفریح خوبی در هیاهوی برنامه‌ریزی جشن عروسی باشد.

پس از نامزدی و پوشیدن حلقه جدید احتمالاً می‌دانید که چه حسی دارد که دست‌هایتان مرکز توجه باشد اما این توجه در جشن عروسی چگونه خواهد بود؟ مانیکور یک راه خوب برای ابراز احساسات است و می‌تواند در استایل روزانه شما تنوع ایجاد کند پس چرا از این تنوع برای ناخن جشن عروسی استفاده نکنید؟! در هر حال، مانیکور عروس بخشی از استایل جشن عروسی است!

پس از اینکه استایل کلی جشن عروسی را انتخاب کردید و فاکتورهای مهم مانند دسته گل عروس، لباس عروس و البته حلقه‌ها را خریدید، چالش نهایی، طراحی یک مانیکور منحصربه‌فرد و ترندی است. بیشتر عروس‌ها ناخن‌های خود را فقط به این دلیل که در پس زمینه عکس‌ها قرار می‌گیرند، لاک می‌زنند در حالی که می‌توانند از مانیکور برای خود ابرازی استفاده کنند؛ مثلاً طراحی ناخن را بر اساس حلقه عروسی یا شخصیت خودتان اجرا کنید یا جزییات ظریفی اضافه کنید که بر شخصیت عروسی‌تان بیفزاید.

برنامه‌ریزی جشن عروسی زمان خوبی برای درک بهتر خودتان است تا دریابید که چه عواملی کیفیت زندگی شما را تقویت می‌کنند و اینکه آماده‌اید تغییری در پالت رنگ لاک ناخنتان ایجاد کنید. ناخن جشن عروسی بهترین فرصت برای ابراز شخصیت و استایل شماست که می‌تواند اعتماد به نفس خوبی برای روز عروسی فراهم کند؛ مثلاً مانیکور ساده را با خط‌های متالیک جذاب‌تر کنید یا یک فضای منفی، یک تضاد براق و مات و حتی یک فرنچ اکلیلی انتخاب کنید.

فارغ از اینکه یک خط ساده طلایی اضافه می‌کنید یا همان لاک صورتی ملایمی را استفاده می‌کنید که سال‌هاست به آن عادت دارید، در آستانه زندگی مشترک، ناخن جشن عروسی فرصت خوبی برای امتحان راه‌های جدید است.

در این مقاله، ترندهای جدید ناخن عروس را معرفی می‌کنیم تا مانیکور جشن عروسی خود را سفارشی کنید.

1.     مینیمالیست

کلاسیک‌ترین راه برای طراحی ناخن عروس استایل مینیمالیست است. یک لاک صورتی ملایم با بیشتر لباس‌های عروس ست می‌شود و با افزودن یک طراحی ظریف مانند یک خط ساده، توجه قابل ملاحظه‌ای به ناخن خود جلب می‌کنید.

گزینه‌های دیگر برای یک مانیکور مینیمالیست شامل نقطه‌های ظریف روی یک پایه ساده است. یک خط عمودی در مرکز ناخن یک راه کوچک دیگر برای ایجاد یک تأثیر بزرگ در مانیکور ناخن عروس است.

 1. شخصی‌سازی

ناخن عروسی یک راه محسوس دیگر برای شخصی‌سازی و اجرای پالت رنگ جشن عروسی است؛ مثلاً می‌توانید اشاره‌ای به مونوگرام خودتان بکنید. حتی انتخاب‌های ساده طراحی می‌توانند شخصیت منحصربه‌فرد شما را نمایش دهند؛ مثلاً یک نقطه یا خط را به یک لاک ساده اضافه کنید و فقط هم روی یک ناخن اجرا کنید.

 1. پالت‌های ملایم

رنگ‌های ملایم مانند قرمز کمرنگ و آبی ملایم برگشته‌اند. مانیکور مات هم یک طراحی مدرن برای عروس محسوب می‌شود. رنگ‌های ترندی طوسی، صورتی پاستلی، قرمز و بنفش کمرنگ هم در حال حاضر محبوب هستند. گزینه ترندی دیگر که در پینترست محبوب‌ترین رنگ ناخن است، لوندر است. این بنفش ملایم، همه کاره است و یک تون زنانه برای دست‌هایتان فراهم می‌کند.

 

 

 1. جزییات طلایی

نقطه‌های طلایی یا یک لایه اکلیل، یک زیبایی سلطنتی برای ناخن عروس ایجاد می‌کنند. جزییات ظریف طلایی رنگ، مانیکور شما را به سطح متفاوتی می‌برند و درخشش حلقه عروسی را دو چندان می‌کنند. لاک طلایی هم مانند فلزات حلقه عروسی، تون‌های متفاوتی مانند رز گلد و مسی دارد پس بهتر است بین لاک طلایی و حلقه عروسی هماهنگی ایجاد کنید تا بهتر دیده شوند.

 1. ناخن طبیعی

طراحی طبیعی ناخن یک گزینه ایده آل برای عروس‌های بوهو است یا برای یک جشن عروسی که در فضایی خودمانی و غیر رسمی مانند ساحل دریا یا بیابان برگزار می‌شود. می‌توانید المنت‌های طبیعی مانند شاخ و برگ را هم برای مانیکور انتخاب کنید یا یک لاک پایه رنگ طبیعی بزنید.

گاهی اوقات، مانیکور عروس شامل درمان زیبایی هم هست که مثلاً قبل از جشن عروسی یک درمان گل سرخ انجام دهید که دست‌ها و کوتیکول‌ها را آب‌رسانی می‌کند. این درمان مانند یک فیشیال برای دست‌ها است که از گلاب برای رطوبت رسانی به دست‌ها و کوتیکول‌ها استفاده می‌شود تا مانیکور زیباتر دیده ‌شود.

 1. اشکال هندسی

با شکل‌ها در اندازه‌های متفاوت تجربه کنید. طراحی هندسی با استفاده از فضای منفی در ناخن‌ها یا استایل فرنچ دوباره مد شده است.

طراحی هندسی می‌تواند بر مبنای باورهای سنتی هم باشد و با لباس عروس محلی هماهنگ شود. این دیزاین نوعی خود ابرازی است حتی برای عروس‌های غیر سنتی که می‌خواهند شخصیت و زادگاهشان را به معرض دید بگذارند. پس این خود ابرازی را روی ناخن‌هایتان قوی‌تر انجام دهید!

 1. رنگ جدید

کسی نگفته که مانیکور عروس باید سفید و سیاه باشد؟ برای اینکه مانیکور عروسی را جالب‌تر کنید، از رنگ متفاوتی مانند آبی استفاده کنید که ظاهراً محبوب‌ترین رنگ فعلی است و تون‌های متنوعی هم دارد. آبی ملایم شیک است اما برای عروس غیرمنتظره است. می‌توانید فقط یک تون آبی انتخاب کنید یا یک طراحی پیچیده چند توناژه آبی انجام دهید.

 1. براق و متالیک

لاک براق گزینه ترندی دیگری است مخصوصاً اگر به کروم یا متالیک علاقه دارید. ترکیب رنگ فویلی هم لزوماً نباید آلومینیوم باشد بلکه می‌تواند فیروزه‌ای یا دودی باشد.

کلام آخر

هر رنگ و طرحی که انتخاب کردید، از ناخن‌ها به‌عنوان یک اکسسوری خاص استفاده کنید تا استایل شخصی خودتان را ابراز کنید و در جشن عروسی بهترین نسخه از خودتان باشید.

روش‌های جلوگیری از زیاده‌روی در امور جشن عروسی

روش‌های جلوگیری از زیاده‌روی در امور جشن عروسی

می‌گویند میانه‌روی در هر کاری عاقلانه است و زیاده‌روی تعادل را بر هم می‌زند حتی اگر در استایل جشن عروسی باشد. اگر استراتژی و استایل کلی را دقیقاً تعیین نکنید خیلی راحت در جزییات غرق می‌شوید و فراموش می‌کنید که اولویت‌ها چه هستند. جشن عروسی باید یک استایل شخصی داشته باشید فقط بیش از اندازه نباشد.

فرقی نمی‌کند که یک مهمانی به سبک هالیوود برنامه‌ریزی می‌کنید یا هنوز مطمئن نیستید که چه استایلی را دوست دارید، در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا با استایل‌های مختلف آشنا شوید و مناسب‌ترین را برای شخصیت و سلیقه خود انتخاب کنید و زیاده‌روی هم نکنید!

 • به فصل جاری اعتماد کنید.

هر چیزی که خارج از فصل است، خارج میزند! پس اجازه دهید که فصل جاری راهنمای شما باشد. فصل سال مرکز هر تصمیمی است که باید برای دکوراسیون بگیرید تا زیاده‌روی نکنید؛ مثلاً اگر جشن عروسی تابستانی دارید، نیازی نیست که دکوراسیون تابستانی هم اجرا کنید برای اینکه هوای تابستان، گل‌های تابستانی و فضای طبیعی اطراف به اندازه کافی تابستانی هستند. البته نباید المنت‌های فصل متضاد را هم در گوشه و کنار مراسم به نمایش بگذارید مثلاً گل صدتومانی در زمستان نمی‌روید (مگر اینکه در استرالیا زندگی می‌کنید!) پس سعی نکنید در جشن عروسی زمستانی این گل را به نمایش بگذارید. البته که می‌توانید این گل را به قیمت گران در زمستان هم پیدا کنید اما با فصل جاری هماهنگ نخواهد بود و داستانی برخلاف فصل جاری بیان خواهد کرد!

 • با استایل شخصی خود هماهنگ شوید.

یک قدم اول خوب، ایده گرفتن از استایل روزانه و شخصیت خودتان است سپس از انتخاب استایلی که موج مخالف دارد خودداری کنید. اگر شما یک استایل کژوال تی‌شرت و جین دارید، خودتان را مجبور نکنید که یک عروسی رسمی تاکسیدویی داشته باشید. منطقی نیست که استایلی را به خودتان تحمیل کنید که با روحیه‌تان هماهنگ نیست هرچند که شیک و محبوب باشد. اگر یک استایل ترندی بخشی از زندگی روزانه‌تان نیست، انتخابش نکنید!

 • در مورد جزییات استایل زیاده‌روی نکنید.

یکی از اشتباهات متداول عروس و دامادها این است که استایل کلی را با استراتژی اجرا نمی‌کنند و در هر بخشی از جشن عروسی از آن استفاده می‌کنند حتی در جزییات! سعی کنید تا استایل انتخابی را در لایه‌های مختلف اجرا کنید تا نتیجه نامحسوسی بگیرید؛ مثلاً، اگر می‌خواهید استایل یک باغ رویایی را پیاده کنید، موتیف‌ها را فقط در قسمت‌های مهم مانند کارت دعوت، طاق جایگاه عروس و داماد، ورودی و جایگاه رقص اجرا کنید اما سایر قسمت‌ها را ساده نگه دارید تا مهمان‌ها احساس نکنند که با استایل شما بمباران می‌شوند!

 • در مورد گل‌ها سخت نگیرید.

جشن عروسی و گل همیشه با هم می‌آیند درست مانند کیک و خامه زنی اما برای گل‌آرایی هم محدوده‌ای وجود دارد. گل‌ها دکور جشن عروسی را نمی‌سازند پس در تعداد دسته‌گل‌ها زیاده‌روی نکنید اما کلاً کنارشان هم نگذارید برای اینکه گل‌ها فضای رمانتیکی ایجاد می‌کنند! افزودن المنت‌های نورپردازی، عطر و موسیقی تأثیر بیشتری از تعداد زیادی دسته‌گل دارند. یادتان باشد که زیباترین و گران‌ترین گل هم زندگی کوتاهی دارد پس هر چه بیشتر گل استفاده کنید باید تعداد بیشتری هم دور بریزید.

 

 

 • مراقب خرید آیتم‌های دکوری آنلاین باشید.

اشتباه دیگری که بسیاری از عروس و دامادها می‌کنند این است که آیتم‌هایی را که فکر می‌کنند با استایل آن‌ها هماهنگ است از فروشگاه‌های آنلاین می‌خرند اما راهی وجود ندارد که بدانند این آیتم‌ها واقعاً چه شکلی هستند. هنگام خرید توقع دارند که آیتم‌های زیبایی تحویل بگیرند اما معمولاً پس از تحویل بسته‌ها، ناامید می‌شوند چرا که آیتم‌های خریداری شده با استایل آن‌هاست نمی‌شود و کیفیت خوبی هم ندارد. اگر دکوری‌ها را آنلاین می‌خرید مطمئن شوید که از منبع معتبری خرید می‌کنید و قبل از سفارش نظرات خریداران را بخوانید، از دوستان ازدواج کرده مشاوره بگیرید، یک سپمل درخواست کنید و در نهایت روی این آیتم‌ها حساب باز نکنید که بتوانند استایل شما را به تنهایی تکمیل کنند!

 • به ضروریات بسنده کنید.

در حین برنامه‌ریزی جشن عروسی، از خود سؤال کنید که بدون کدام آیتم می‌توانید به زندگی ادامه دهید. یک لحظه عقب بنشینید و فکر کنید که واقعاً به چه چیزی احتیاج دارید. چند آیتم را حذف کنید و به احساساتتان رجوع کنید، آیا دلتان برایشان تنگ می‌شود؟ اگر نمی‌شود، احتمالاً نیازی به آن‌ها ندارید. این ترفند ذهنی به شما کمک می‌کند تا آیتم‌های اضافه را از استایل انتخابی و احتمالاً جشن عروسی حذف کنید.

 

جشن عروسی پاییزی

جشن عروسی پاییزی

اگر شما هم عاشق پاییز هستید، احتمالاً نیازی به قانع شدن ندارید که پاییز فصل بسیار خوبی برای برگزاری جشن عروسی است. برگ‌های در حال تغییر درختان، پس‌زمینه نفس‌گیری ایجاد می‌کنند، محصولات کشاورزی، منوی غذاهای خوشمزه تولید می‌کنند و شب یلدای آخر پاییز، خوشحالی مضاعفی به جشن شما اضافه می‌کند.

راه‌های زیادی وجود دارد تا روی فصل پاییز برای جشن عروسی سرمایه‌گذاری کنید. از عقد تا عروسی، هر بخشی از جشن عروسی شما می‌تواند از المنت‌های پاییزی بهره ببرد. شاخ و برگ‌ها و گل‌های پاییزی در دسته‌گل عروس بسیار زیباتر دیده می‌شوند، رنگ‌های پاییزی هم حس و حال عروسی را تعیین می‌کنند که می‌تواند از کارت دعوت اجرا شده و تا روز جشن ادامه داشته باشد.

 پاییز فصل استایل‌های خاص مانند لباس عروس آستین بلند و کلاه‌های شیک هم هست. آرایش عروس هم در فصل پاییز به لطف استفاده از رنگ‌های گرم محبوب است. مکان و ساعت جشن عروسی و فضای باز یا بسته مراسم هم تحت تأثیر تغییرات فصل پاییز است.

برای عروس و دامادهایی که علاقه دارند حس پاییزی را به جشن عروسی خود اضافه کنند، نکته مهم این است که بر روی جزییات پاییزی تمرکز کنند و برای مشکلات احتمالی فصلی هم آمادگی داشته باشند.

 

در این مقاله، ما برای شما انگیزه ایجاد می‌کنیم تا بهترین جشن عروسی پاییزی ممکن را برگزار کنید.

پاییز هنوز فصل داغ عروسی نیست و در نتیجه شما شانس بیشتری برای رزرو تالار مورد علاقه یا کیک پز محبوب و عکاس ایده‌آل خود دارید! اما جشن عروسی پاییزی در سال‌های اخیر محبوب شده است و دلایل خوبی هم برای این محبوبیت وجود دارد. علاوه بر اینکه هوا کاملاً ملایم و مطبوع است و تنوع فراوانی برای گل‌های فصلی و شاخ و برگ زیبای درختان وجود دارد، گزینه‌های فراوانی از اِلمان‌های پاییزی هم وجود دارند که می‌توانید در سراسر جشن عروسی از آن‌ها استفاده کنید.

 این جزییات فصلی در واقع دلیل محبوبیت جشن عروسی پاییزی هستند؛ مثلاً یک طاق گل زرد و نارنجی در تمام عکس‌ها جلوه‌نمایی خواهد کرد. نوشیدنی‌ها و غذاهای گرم به منوها بازمی‌گردند و دونات‌های آب سیب و دسرهای کدو حوایی و پای‌های مینیاتوری مطمئناً برای بار دوم و سوم مهمانان را دعوت به خوردن می‌کنند!

علف‌های پامپاس، دکوراسیون کدو حلوایی، کیک‌هایی که با المنت‌های پاییزی تزیین شده‌اند و رنگ‌های پاییزی که در دکوراسیون جشن عروسی استفاده شده‌اند، همه به دلایل جذابیت پاییز می‌افزایند. اگر شما در جستجوی اضافه کردن آخرین جزییات به جشن عروسی خود هستید یا تازه در آغاز برنامه‌ریزی جشن عروسی پاییزی خود هستید، ما در این مقاله برای شما ایده‌هایی داریم:

آب‌وهوای پاییزی

پاییز قطعاً از تابستان خنک‌تر است با این حال با توجه به محدوده جغرافیایی شما، ممکن است که آب‌وهوای گرم‌تر یا سردتری داشته باشید.

در تهران، آبان احتمالاً بهترین ماه برای جشن عروسی پاییزی است و از آنجایی که هوا نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم، از فضای باز هم می‌توانید استفاده کنید. در حالی که در غرب ایران، مهرماه احتمالاً سرد است و در جنوب و شرق هم آذرماه هنوز فرصت خوبی برای جشن عروسی است به دلیل اینکه هوا هنوز سرد نشده است.

درهرحال، هر ماهی از پاییز را انتخاب می‌کنید، بهتر است که پیش‌بینی هوا را چک کنید و به مهمانان خود هم یادآوری کنید که با خود یک کت یا ژاکت سبک به همراه داشته باشند و اگر مراسم شما در فضای باز برگزار می‌شود، یک برنامه بک آپ هم برای آب‌وهوای غیرمنتظره به‌صورت فضای سرپوشیده داشته باشید.

 

 

مناسبت پاییزی

دلیل دیگری که باید پاییز را دوست داشته باشیم، شب یلدا است که با وجودی که در شب آخر این فصل برگزار می‌شود اما می‌تواند جشن عروسی‌های آخر پاییز را تحت تأثیر قرار دهد. شما می‌توانید المنت‌های شب یلدا مانند انار، آجیل، شمع و شعر را در همه جنبه‌های جشن عروسی خود به کار بگیرید و اگر جشن عروسی در این شب برگزار می‌شود، همه با هم یلدا را هم جشن بگیرید.

مزایا و معایب جشن عروسی پاییزی

مزایای زیادی برای یک جشن عروسی پاییزی وجود دارد:

 • شاخ و برگ زرد و نارنجی درختان که پس‌زمینه چشمگیری ایجاد می‌کنند.
 • آب‌وهوای مطبوع و معتدل که اجازه استفاده از باغ‌های زیبای پاییزی را هم می‌دهد.
 • اِلمان‌های فراوان پاییزی که ایده‌های زیادی برای دکوراسیون به شما می‌دهند.
 • احتمال تخفیف‌های زیاد در خدمات جشن عروسی به دلیل اینکه فصل داغ عروسی تمام شده است.
 • احتمال رزرو قطعی تالار و خدمات مورد علاقه، باز هم از آنجایی که فصل عروسی تقریباً تمام شده است!

با همه این‌ها، معایبی هم در جشن عروسی پاییزی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید:

 • آب‌وهوای پاییز متغیر است که گاهی سرد، بارانی یا حتی در برخی مناطق برفی می‌شود.
 • ساعت به زمان اصلی خود بازمی‌گردد که یعنی برخی از استان‌ها غروب زودهنگامی تجربه می‌کنند که روی ساعت مراسم عقد و عکس‌برداری شما تأثیر می‌گذارد. حتماً با عکاس خود هماهنگ کنید تا در بازه زمانی «ساعت طلایی» غروب، بهترین عکس‌های فضای باز را بگیرید.
 • مدارس بازشده‌اند و خانواده‌ها درگیر درس و مشق بچه‌ها هستند و با توجه به تاریخ جشن عروسی شما، شاید فصل امتحانات هم شده باشد.

عروس و داماد پاییزی

پاییز فصل خشکی است و باید با استفاده از مرطوب کننده‌ها از پوست خود (هر دو نفر) محافظت کنید.

آستین بلند فقط یک مد کاربردی نیست بلکه وقار و شکوه هم دارد. اگر هم که آستین بلند دوست ندارید می‌توانید از شنل یا کت کوتاه استفاده کنید تا در مقابل بادهای احتمالی پاییزی هم محافظت شوید.

پاییز بهترین زمان برای رژلب‌های پررنگ مانند زرشکی است که جلوه بیشتری دارند.

موی باز هم راه‌حل خوبی برای هوای خنک پاییز است که البته باید با اسپری در جای خود حفظ شود تا با بادهای پاییزی به هم نریزد! اگر هم موی خود را جمع می‌کنید، می‌توانید تاجی از برگ‌های طلایی و مسی بپوشید تا کاملا پاییزی و رویایی شوید!

پارچه‌های ضخیم در رنگ‌های تیره مانند سرمه‌ای که با دستمال جیب رنگ زرشکی ترکیب‌ شده‌اند، گزینه خوبی برای کت‌وشلوار داماد هستند.

 

 

ساقدوش‌های پاییزی

اگر مکان عروسی شما در نواحی خنک است، برای ساقدوش‌ها لباس سنگین‌تر انتخاب کنید که رنگ‌های قوی و پررنگ و متالیک دارند. رنگ‌های تیره یا طوسی هم برای کت‌وشلوار ساقدوش‌های داماد مناسب هستند که با یک کراوات شطرنجی در رنگ یشمی و گل یقه‌ای از گل‌های پاییزی زنبق، ارکیده به همراه بلوط ست می‌شوند.

پالت رنگ پاییزی

اگر یک جستجوی گوگلی درباره جشن عروسی در پاییز انجام دهید، بدون شک رنگ‌های قرمز پررنگ، نارنجی و قهوه‌ای را زیاد می‌بینید. با وجودی که این پالت رنگ، تغییرات رنگ برگ درختان در پاییز را نمایش می‌دهد و گرمای طبیعی هم برای هر استایلی فراهم می‌کند، اما شما مجبور نیستید که خود را به این رنگ و احساس محدود کنید!

اگر تمایل دارید که پالت رنگ پاییزی خود را کمی مدرن‌تر کنید، رنگ‌های طلایی و مسی را برای افزودن کمی هیجان و شکوه در نظر بگیرید. آلویی پررنگ و سبز زمردی را هم برای وقار و زیبایی و تناژ طبیعی مانند کرم، عاجی و طوسی را هم اضافه کنید. بنفش و آبی تیره هم رنگ‌های غیرمنتظره‌ای برای پاییز هستند!

دکوراسیون پاییزی

کلید اصلی در دکوراسیون پاییزی این است که زیاده‌روی نکنید و بدانید که چگونه المنت‌های پاییزی را به صورتی زیبا و چشم‌گیر اجرا کنید تا جشن عروسی شما منحصربه‌فرد شود.

اگر هوای پاییز به‌اندازه‌ای سرد است که امکان برگزاری مراسم در فضای باز وجود ندارد، می‌توانید فضای باز را به داخل ساختمان ببرید! با استفاده از گلدان‌های بزرگ نارنجی رنگ و استفاده از شاخ و برگ خشک درختان منظره‌ای پاییزی ایجاد کنید.

گندم نمادی از ثروت و برکت است و حلقه‌ای از خوشه‌های گندم که به شکل نعل اسب چیده شده، می‌تواند خوش شانسی را هم به جشن عروسی شما اضافه کند.

حلقه‌هایی از برگ خشک درختان هم می‌توانند پاییز را در جشن عروسی شما بیش از هر چیز مجسم کنند.

طاقی از برگ‌های زرد و نارنجی درختان می‌تواند بهترین دکور پاییزی باشد.

 استفاده از چوب در دکوراسیون، انتخاب مناسبی است که از کارت دعوت تا جشن عروسی استفاده‌های فراوانی دارد.

چرم مصنوعی هم گزینه خوبی برای پاییز است که برای طراحی کارت دعوت و دکور مراسم استفاده می‌شود.

استفاده از میوه‌های پاییزی مانند سیب قرمز و انار در گوشه و کنار دکوراسیون که در سبدهای حصیری و چوبی قرا گرفته‌اند، انتخاب خوبی است که بخشی از پذیرایی هم محسوب می‌شوند. البته می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان جا کارتی هم در سر میزها استفاده کنید!

میوه کاج هم گزینه پاییزی خوبی برای دکوراسیون است که اگر رنگ طلایی هم روی آن اسپری کنید، چشم‌گیرتر می‌شود.

محصولات تازه پاییزی

محصولات فصلی در اوج توزیع خود هستند و در نتیجه با قیمت کمتر خود، هزینه‌های شما را کمتر می‌کنند.

گل‌های پاییزی

با وجودی که بسیاری از گل‌ها در تمام طول سال در دسترس هستند، برخی از گل‌ها مختص پاییز هستند که برای جشن عروسی بسیار مناسب‌اند:

 • گل کوکب برای دسته‌گل عروس انتخاب بسیار زیبایی است و مخصوصاً رنگ بادمجانی آن در فصل پاییز بسیار چشم‌گیر است.
 • رزها در فصل پاییز جایگزین خوبی برای گل صدتومانی هستند.
 • گل شقایق با مرکز سیاه چشم‌گیر خود آیتم خاصی در یک دسته‌گل عروس است.
 • گل همیشه‌بهار هم در رنگ‌های پاییزی طلایی، نارنجی و قرمز به‌وفور یافت می‌شود.
 • گل آفتاب‌گردان ذره‌ای از نور خورشید را به گل‌های پاییزی شما اضافه می‌کند.
 • گل ‌شکر بوته آیتم غیرمنتظره‌ای برای یک دسته‌گل عروس بسیار خاص است.
 • استفاده از شاخ و برگ پاییزی به همراه توت‌های فصلی و بلوط در گل‌آرایی مراسم و تزیین میزها بسیار مناسب است. علف‌هایی مانند غلاف طوسک که در فصل پاییز در دسترس است، به گل‌آرایی شما یک احساس مدرن و درعین‌حال قدیمی می‌دهد!

پذیرایی پاییزی

محصولات تازه پاییزی غذاهای گرم ‌و نرمی تولید می‌کنند که ترند فصل هستند. سبزی‌های فصلی که شامل کدوحلوایی خوشمزه هم می‌شود، برای تهیه انواع سوپ‌ها و سبزی‌های گریل شده مناسب هستند. کترینگ‌ها می‌توانند برای تهیه منوی غذاهای پاییزی خلاقیت به خرج دهند مثلاً با یک سوپ کرمی که در یک مینی کدوحلوایی توخالی سرو می‌شود شروع کنند و با یک سالاد فصل که با سبزی‌های گریل شده، میوه‌های خشک و پنیر کهنه تهیه‌شده، ادامه دهند.

غذاهای سنتی محبوب ایران مانند فسنجان و انواع کباب که اغلب سنگین هستند، برای این فصل بسیار مناسب‌اند که اگر به همراه نوشیدنی‌های سنتی مانند شربت عسل و زعفران و عرقیات هم سرو شوند، کامل می‌شوند.

میوه‌های رنگارنگ مانند سیب، گلابی و انار به‌وفور در دسترس هستند. علاوه بر اینکه می‌توانید آن‌ها را در منوی اصلی سرو کنید، می‌توانید برای تزیین کیک و تهیه دسرهای خوشمزه و متنوع هم از آن‌ها استفاده کنید.

 

 

برای دسر هم یک بار شکلات داغ یا قهوه با دونات شکر دارچینی و یا آب سیب گرم با چوب دارچین انتخاب ترندی است. یک میز دسر با مینی پای میوه‌های فصلی و البته پای کدوحلوایی بسیار چشم‌گیر خواهد بود! کاپ کیک هویج و یا سیب پخته کاراملی هم گزینه‌های منحصربه‌فردی هستند. دسرهای سنتی مانند فرنی، باقلوا و شیرینی زنجبیلی هم گزینه‌های وطنی هستند که با یک نوشیدنی سنتی مانند چای دارچین ست می‌شوند!

بیشتر این نوشیدنی‌ها و دسرها می‌توانند در یک غرفه تعاملی سرو شوند که مهمانان حق انتخاب و میکس مواد مختلف را داشته باشند و افزودنی‌های خود را ترکیب کنند تا طعم مورد علاقه خود را بسازند!

کیک پاییزی

کیک‌های جشن عروسی پاییزی دارای استایل قدیمی شده‌اند که با سس‌ کارامل و شکلاتی و خامه زنی غیرمنظم و خلوت تزیین می‌شوند. کیک‌های عریان که اصلاً خامه زنی روکش ندارند و با میوه‌های پاییزی مانند انجیر تزیین می‌شوند، بسیار زیبا و چشم‌گیر هستند.

طعم‌های پاییزی که شامل سیب و کدوحلوایی و ادویه‌جات دارچین و زنجبیل هستند برای کیک‌ها مناسب هستند. کیک مخملی قرمز که از شکلات خالص تهیه می‌شود هم انتخاب خوبی است تا پالت رنگ پاییزی شما را کامل کند.

اما بهتر از یک کیک بزرگ و چندطبقه، کیک‌های تک‌نفره هستند که با همان استایل عریان تزیین ‌شده‌اند که لایه‌های ظریف و زیبای کیک را به نمایش می‌گذارد!

 

بایدها و نبایدهای ناخن عروس

بایدها و نبایدهای ناخن عروس

از آنجایی که حلقه عروسی، این انگشتر مهم و معروف، همه نگاه‌ها را به دست عروس جلب می‌کند و عکاس هم شات‌های کلوزآپ زیادی از دست‌های عروس می‌گیرد تا هم حلقه را ثبت کند و هم دسته‌گل عروس را؛ ناخن عروس بسیار جلب‌توجه می‌کند!

به همین دلیل، سلامت و زیبایی ناخن عروس اهمیت زیادی دارد و درست مانند جنبه‌های دیگر آرایشی، انواع متفاوت تکنیک‌ها و استایل‌ها برای مانیکور ناخن وجود دارند که تصمیم‌گیری را سخت می‌کنند؛ مثلاً آیا دوست دارید که لاک صورتی ملایم کلاسیک داشته باشید یا قرمز اکلیلی فانتزی؟ ژل را ترجیح می‌دهید یا دیپ؟

در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید و بایدها و نبایدهای انواع مانیکور ناخن عروس را بدانید تا یک مانیکور منحصربه‌فرد برای جشن عروسی داشته باشید که عاری از اشتباه است!

بایدها و نبایدهای ناخن عروس

 • مانیکور ژل یا دیپ را فقط چند روز قبل از جشن عروسی انجام دهید.

مانیکور ژل و دیپ بهترین ابداع برای ناخن‌های عروس هستند. خشک شدن فوری و ماندگاری چند هفته‌ای از مهم‌ترین مزایای این متدها هستند که در واقع آرزوی محقق شده هر عروسی است؛ اما بعد از چند روز، هر دو نوع لاک، درخشش خود را از دست می‌دهند. پس فقط 2 یا 3 روز قبل از جشن عروسی ژل و دیپ را انجام دهید تا از کهنگی آن‌ها در روز عروسی جلوگیری کنید.

 • رنگ‌های متفاوت لاک را تست کنید.

معمولاً برای خرید لباس بیش از یک مدل را پرو می‌کنید پس چرا برای لاک ناخن جشن عروسی این کار را نکنید؟ به یاد داشته باشید که هر رنگی روی پوست‌های مختلف، متفاوت دیده می‌شود و فقط رنگ‌های خاصی برای رنگ پوست شما مناسب هستند؛ مثلاً اگر رنگ پوستتان زیتونی است، قرمز آلبالویی را روی زمینه آبی امتحان کنید به‌جای اینکه گزینه کلاسیک صورتی ملایم را انتخاب کنید.

 

 

 • فقط یک عدد لاک ناخن نخرید.

اگر همیشه لاک را به مانیکور ژل یا دیپ ترجیح می‌دهید، پس از اینکه رنگ مناسبتان را انتخاب کردید، چند عدد از همان رنگ را بخرید تا یکی برای سالن داشته باشید، یکی برای کیف لوازم ضروری روز عروسی و یکی هم در کیف ماه‌عسل بگذارید! در این صورت وقتی نیاز دارید که بلافاصله لاک شکسته را ترمیم کنید، از خودتان تشکر می‌کنید که چند لاک اضافه خریدید!

 • ناخن‌هایتان را در خانه هم مانیکور کنید.

تکنیک‌های مانیکور ناخن بسیار خوب هستند اما معجزه نمی‌کنند. نمی‌توانید توقع داشته باشید که با ناخن‌های جویده و کوتیکول‌های تخریب شده به سالن بروید و در یک ساعت ناخن‌های عروسی تحویل بگیرید که شایسته عکس‌های اینستاگرام است! اگر عادت دارید که ناخن‌هایتان را بجوید، تصمیم قاطع بگیرید تا در ماه‌های قبل از جشن عروسی این عادت بد را ترک کنید. همچنین از کندن ناخن‌های شکسته و شل شده خودداری کنید چرا که عفونت می‌کنند.

 • برای جشن عروسی، طراحی دراماتیک انتخاب نکنید.

البته که طراحی‌های فانتزی ناخن جالب هستند؛ اما اگر عادت ندارید که اکلیل و موتیف روی ناخن‌های خود داشته باشید، روز عروسی بهترین زمان برای تجربه این استایل‌ها نیست. در عوض یک طرح و رنگی که مطمئن هستید همیشه به دست شما می‌آید انتخاب کنید. گزینه‌های کلاسیک مانند فرنچ هم تقریباً برای همه عروس‌ها مناسب هستند.

 • یادتان باشد که لاک خودتان را به سالن بیاورید.

حتی اگر رنگ رویایی که انتخاب کرده‌اید در سالن وجود دارد، ایده بدی نیست که همیشه آماده باشید و لاک ناخن خودتان را هم به همراه داشته باشید تا اگر رنگ انتخابی شما در سالن تمام یا کهنه شده بود، بی لاک نمانید! لاک کهنه زودتر می‌شکند و تمام شدن رنگ مورد علاقه‌تان هم فقط روحیه‌تان را خراب می‌کند و وقت اضافه می‌گیرد تا رنگ جدیدی انتخاب کنید پس راه امن‌تر را پیش بگیرید و لاک خودتان را به همراه داشته باشید.

 • اگر لاک ناخنتان پرید، هول نکنید.

پریدن لاک ناخن همیشه در مانیکور اتفاق می‌افتد و دنیا هم به آخر نمی‌رسد! از نوک برس لاک استفاده کنید تا با ظرافت، قسمت پریده را ترمیم کنید سپس اجازه دهید تا 30 ثانیه خشک شود. دوباره یک لایه دیگر لاک بزنید و با یک لایه برق ناخن هم کار را تمام کنید. به همین دلیل است که پیشنهاد کردیم یک لاک در کیف لوازم ضروری جشن عروسی داشته باشید!

 • به دست‌هایتان کرم مرطوب‌کننده بزنید.

جالب است که یک کرم مرطوب‌کننده کوچک چه‌کارهایی برای عکس دستان یک عروس می‌کند! قبل از اینکه عکس کلوزآپ از دسته‌گل یا حلقه گرفته شود، برای اینکه دست‌هایتان را بلافاصله جوان‌سازی کنید، کرم مرطوب‌کننده را به کوتیکول‌های ناخن و بندانگشتان ماساژ دهید.

مزایا و معایب انواع مانیکور برای جشن عروسی

هیچ‌کس دوست ندارد که در یک مراسم مهم لاک ناخنش بشکند مخصوصاً اینکه مراسم، جشن عروسی خودش باشد و دست‌هایش هم مرکز توجه عکس‌های زیادی باشند مثلاً وقتی دور دسته‌گل حلقه زده‌اند یا در حال گذاشتن حلقه در دست همسر جدید هستند. برای همین احتمالاً می‌خواهید که ناخن‌هایتان واقعاً زیبا به نظر برسند؛ اما بین مانیکور ساده، ژل، دیپ یا آکریلیک کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟

واضح است که باید قبل از انتخاب نوع مانیکور عروسی تحقیق کنید. به همین دلیل، در ادامه مقاله مزایا و معایب محبوب‌ترین انواع مانیکور را بررسی می‌کنیم تا یک تصمیم مناسب بگیرید؛ اما هر انتخابی که کردید، حتی یک انتخاب فانتزی، شما را تشویق می‌کنیم که از مانیکور مورد علاقه‌تان لذت ببرید.

1-مانیکور ساده

مزایا:

مانیکور ساده احتمالاً اولین تجربه شما در دنیای مانیکور بود! هم می‌توانید DIY کنید یا در یک سالن حرفه‌ای انجامش دهید. در هر دو حالت، کمترین هزینه را دارد و اثر منفی هم روی سلامت ناخن‌هایتان ندارد که مزیت قابل ملاحظه‌ای است. ضمناً در این گزینه، همراه داشتن لاک خودتان برای مواقع اضطراری در جشن عروسی راحت‌تر است برای اینکه به رنگ‌های متعدد نیاز ندارید.

معایب:

وقتی بحث ترمیم لاک می‌شود، احتمالاً مانیکور ساده بعد از 5 روز می‌شکند و به ترمیم نیاز خواهد داشت و برای ماه‌عسل هم باید یک مانیکور دیگر انجام دهید. علاوه‌بر این، باید مطمئن شوید که ناخن‌های شما در انتهای مانیکور کاملاً خشک شده‌اند وگرنه تصادفاً به لباستان می‌چسبند و هم لباس را خراب می‌کنند و هم لاک به هم می‌ریزد.

2-مانیکور ژل

مزایا:

مانیکور ژل یک لاک هیبرید است که از نور UV استفاده می‌کند تا بلافاصله خشک شود و 2 تا 3 هفته دوام بیاورد؛ بنابراین، خیالتان راحت است که در مراسم‌های متفاوت جشن عروسی دوام می‌آورد و اگر بلافاصله پس از جشن عروسی راهی ماه‌عسل هستید، انتخاب خوبی است تا نگران مانیکور مجدد نباشید.

 

 

معایب:

از مانیکور ساده گران‌تر است و در خانه به‌سختی پاک می‌شود. اگر سعی کنید که در خانه پاکش کنید، شاید به ناخن‌ها صدمه بزنید برای همین بهتر است پاک کردن ژل را به حرفه‌ای‌ها بسپارید.

3-مانیکور دیپ

مزایا:

در این نوع مانیکور، تکنسین ناخن پس از زدن یک لایه لاک مخصوص، ناخن شما را در یک پودر رنگی قرار می‌دهد. از آنجایی که پودر فقط به لاک می‌چسبد، خیالتان راحت است که مانیکور تمیزی به دست می‌آید و کوتیکل‌ها نامرتب نمی‌شوند. ضمناً به مدت 3 تا 4 هفته هم دوام می‌آورد و شکسته نمی‌شود که اگر می‌خواهید قبل از ماه‌عسل نگران مانیکور نباشید، گزینه خوبی است.

معایب:

از هر دو گزینه مانیکور ساده و ژل گران‌تر است و باز هم اگر سعی کنید در خانه لاکتان را پاک کند ریسک صدمه به ناخن وجود دارد و باید به سالن بروید.

4-مانیکور آکریلیک

مزایا:

آکریلیک برای کسانی مناسب است که دوست دارند ناخن‌های بلند داشته باشند. این اکستنشن‌ها از یک ترکیب مایع و پودر تشکیل شده‌اند که روی ناخن طبیعی و مصنوعی شما سفت می‌شود تا فضایی برای لاک معمولی ایجاد کند و معمولاً 2 تا 3 هفته دوام می‌آورد.

معایب:

روند اجرای آکریلیک، ممکن است ناخن‌ها را کمی ضعیف کند و اگر به آن‌ها عادت ندارید، شاید به زمان کافی برای عادت کردن نیاز داشته باشید. آکریلیک انتخاب خوبی برای عروس‌هایی است که ناخن کوتاه دارند یا عادت به جویدن ناخن دارند و دوست دارند که در جشن عروسی ناخن‌های خود را بلند و متفاوت جلوه دهند.

کلام آخر

ناخن عروس چه کوتاه باشد و چه بلند، چه طبیعی باشد و چه مصنوعی، بخش مهمی از زیبایی عروس است و در عکس‌های جشن عروسی ثبت می‌شود اما از آنجایی که باید در استفاده از دست‌هایتان هم راحت باشید، یک مانیکوری انتخاب کنید که برایتان قابل‌تحمل است و مناسب شخصیتتان است!

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok