عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

دعوت اعضای خانواده به جشن عروسی

 

دعوت اعضای خانواده به جشن عروسی

جمله معروف «شما می‌توانید دوست خود را انتخاب کنید؛ اما نمی‌توانید خانواده خود را انتخاب کنید» در زمان جشن عروسی بیش از هر زمان دیگری معنا پیدا می‌کند، برای اینکه در زمان جشن عروسی احساسات نهفته اعضای خانواده بیدار می‌شوند و اختلافات خانوادگی قدیمی نمایان می‌شوند. در واقع این خاصیت جشن عروسی است و مطمئن باشید که شما تنها نیستید و این یک مشکل بین‌المللی است که غیرقابل‌انکار است!

اما بین اینکه اختلافات قدیمی ظاهر شوند تا اینکه با یک خانواده‌ای احاطه شوید که به‌صورت مرتب با کلمات و اعمال خود شما را آزار می‌دهند و سلامتی شما را به خطر می‌اندازند، تفاوت زیادی وجود دارد. معمولا به این‌گونه افراد سمی گفته می‌شود چرا که با حضور خود محیط را سمی می‌کنند و ذهن و قلب شما را بیمار می‌کنند.

با وجودی که رسم است همه اعضای خانواده به جشن عروسی شما دعوت شوند؛ اما قطعا استثناهایی هم برای این قانون قدیمی وجود دارد که همیشه خیلی هم قطعی و شفاف نیست!

در این مقاله، ما چند نمونه از موقعیت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم که لازم است تا یکی از اعضای خانواده را از لیست مهمانان جشن عروسی خود حذف کنید و با لذت تمام به جشن عروسی خود بپردازید.

 • اگر واقعا راهی برای ترمیم رابطه وجود ندارد!

حتی تصور اینکه مجبور باشید که عروسی خود را با فردی جشن بگیرید که واقعا دوست ندارید یا سال‌های زیادی است که با او صحبت نکرده‌اید، بسیار آزاردهنده است حتی اگر او یکی از اعضای خانواده خونی شما باشد! از طرف دیگر، فکر اینکه با دعوت نکردن او به‌احتمال‌زیاد برای همیشه رابطه خود را قطع می‌کنید هم می‌تواند پیچیده باشد. پس از خود این سؤال‌ها را بپرسید: آیا ارزش دارد که یک عضو ناسالم از خانواده خود را از لیست مهمانان جشن عروسی حذف کنید حتی اگر احساسات کسی یا کسانی جریحه‌دار شود؟ آیا امکان دارد و شما می‌خواهید که این رابطه قبل از جشن عروسی ترمیم شود؟ اگر قرار است که فرد موردنظر را در آینده در مراسم خانوادگی ببینید یا اگر دعوت نکردن او احساسات عضو دیگری از خانواده را دردناک می‌کند، آیا تمایل دارید که این زخم را التیام ببخشید؟ با توجه به پاسخ‌های صادقانه خود به این سوالات و قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را بگیرید، به عواقب احتمالی حذف او از لیست مهمانان جشن عروسی فکر کنید.

 • اگر دعوت از آن‌ها شما را در جشن عروسی خود معذب می‌کند!

در برخی موارد، مذاکره یا ترمیم رابطه واقعا به صلاح شما نیست و شما قلبا این را حس می‌کنید. در این موقعیت، ارزش دارد که این فرد را از جشن عروسی خود و زندگی خود حذف کنید تا از ایجاد دردسر و مزاحمت در جشن عروسی جلوگیری کنید. آرامش و سلامت شما مهم‌تر از احساسات یک عضو خانواده است که فقط برای شما درد و عذاب ایجاد کرده است. شما هرگز نباید احساس کنید که مجبورید که یک فرد واقعا سمی و بیمار را به جشن عروسی خود دعوت کنید، فردی که شما را ناراحت می‌کند، فردی که فقط بخشی از DNA خود را مانند شما از یک خانواده مشترک به ارث برده است! جشن عروسی متعلق به شماست پس به غریزه خود اعتماد کنید و فقط افرادی را دعوت کنید که از صمیم قلب برای شما آرزوی خوشبختی دارند.

 • اگر شما هزینه‌های جشن عروسی را پرداخت می‌کنید!

بسیاری از عروس و دامادها در مورد دعوت از مهمانانی که به آن‌ها علاقه‌ای ندارند، احساس فشار می‌کنند فقط برای اینکه پدر و مادر آن‌ها هزینه‌های جشن عروسی را پرداخت می‌کنند و در نتیجه در تصمیم‌گیری‌های جشن عروسی هم دخالت می‌کنند؛ اما اگر خود شما بابت جشن عروسی پرداخت می‌کنید و در قلب خود مطمئن هستید که راه دیگری برای برخورد با این عضو ناسالم خانواده ندارید، شما حق کامل دارید که این فرد و افراد مشابه را به جشن عروسی خود دعوت نکنید! در هر حال این جشن عروسی شماست و پول هم از جیب شما خارج می‌شود پس بهتر است صرف افرادی شود که شما آن‌ها را دوست دارید و آن‌ها هم به شما اهمیت می‌دهند!

راه‌های حفظ سلامتی در مواجه با اعضای سمی خانواده

بسیاری از عروس و دامادها خوش‌شانس هستند که روابط خوبی با خانواده خود دارند، خانواده‌ای که مانند یک سیستم حمایتی در هنگام ازدواج در کنار آن‌ها هستند. متاسفانه سایر عروس و دامادها زندگی مشترک خود را با مشکلات حل‌نشده خانوادگی شروع می‌کنند، مشکلاتی که از طرف اعضای سمی خانواده‌ ایجاد می‌شوند که حضورشان باعث آزار دیگران می‌شود!

یک عضو سمی خانواده می‌تواند به شیوه‌های متفاوت ظاهر شود؛ مثلا کسی که آشکارا از شما متنفر است و یا به‌صورت مداوم در حال قضاوت شما است، از گذشته گله می‌کند و توقعات بیجا از شما دارد. بسیار مهم است که بتوانید این‌گونه افراد سمی را شناسایی کنید تا هر چه زودتر آن‌ها را از زندگی خود کنار بگذارید.

قابل‌توجه است که هر فردی آستانه تحمل متفاوتی برای این‌گونه افراد مزاحم دارد اما فقط شما به‌صورت غریزی می‌توانید تشخیص دهید که حضور افراد سمی چه تاثیری روی سلامتی شما دارد.

در ادامه مقاله، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در مواجه با خانواده مشکل‌ساز خود که نمی‌خواهید در جشن عروسی شما حضور داشته باشند، چه کاری برای سلامتی خود انجام دهید:

با همسر خود در مورد مشکلات خانوادگی گفتگو کنید!

انتخاب یک همسر برای ادامه زندگی به معنی اعتماد به او در زمان مشکلات است. گفتگو با او در مورد خانواده مخرب خود می‌تواند کمی سخت باشد اگر همسر شما از یک خانواده حامی و منسجم می‌آید که لزوما درد شما را درک نمی‌کند. با وجودی که او مستقیما نمی‌تواند موقعیت شما را درک کند، اما شما باید در مورد احساسات خود با او صحبت کنید و در مورد اینکه او چگونه می‌تواند به شما کمک کند.

از همه مهم‌تر اینکه، شما باید با همسر خود احساس امنیت کنید و او شما را قضاوت نکند. در هر حال، تجارب و روابط گذشته شما، فارغ از اینکه چقدر بد یا خوب هستند، به رشد شما کمک کرده‌اند تا انسانی بشوید که در حال حاضر هستید و یک همسر عاشق و آگاه این قضیه را به خوبی درک می‌کند!

از خود مراقبت کنید!

برنامه‌ریزی جشن عروسی کار استرس‌آوری است حتی اگر مشکلات خانوادگی هم نداشته باشید پس مراقبت از خودتان باید اولویت اول شما باشد، درحالی‌که لیست کارهای انجام‌شدنی را هم تیک می‌کنید. واضح است که این مراقبت شامل خواب و خوراک مناسب و ورزش و تفریح است.

علاوه بر این‌ها، مهم است که خود را با افرادی احاطه کنید که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. افرادی که به شما نمی‌گویند که چه کاری انجام دهید بلکه قادر هستند که به شما گوش فرا دهند و از شما سوال کنند که چه چیزی احتیاج دارید.

فارغ از اینکه چه کسی را به جشن عروسی خود دعوت کرده‌اید و چه کسی را از زندگی خود حذف کرده‌اید، تمرکز اصلی جشن عروسی باید روی جشن گرفتن عشق شما و تعهد شما به یکدیگر باشد درحالی‌که توسط افرادی احاطه شده‌اید که به شما اهمیت می‌دهند و شما را واقعا دوست دارند.

تنها دردسر جشن عروسی هم فقط باید جزییات لباس عروس باشد!

 

نکاتی که باید درباره کیک عروسی بدانید

 

 

 

نکاتی که باید درباره کیک عروسی بدانید

برنامه‌ریزی کیک عروسی یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای جشن عروسی است ازآنجایی‌که انواع و اقسام کیک‌های خوشمزه را تست می‌کنید و اگر شما هم مانند بسیاری از عروس‌های دیگر هستید، کیک عروسی شاید تنها چیزی باشد که در جشن عروسی خود می‌خورید! علاوه بر این، کیکی که بلافاصله پس از برش می‌خورید هدف دیگری هم دارد: طعم شیرینی که حس می‌کنید، نمایانگر آرزوهای شیرین برای زندگی مشترک و آینده شما دو نفر است. بااین‌حال، انتخاب یک کیک مناسب برای سرو در جشن عروسی به‌راحتی «خوردن یک برش کیک» نیست!

از انتخاب طعم و طراحی گرفته تا دسرهای جایگزین و زمان برش و سرو کیک، ما در این مقاله همه سؤال‌های مهم کیکی شما را پوشش می‌دهیم تا کمک کنیم بهترین خاطره شیرین را برای جشن عروسی خود رقم بزنید!

 • چه زمانی باید کیک را برش بزنیم؟

با وجودی که انتخاب زمان برش کیک اختیاری است، اما نقش مهمی در جشن عروسی دارد. در گذشته، برش کیک در لحظه آخر جشن عروسی انجام می‌شد که به مهمان‌ها یادآوری می‌کرد که جشن تمام شده است اما با وجودی که امروزه کیک را خیلی زودتر برش می‌زنند، اما هدف هنوز هم نشان دادن پایان جشن است!

این روزها، کیک معمولا در انتهای شام برش می‌خورد و آخرین بخش رسمی جشن عروسی است که درست قبل از رقص و موسیقی پایان شب است. برش زودتر کیک به مهمان‌های مسن این علامت را می‌دهد که بخش رسمی و مهم مراسم تمام شده و اگر تمایل ندارند که تا پاسی از شب برای رقص و پای‌کوبی بمانند، می‌توانند به خانه برگردند.

البته شما می‌توانید کیک را حتی قبل از شام برش بزنید که مزایای خوبی هم دارد. اول اینکه، اگر قرارداد عکاس جشن عروسی بلافاصله پس از شام تمام می‌شود، مطمئن هستید که عکاس در هنگام برش کیک حضور دارد تا بهترین عکس‌ها را از این لحظه ثبت کند. ضمناً پرسنل کترینگ فرصت کافی دارند تا کیک را به‌موقع برش بزنند و به‌عنوان دسر شام سرو کنند.

 • بهترین راه برای برش کیک چیست؟

آیا شما و نامزدتان تابه‌حال برش کیک را تمرین کرده‌اید؟ احتمالاً نه و سرزنشی هم بر شما نیست! نگه داشتن یک چاقو توسط دو نفر کار سختی است اما تمیزترین متد برش کیک، متدهای سه‌گوش و 4 گوش است. به این صورت که شما باید نزدیک کیک بایستید و داماد هم پشت سر قرار بگیرد و هر دو با هم دستتان را روی دسته چاقو قرار دهید. یک برش روی کیک بزنید و به‌آرامی تا پایین ببرید. سپس، یک برش دیگر از همان نقطه اول بزنید تا یک برش سه‌گوش به دست بیاید و با همان چاقو، کیک را بلند کرده و روی بشقاب بگذارید. ترجیحاً از قاشق سرو کیک استفاده نکنید چراکه احتمالاً سایز بزرگ‌تری نسبت به برش دارد و همه‌چیز را بر هم می‌ریزد.

اگر می‌خواهید برش تمیزتری بزنید، گزینه چهارگوش را انتخاب کنید: پس از خط اول، یک خط به موازات آن برش بزنید و دو انتهای آن‌ها را توسط یک خط عمودی به هم وصل کنید و از همان‌جا برش را به سمت بشقاب هل دهید.

 • آیا می‌توانیم باقی‌مانده طبقات کیک عروسی را نگه‌ داریم؟

نگهداری و فریز کردن طبقه آخر کیک یک سنت قدیمی برای عروس و داماد است تا در اولین سالگرد جشن عروسی آن را سرو کنند. فقط مطمئن شوید این موضوع را از قبل به کیک‍‌پز گفته‌اید تا یک جعبه کوچک برای طبقه آخر کیک ارسال کند و به کترینگ هم یادآوری کنید که تصادفاً این طبقه را سرو نکند. روز بعد از عروسی، طبقه آخر کیک را در چند لایه نایلون سلفون بپیچید و در جعبه بگذارید و جعبه را هم در نایلون سلفون بپیچید تا در فریزر نسوزد.

اگر کیک بیشتری باقی‌مانده است، بخش‌های برش زده را به مهمانان نزدیک هدیه بدهید تا به خانه ببرند و بخش برش نخورده را هم بسته‌بندی کنید و برای صبحانه روز بعد به خانه ببرید!

 

 

 • من طعم شکلات دوست دارم اما همسرم طعم میوه‌ای را می‌پسندد. آیا مجبوریم بین این دو طعم یکی را انتخاب کنیم؟

چرا خود را به یک طعم محدود کنید، وقتی می‌توانید دو طعم متفاوت داشته باشید که هر دوی شما را راضی می‌کند! کیک‍‌پزهای امروزی حتی طبقات کیک را در طعم‌های مختلف تهیه می‌کنند تا تنوع بیشتری ارائه بدهند و سلیقه عروس و داماد و مهمانان را ارضا کنند. با کیک‍‌پز هماهنگ کنید تا یک استراتژی مناسب برای توزیع طعم‌های متفاوت کیک داشته باشید تا کار برش و سرو را هم راحت‌تر کنید.

 • من قصد دارم که داماد را با یک «کیک داماد» شگفت‌زده کنم. چه شکلی باید داشته باشد؟ چه زمانی سرو شود؟

کیک داماد در برخی از کشورها یک سنت بود که به‌عنوان یک هدیه محسوب می‌شد و در واقع دسر جشن عروسی نبود. به این صورت که کیک داماد برش می‌خورد، بسته‌بندی می‌شد و به مهمان‌ها هدیه داده می‌شد تا به خانه ببرند. سپس خانم‌های مجرد کیک را زیر بالش خود قرار می‌دادند و به این امید که خواب داماد آینده را ببینند، می‌خوابیدند و برای همین به نام کیک داماد معروف شده است؟! اما امروزه، ازآنجایی‌که همه‌چیز جشن عروسی به عروس مربوط است، کیک داماد به یک فرصت برای افزودن یک بخش خاص به نام داماد در جشن عروسی تبدیل شده است!

کیک داماد در کنار کیک عروسی به نمایش گذاشته می‌شود و می‌تواند هر شکل و طعمی داشته باشد مثلا یک شکل سنتی با طعم قوی شکلات یا تزیینات فانفِتی مورد علاقه او در سال‌های کودکی که به شکل یک حیوان یا لوگوی تیم ورزشی مورد علاقه درآمده است.

ازآنجایی‌که این کیک هدیه محسوب می‌شده، قوانین سختی در مورد برش زدن کیک داماد وجود ندارد. بسیاری از عروس و دامادها کیک داماد را بلافاصله پس از کیک عروسی برش می‌زنند و به همراه هم سرو می‌کنند تا مهمانان هم تنوع و حق انتخاب بیشتری در طعم کیک داشته باشند. اگر هر دو کیک به‌اندازه کافی بزرگ هستند، می‌توانید برای هر مهمان هر دو کیک را سرو کنید در غیر این صورت یک برش در هر بشقاب سرو کنید و به مهمانان حق انتخاب یک طعم را بدهید.

 • آیا اصلاً مجبوریم که کیک عروسی داشته باشیم؟

البته که مجبور نیستید و اگر شما دو نفر ترجیح می‌دهید، می‌توانید پای میوه‌ای، دونات، کوکی، کاپ کیک، وافل، کرپ و یا بروانی به‌جای کیک سرو کنید که همگی گزینه‌های خوشمزه و منحصربه‌فردی برای دسر جشن عروسی هستند. این دسرها را روی پایه کیک بچینید و فراموش نکنید که یک قطعه را به‌عنوان اولین شیرینی زندگی مشترک، با هم گاز بزنید!

اما اگر شما دو نفر به طعم شیرین علاقه ندارید، دسر را کلاً کنار نگذارید برای اینکه مهمانان در پایان شام عروسی توقع کیک دارند! در عوض، با کترینگ صحبت کنید تا یک دسر سبک برای سرو به همراه شام پیشنهاد دهد یا یک میز دسر آماده کنید تا مهمانان گزینه‌های متفاوت را انتخاب کنند و شما هم مجبور نباشید کیک برش بزنید و عکس بگیرید! اگر قهوه گزینه مورد علاقه شماست، شیرینی‌ها را با قهوه سرو کنید تا جشن عروسی را با نوشیدنی مورد علاقه خود تمام کنید.

 

 

 • چه سؤال‌هایی باید از کیک‌پز بپرسید؟

در مورد کیک‍‌پز باید به نکات زیادی توجه کنید و سؤال‌های بسیاری بپرسید تا مطمئن شوید که کیک عروسی خود را به دست یک کیک‍‌پز با تجربه و حرفه‌ای می‌سپارید. در ادامه مقاله، سؤال‌های مهم را برای شما لیست می‌کنیم تا در جلسه حضوری از کیک‍‌پز بپرسید:

چند سال است که در این کار بوده‌اید؟ اطمینان حاصل کنید که تجربه زیادی در پخت و تحویل کیک عروسی دارد برای اینکه طراحی و انتقال کیک عروسی به‌اندازه پخت و طعم کیک مهم است.

چه آموزش‌هایی در زمینه کیک‍‌پزی داشته‌اید؟

چند کیک عروسی در سال تهیه می‌کنید؟

چند کیک عروسی در روز عروسی ما هم‌زمان تحویل می‌دهید؟

چند روز قبل از جشن عروسی کیک را می‌پزید؟ کیک‍‌پزها معمولاً لایه‌های کیک عروسی را چند روز قبل می‌پزند و در یخچال یا فریزر نگه می‌دارند مخصوصا اگر تعداد سفارش زیادی داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که کیک شما بیشتر از 1-2 روز در یخچال نمی‌ماند تا خشک نشود و طعم کهنگی نداشته باشد.

چه طعم‌هایی برای فیلینگ کیک ارائه می‌دهید؟

آیا منوی تنظیم شده‌ای برای ترکیب طعم‌ها دارید یا ما حق انتخاب و ترکیب طعم مورد علاقه خود را داریم؟

در چه طعم‌هایی تخصص دارید؟

چه مواد اولیه‌ای استفاده می‌کنید؟ آیا مواد ارگانیک، ویگِن یا بدون گلوتن هم ارائه می‌کنید؟

آیا تست کیک در هزینه کلی محاسبه شده است؟ اگر نیست، چه هزینه‌ای دارد؟ برخی از کیک‍‌پزها هزینه تست کیک دارند اما اگر قرارداد کیک عروسی بسته شود، هزینه تست را از کل مبلغ کم می‌کنند.

آیا یک پرتفالیو برای کیک‌های عروسی قبلی دارید؟

آیا همه کیک‌های پرتفالیو را شما تهیه کرده‌اید؟ اطمینان حاصل کنید که عکس‌های پرتفالیو طراحی خود کیک‍‌پز هستند و از پینترست دانلود نشده‌اند! در غیر این صورت عاشق یک طرح کیک می‌شوید که کیک‍‌پز تابه‌حال نپخته و نمی‌داند چگونه طراحی کند!

آیا باید از میان طرح‌های آماده انتخاب کنیم یا طرح سفارشی هم قبول می‌کنید؟

آیا از فوندانت استفاده می‌کنید یا کیک را با باترکرم تزیین می‌کنید؟ فوندانت ماندگاری بیشتری در دمای محیط دارد و ظاهری یکدست و مرتب ارائه می‌دهد اما انواع باترکرم‌ها نرم هستند و در گرما آب می‌شوند و سطحی نه چندان صیقلی ایجاد می‌کنند اما در عوض خوشمزه هستند.

آیا گل‌های شکری هم طراحی می‌کنید؟ و یا گل‌های تازه را در تزیین کیک استفاده می‌کنید؟

سایز کیک چه اندازه‌ای باید باشد تا برای تعداد مهمانان ما کافی باشد؟

کیک چگونه به نمایش گذاشته می‌شود؟ آیا پایه کیک را تامین می‌کنید؟

هزینه کیک چگونه محاسبه می‌شود؟ برخی از کیک‍‌پزها بر اساس تعداد برش و برخی دیگر بر اساس وزن، هزینه کیک را اعلام می‌کنند.

آیا حداقلی برای سفارش کیک وجود دارد؟

آیا هزینه دیگری مانند چاقوی کیک یا تاپینگ به فاکتور اضافه می‌شود؟

آیا هزینه حمل و انتقال وجود دارد؟

آیا باید پیش‌پرداخت بدهیم؟ چه زمانی باید پرداخت شود؟

آخرین پرداخت در چه مرحله‌ای انجام می‌شود؟

قوانین فسخ قرارداد چیست؟

آیا می‌توانیم طبقه آخر کیک را فریز کنیم؟

چند ماه قبل از عروسی باید کیک را سفارش دهیم؟

کیک را چگونه تحویل می‌دهید؟

شرایط قرارداد برای صدمات وارده بر کیک در هنگام انتقال چیست؟

 

9 عادت نادرست که در برنامه‌ریزی جشن عروسی شکل می‌گیرند!

 

 

 

9 عادت نادرست که در برنامه‌ریزی جشن عروسی شکل می‌گیرند!

عادت‌های نادرست معمولاً هنگام انجام پروژه‌های بزرگ و به دلیل وجود استرس زیاد که برروی ذهن و روان تاثیر می‌گذارد، شکل می‌گیرند. یکی از این پروژه‌های بزرگ زندگی، جشن عروسی است!

جشن عروسی باید یکی از شادترین روزهای زندگی باشد، اما گاهی بدترین جنبه‌های باطنی را بروز می‌دهد! در شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ریزی جشن عروسی همیشه زیبا و سرشار از تور سفید، گل‌های صورتی و دوستی‌های زنانه است؛ اما واقعیت خیلی بیش از این است! حتی شمایی که فکر می‌کنید در روز عروسی خود آرام خواهید بود و کار زیادی نخواهید کرد، متوجه می‌شوید که در حال شکل دادن به عادت‌های غلطی هستید! این عادت‌های غلط و ناسالم نه‌تنها روند برنامه‌ریزی جشن عروسی و مراسم را به هم می‌ریزند بلکه می‌توانند روی روابط شما دو نفر هم تأثیر بگذارند.

با وجود این شرایط، باید مراقب چه رفتارهایی باشید؟ بسیاری از عادت‌های غلط و مخرب می‌توانند بدون جلب‌توجه و به‌آرامی آغاز شوند، برای همین بسیار مفید است که رفتارهای غلط را بشناسید تا از بروز عادت‌های ناسالم جلوگیری کنید.

در این مقاله، ما به شما کمک می‌کنیم تا 9 عادت ناسالم و مخرب که در روند برنامه‌ریزی جشن عروسی شکل می‌گیرند را شناسایی کنید، برای اینکه شما هرگز نباید اجازه دهید که این مرحله از زندگی شما یک موج منفی ایجاد کند که به زندگی مشترک شما هم راه پیدا کند!

 1. توقع داشته باشید که همه‌چیز بی‌نقص باشد!

این مهم‌ترین عادت است که در برنامه‌ریزی جشن عروسی باید مراقب آن باشید! جشن عروسی شما بی‌نقص نخواهد بود! البته کاملاً رویایی، دوست‌داشتنی، شاد و مطابق آرزوهای شما خواهد بود اما بی‌نقص نخواهد بود. اگر شما این واقعیت مهم را در روند برنامه‌ریزی جشن عروسی بپذیرید، بسیار خوشحال‌تر می‌شوید. در غیر این صورت، فارغ از اینکه شما و اطرافیان چه کارهای مهمی انجام می‌دهید (مخصوصاً در اینستاگرام)، این کارها هرگز به نظر شما کافی نخواهند بود!

 1. توقع داشته باشید که جشن عروسی شما اولویت اول دیگران هم باشد!

جشن عروسی شما شاید مهم‌ترین روز زندگی شما دو نفر باشد که حتماً برای دوستان شما هم مهم است اما آن‌ها زندگی خود را دارند. هنگام برنامه‌ریزی جشن عروسی، شاید به‌راحتی بخواهید که همه کارها در همان زمانی که شما می‌خواهید، انجام شوند و همه انرژی خود را هم صرف سازمان‌دهی کارها کنید که اشکالی هم ندارد برای اینکه این جشن عروسی و زندگی شماست اما گاهی شاید با دوستان و نزدیکان طوری رفتار کنید که انگار این جشن عروسی باید اولویت اول آن‌ها هم باشد، در نتیجه اگر آن‌ها به‌اندازه کافی سریع پاسخ ندهند، عصبانی می‌شوید و بابت تداخل برنامه‌های آن‌ها کینه‌توزی می‌کنید. درحالی‌که این جشن عروسی آن‌ها نیست و شما باید به این واقعیت احترام بگذارید که آن‌ها اولویت‌های خود را دارند و باید به زندگی خود برسند!

 1. بیش‌ازاندازه مسئولیت قبول کنید!

درحالی‌که بسیاری از مردم توقع زیادی از اطرافیان خود دارند، برخی نیز بر عکس، از خود توقع زیادی دارند. اگر متوجه شدید که مسئولیت همه جزییات را پذیرفته‌اید تا حدی که حتی نمی‌توانید به آن‌ها رسیدگی کنید، یک نفس عمیق بکشید و یک لحظه تأمل کنید. حتماً افرادی وجود دارند که به شما اهمیت می‌دهند و حرفه‌ای‌هایی هم هستند که می‌توانند به شما کمک کنند پس اجازه بدهید که آن‌ها به شما کمک کنند.

 

 

 

 1. با عروس و دامادهای دیگر رقابت کنید!

شاید لباس عروس دوست شما گران‌قیمت بوده است و یا در پینترست عکس عروسی‌هایی را دیده‌اید که در قصرهای واقعی برگزار شده‌اند. حتی شاید بخواهید که مدل موی بهتر و یا تالار زیباتری نسبت به جشن عروسی‌های دیگر داشته باشید اما واقعیت این است که همیشه یک نفر وجود دارد که جشن عروسی بزرگ‌تر و بهتری نسبت به شما دارد که پالت رنگی ظریف‌تر یا کمک بیشتری در اختیار دارد. سعی کنید که آنچه مردم انجام داده‌اند را ندیده بگیرید و روی چیزی تمرکز کنید که برای شما دو نفر مناسب است.

 1. از بودجه خود بیشتر خرج کنید!

البته ما می‌دانیم که چقدر وسوسه‌انگیز است که برای این یک روز مهم زندگی ولخرجی کنید و متأسفانه صنعت تشریفات جشن عروسی، جامعه و همه‌چیز در دنیا شما را تشویق می‌کند تا این کار را انجام دهید برای اینکه شما فقط همین یک جشن عروسی را دارید! اما بدهکار کردن خود برای جشن عروسی ارزش ندارد. نه‌تنها نباید زندگی مشترک را با بدهی آغاز کنید بلکه در آینده حتی به خاطر نمی‌آورید که چرا دستمال‌ سفره‌های ارگانیک گران‌قیمت را خریدید البته اگر خود دستمال‌سفره را به یاد بیاورید!

 

 

 1. تظاهر به شاد بودن کنید!

گاهی در هنگام برنامه‌ریزی جشن عروسی، احساس می‌کنید که باید برای دیگران تظاهر کنید که چقدر خوشحال هستید و چطور همه چیز خوب پیش می‌رود و چقدر هیجان‌زده هستید. خود را از این قیدوبند آزاد کنید! برنامه‌ریزی جشن عروسی استرس‌آور است و حتی اگر از هر لحظه آن متنفر هستید، به این معنی نیست که شما نامزد بدی هستید یا همسر بدی خواهید بود! اجاره دهید که دیگران بدانند اگر مضطرب هستید، تحت فشارید یا از برنامه‌ریزی جشن عروسی لذت نمی‌برید. حتماً دوستانی هستند که در کنار شما خواهند بود.

 1. درگیر خانواده‌های همدیگر شوید!

یکی از مشکلات جشن عروسی این است که هرکسی یک عقیده‌ای برای جشن عروسی شما دارد و هنگامی‌که دو خانواده به هم می‌رسند، همه‌چیز ممکن است به هم بریزد! اطمینان حاصل کنید که شما دو نفر حدومرزهای خود را به‌روشنی تعیین کرده‌اید حتی اگر مجبور باشید که هر از گاهی از خود دفاع کنید. روابط خانوادگی شاید برای مدتی ادامه داشته باشند پس سعی کنید که برای بلندمدت فکر کنید. دوری از پرخاش در این روزها می‌تواند در آینده زندگی را برای شما راحت‌تر کند!

 1. فراموش کنید که باید گذشت داشته باشید!

فرقی نمی‌کند که شما دو نفر چقدر باور داشتید در مورد آنچه می‌خواهید، کاملا با هم تفاهم دارید. برنامه‌ریزی جشن عروسی می‌تواند همه اختلاف‌نظرها را بروز دهد. شاید ناگهان متوجه شوید که هر دوی شما گروه موسیقی زنده می‌خواهید اما یک نوع موسیقی مشترک را نمی‌پسندید یا شاید هرکدام از شما ایده متفاوتی از معنی «جشن عروسی سایز متوسط» داشته‌اید! سعی کنید که عصبانی نشوید و به یاد داشته باشید که ازدواج یعنی گذشت و تفاهم!

 1. رابطه خود را متوقف کنید!

خیلی راحت پیش می‌آید که در برنامه‌ریزی جشن عروسی گم شوید و فراموش کنید که جشن عروسی واقعاً برای چیست: برای شما دو نفر و رابطه شما! برنامه‌ریزی جشن عروسی استرس‌آور است اما اگر تا حدی توجه شما را جلب می‌کند که رابطه شما به یک امر فرعی تبدیل می‌شود، شما اصل قضیه را فراموش کرده‌اید. رابطه خود را زنده نگه‌دارید، فعالیت‌هایی غیر از برنامه‌ریزی جشن عروسی انجام دهید و حتماً برای همدیگر زمان کنار بگذارید، درهرحال نامزد شما کسی است که به خاطر او همه این برنامه‌ریزی را انجام می‌دهید!

کلام آخر

کاملاً طبیعی است متوجه شوید که برنامه‌ریزی جشن عروسی از توقع اولیه شما خیلی استرس‌آورتر است و تأثیر غیرمنتظره‌ای روی شما می‌گذارد. عادت‌های بد ممکن است ظاهر شوند اما اگر مراقب آن‌ها باشید و هدف خود را به یاد داشته باشید، همه چیز به‌خوبی خواهد گذشت.

به یاد داشته باشید که جشن عروسی نباید بی‌نقص باشد برای اینکه چیزی به نام جشن عروسی بی‌نقص وجود ندارد!

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok