عروسیتـــ | راهنمای جامع خدمات عروسی

راهنمای کامل لباس مهمانان در جشن عروسی

راهنمای کامل لباس مهمانان در جشن عروسی

جشن عروسی مانند یک ارکستر است که همه اجزایش باید با هم هماهنگ باشند تا دلپذیر شود. مهمانان جشن عروسی هم بخشی از این ارکستر هستند که باید با استایل کلی جشن عروسی ست شوند. درست حدس زدید، رهبر این ارکستر کسی جز عروس و داماد نیست!

اما به دست آمدن این هماهنگی کار راحتی نیست. اگر در جشن عروسی‌های زیادی شرکت نکرده‌اید شاید ندانید کدام استایل لباس مناسب است و اگر در جشن عروسی‌های زیادی شرکت کرده‌اید احتمالاً درجه رسمیت لباس در هرکدام متفاوت بوده است و حتی اگر نبود، احتمالاً ترجیح می‌دهید که همان لباس را در هر جشن عروسی نپوشید!

قبل از اینکه نگران شوید و با اضطراب در کمد در جستجوی لباس بگردید و یا بدتر اینکه با عجله خرید کنید، این مقاله را کامل بخوانید. اگر تمایل دارید که مفهوم استایل‌های متداول جشن عروسی را درک کنید یا فقط در جستجوی ایده‌های جدید برای متنوع کردن ظاهر خود هستید، در مقاله مناسبی فرود آمده‌اید!

برای معرفی اصول ابتدایی لباس مهمانان در جشن عروسی و پیشنهاد لباس مناسب، توصیه‌های تعدادی از استایلیست‌های معتبر دنیا را جمع‌آوری کرده‌ایم تا هم اصطلاحات متداول را برایتان تعریف کنند و هم آماده شدن برای جشن عروسی را برایتان راحت کنند.

در این مقاله، در مورد کراوات سفید، کراوات مشکی، کژوال و استایل‌های دیگر لباس مهمانان در جشن عروسی یاد می‌گیرد. به خاطر داشته باشید که این مقاله شاید همه‌چیز را پوشش ندهد اما این قوانین نقطه شروع خوبی هستند. لباس مورد انتظار از شما در هر جشن عروسی بر اساس شرایط همان مراسم متفاوت است که این شرایط شامل فصل، ساعت، مکان جشن عروسی و سلیقه عروس و داماد است اما فقط محدود به این‌ها نیست.

با وجودی که همیشه می‌توانید با یک مشاور استایل حرفه‌ای مشاوره کنید ما پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان به سراغ منبع اصلی یعنی عروس و داماد بروید. برخی از عروس و دامادها جزییات کامل استایل درخواستی را در کارت دعوت یا وب‌سایت جشن عروسی اعلام می‌کنند. اگر عروس و داماد شما این کار را نکرده‌اند، بهتر است از خودشان مستقیماً سؤال کنید تا استایلشان را تایید کنند.

 • کراوات سفید (بسیار رسمی)

کراوات سفید رسمی‌ترین استایل ممکن است و در این روزها خیلی متداول نیست اما اگر احیاناً به مراسمی با این ویژگی دعوت شدید لباس مناسب پوشیدن اجباری است!

برای آقایان، دستور لباس پوشیدن بسیار محدود و مشخص است: یک کت مشکی تاکسیدو، یک جلیقه سفید، یک پیراهن رسمی سفید و دستکش‌های سفید (فقط اگر احساس دراماتیک بودن دارید) که معمولاً فقط در هنگام سرو شام درآورده می‌شوند. برای کفش هم قطعاً کفش اپرا یا پامپ مشکی بپوشید.

برای خانم‌ها، عقاید متفاوتی وجود دارد اما امن‌ترین راه پوشیدن یک پیراهن رسمی بلند است فقط یادتان باشد تا سایز لباستان را در نظر بگیرید برای اینکه پیراهن‌های بزرگ و پف‌دار هنگام نشستن مشکل‌ساز هستند. کفش هم پاشنه‌دارش ترجیح داده می‌شود اما مطمئن شوید که با پاشنه بلند راحت هستید در غیر این صورت پوشیدن کفش پاشنه‌کوتاه بهتر از افتادن و سر خوردن در تمام روز است.

 • کراوات مشکی

لباس شب مناسب‌ترین لباس این استایل است. برای مردها، تاکسیدوی تیره، یک پیراهن سفید، یک پاپیون هم‌رنگ و یک کمربند پارچه‌ای مناسب است و بند شلوار هم انتخابی است. کفش‌های رسمی مانند آکسفورد هم گزینه مناسب هستند.

زن‌ها می‌توانند یا یک پیراهن بلند یا یک پیراهن کوتاه رسمی بپوشند. کفش پاشنه‌دار باز هم در اولویت است.

 • کراوات مشکی انتخابی

آقایان اگر شک داشتید استایل کراوات مشکی بپوشید اما اگر ترجیح می‌دهید می‌توانید استایلتان را کمی کژوال کنید. می‌توانید به جای تاکسیدو یک کت‌وشلوار تیره بپوشید و پاپیون را هم با یک کراوات رسمی عوض کنید.

برای زن‌ها انتخاب یک پیراهن کوتاه شیک ایده‌آل است. اگر دو تکه اما رسمی بود هم مجاز است. کفش می‌تواند بیش از اینکه رسمی باشد جالب باشد!

 • کراوات مشکی خلاق

این استایل خیلی متداول نیست اما اگر احیاناً با آن مواجه شدید، موارد زیر را رعایت کنید.

برای یک آقا، این استایل به معنی جذابیت بیشتر است که یعنی می‌توانید اکسسوری‌هایی که شخصیت شما را نمایش می‌دهند بپوشید مثلاً کراوات‌های منحصربه‌فرد، سوزن سر آستین خاص و حتی جوراب‌های جالب رنگی یا ژاکت با طرح و پارچه خاص انتخاب کنید.

ایده اصلی برای زن‌ها هم صادق است. خودتان را کمتر جدی بگیرید و با ظاهرتان بازی کنید. جواهرات چشمگیر، کفش و کیف‌های منحصربه‌فرد همه مجاز هستند اما یادتان باشد که همه این‌ها باید راحت باشند.

 • شبه رسمی

نام این استایل گویای همه‌چیز است. در طیف استایل‌های جشن عروسی، شبه رسمی در جایی بین رسمی و کژوال شیک قرار می‌گیرد که مراسم لزوما چیدمان نشسته ندارد. رنگ لباس‌ها معمولاً تیره است.

کت آقایان می‌تواند بدون کراوات باشد اما پیراهن و کفش هنوز رسمی هستند.

لباس خانم‌ها نسبتاً رسمی است؛ اما انعطاف زیادی دارد. لباس کوتاه تا زانو یا دو تکه رسمی همیشه برای این استایل مناسب هستند فقط مراقب باشید که خیلی کوتاه نپوشید!

 • کژوال شیک

این استایل گزینه‌های فراوانی به شما می‌دهد فقط یادتان باشد که باید ظاهرتان را شیک اما راحت نگه دارید تا برای مکان جشن عروسی که معمولاً در تالارهای شیک اما نه چندان باشکوه برگزار می‌شود مناسب باشید.

آقایان می‌توانند کت‌وشلوارهای کتانی با پیراهن رسمی بدون کراوات بپوشند که با یک جفت کفش رسمی ست شده‌اند.

خانم‌ها به جای پیراهن‌های پف‌دار و با شکوه، یک پیراهن مشکی ساده کوتاه بپوشید اما دامن کوتاه با یک بلوز زیبا هم مناسب است. بابت کفش هم صندل‌های رسمی یا حتی پاشنه‌های یک تکه هم مناسب هستند.

 • کژوال

ظاهر کژوال واقعاً متنوع است و به زمان و مکان جشن عروسی بستگی دارد. این استایل معمولاً در فضاهای باز و باغ‌ها اجرا می‌شود که به شما اجازه می‌دهد لباس راحتی بپوشید که در عین حال شیک است!

در رسمی‌ترین حالت شامل یک کت اسپرت است. دکمه‌های باز، ژاکت‌ و شلوار راحت مانند خاکی معمولاً پذیرفته هستند اما در غیر رسمی‌ترین حالت مردها حتی تی‌شرت پولو و شلوارک هم می‌پوشند! در همه این حالات کفش کمترین محدودیت را دارد و حتی می‌توانید کفش کالج بپوشید!

خانم‌ها می‌توانند پیراهن‌های کژوال‌تر بارنگ‌های متنوع بپوشند که با کفش‌های غیر رسمی مانند صندل یا بدون پاشنه ست می‌شود. معمولاً شلوار رسمی با یک تاپ شیک هم پذیرفته است.

 • سنتی

در برخی موارد، در استایل سنتی ممکن است از شما خواسته شود تا ظاهر خودتان را با فرهنگ خاصی هماهنگ کنید؛ مثلاً اگر جشن عروسی استایل کردی دارد خانم‌ها باید پیراهن مخصوص کردی بپوشند. در این موارد حتماً تحقیق کنید و کمک بگیرید و لباس محترمانه بپوشید.

 • سفارشی

عروس و دامادهایی هستند که پالت رنگ جشن عروسی را در کارت دعوت ارسال می‌کنند و از مهمانان می‌خواهند تا مطابق این رنگ‌ها لباس بپوشند! برخی دیگر هم بورد پینترست آماده می‌کنند تا به مدعوین ایده و انگیزه بدهند!

مثلاً اگر جشن عروسی در شمال ایران برگزار شود و استایل کژوال شیک داشته باشد، شاید از مهمانان خواسته شود تا لباسی مناسب طبیعت رشت بپوشند که یعنی رنگ‌های شاد سبز و آبی ‌رنگ اصلی و ایده آل هستند!

نمونه دیگر شامل لباس تعطیلات است که مثلاً باید مناسب نوروز یا کریسمس باشد که طبیعتاً باید از المنت‌های معروف مانند رنگ فیروزه‌ای برای نوروز یا ترکیب رنگ سرمه‌ای، قرمز و سبز برای کریسمس استفاده کنید. طرح‌های بته‌جقه، کلاه و عصای پاپانوئل هم برای روی فابریک ایده خوبی هستند.

مراسم ساحلی هم نیاز به لباس ساحلی شیک دارد که به اندازه کافی برای جشن عروسی رسمی است؛ اما برای ساحل شنی هم مناسب است! برای مراسم ساحلی بهتر است لباس نازک اما ماکسی بپوشید چرا که بادهای ساحلی معمولاً برای لباس کوتاه مشکل‌ساز هستند!

هنگامی‌که با این درخواست‌های خلاقانه مواجه می‌شوید، با آغوش باز آن‌ها را بپذیرید و اگر شک داشتید کمک بگیرید.

 • مرموز

اگر اصلاً نمی‌دانید که چه توقعی از استایل لباس شما وجود دارد و نمی‌توانید از عروس و داماد هم پاسخ شفاف بگیرید، چند گزینه دارید!

می‌توانید به مکان جشن عروسی توجه کنید و مناسب آب‌وهوای آنجا لباس بپوشید؛ مثلاً اگر منطقه کوهستانی مانند کردستان است و هوا هنوز سرد است بهتر است لباس گرم و آستین‌بلند با پارچه ضخیم و بوت‌های مناسب شیک بپوشید اما اگر به منطقه‌ای گرم و تابستانی مانند خوزستان دعوت شده‌اید، لباس نازک نخی یا حریری که طراحی سنگین و جذبی هم ندارد با صندل‌های سبک رسمی مناسب هستند.

یا از سایر مهمان‌ها سؤال کنید که چه لباسی خواهند پوشید تا شما هم لباسی در همان استایل بپوشید و خیلی بی‌ربط نباشید.

اگر هم که از ساقدوش‌های عروس کسی را می‌شناسید، لباس او احتمالاً سرنخ‌هایی در مورد استایل جشن عروسی به شما می‌دهد!

کلام آخر

استایل جشن عروسی توسط عروس و داماد تعیین می‌شود و لباس و ظاهر مهمان‌ها هم بخشی از این استایل است. پس تا جایی که برایتان ممکن است به خواسته آن‌ها احترام بگذارید و همکاری کنید اما همیشه یادتان باشد که باید در لباس مهمانی راحت باشید تا خوش بگذرانید و حس و حال جشن عروسی را هم بهتر کنید!

 

اهمیت شخصیت در انتخاب همسر

اهمیت شخصیت در انتخاب همسر

حتماً برایتان پیش آمده که بگویید فلانی «مدل شما» نیست؟! منظور از این اصطلاح این است که طرف مقابل با شخصیت و روحیات شما سازگار نیست و هیچ جاذبه‌ای نسبت به او احساس نمی‌کنید. جالب است بدانید که این اصطلاح مورد تحقیق علمی قرار گرفته و نتیجه شگفت‌انگیزی داشته است!

اگر علاقه‌مندید که بیشتر در مورد این اصطلاح و تحقیق مرتبطش بدانید در این مقاله با ما همراه شوید.

طبیعی است که در انتخاب رابطه و همسر سلیقه خاص داشته باشید یعنی هرکسی «مدل شما» نباشد نه تنها از نظر جذابیت بدنی بلکه از نظر سازگاری احساسی و روانی. در هر حال، یک دلیلی وجود دارد که تشابهاتی در مردم پیدا می‌کنید که احتمال ایجاد یک رابطه را فراهم می‌کنند! همه افراد لزوماً تمایلی برای آشنایی و ایجاد رابطه با هم ندارند!

تحقیقات جدید از دانشگاه تورنتو درک جدیدی از این اصطلاح «مدل من بودن یا نبودن» ایجاد کرده است. با اجرای نظرسنجی شخصیتی از همسران فعلی و گذشته 300 نفر از شرکت‌کنندگان محققان قصد داشتند که بفهمند اگر مدل هم بودن واقعاً وجود دارد و جالب است که دریافتند وجود دارد و نامش را «یک زمینه تکراری در شخصیت روابط عاشقانه فردی» قرار دادند. این محققان همچنین سعی کردند بفهمند که آیا مردم فقط با افراد مشابه خودشان ارتباط برقرار می‌کنند یا نه اما متوجه شدند که این زمینه تکراری بسیار با آن عادت تفاوت دارد!

محققان معتقدند که این نتیجه‌گیری احتمالاً در حفظ رابطه‌ها کمک می‌کند. داشتن رابطه با افرادی که از نظر شخصیتی مشابه هستند به شما اجازه می‌دهد تا از اشتباهات گذشته یاد بگیرید و متوجه شوید چگونه در یک رابطه رفتار کنید.

شما چگونه می‌توانید از نتایج این تحقیق یاد بگیرید؟ در این مقاله بهترین توصیه‌های روانشناسان معتبر را در رابطه با این تحقیق جمع‌آوری کرده‌ایم تا رابطه خود را سالم و خوشحال نگه دارید.

 • خودتان را بشناسید.

یکی از بزرگ‌ترین منافع تشخیص مدل خودتان این است که درباره خودتان آگاه می‌شوید مثلاً چه چیزی شما را به سمت خود جذب می‌کند، زمینه تکراری روابطتان چیست، چه چیزی نتیجه می‌دهد و شاید در مورد روابط فعلی هم نکته‌هایی را برایتان روشن کند.

این درک و آگاهی مخصوصاً در مسیر رشد مهم است تا خودتان را اصلاح کنید. اگر مطابق نتایج این تحقیق همه ما یک مدل مشخص داریم که به سمت آن گرایش داریم در این صورت قادرید مدل خود را به محض دیدن تشخیص دهید و حتی می‌توانید در هنگام استفاده از آَپ های زوج یابی، افراد را با توجه به مدل فیلتر کنید یا وقتی که در زندگی روزانه بیرون هستید و با مردم مواجه می‌شوید فقط مدلتان را پیدا کنید؟!

به یاد داشته باشید که طولانی‌ترین و نزدیک‌ترین رابطه در زندگی با خودتان است و در نهایت تنها رابطه غالب در زندگی خودتان هستید. فارغ از اینکه در یک رابطه افلاطونی، حرفه‌ای یا عاشقانه هستید، خودتان تنها کسی هستید که مستمر باقی هستید. معنی این آگاهی این است که می‌توانید دیگران را بابت غیر منطقی بودن سرزنش کنید در حالی که منطق را در این واقعیت در نظر بگیرید که: خود شما تنها متغیری هستید که همیشه حاضر است؟!

البته همیشه به راحتی نمی‌توان به این واقعیت اعتراف کرد برای همین است که برخی افراد دچار عادتی می‌شوند که خودشان را با یک نوع ثابت از مردم احاطه می‌کنند حتی اگر این مردم برای سلامتی‌شان خوب نیستند.

معمولاً چیزی که آشنا است به نوعی منفی یا دردناک هم هست و در واقع دلایل ناخودآگاه برای جستجوی یک نوع ثابت روابط برای این است که این دفعه اصلاحش کنید، بهترش کنید یا حتی فقط به این دلیل که احساس می‌کنید درست و راحت است! پس اگر ما محکوم هستیم که تاریخمان را تکرار کنیم کلید خوشحالی در این است که بتوانیم تفاوت زمان حال و گذشته را تشخیص دهیم!

اما شما می‌توانید این چرخه تاریخی را مختل کنید فقط باید از انتخاب‌های خود آگاه باشید. اگر این مدل توسط سطح آگاه ذهن شما تشخیص داده نشود تا همیشه روابطی را انتخاب خواهید کرد که گذشته را برایتان تکرار می‌کنند مثلاً مدام قضاوتتان می‌کند با وجودی که این عادت برای سلامتی اصلاً خوب نیست؛ بنابراین، مهم است که در مورد مدلتان تفکر کنید و دقت کنید که چه چیزی نتیجه می‌دهد و چه چیزی نمی‌دهد.

 • برقراری ارتباط کلید اصلی است.

ارتباط برقرار کردن یکی از ارزش‌های اصلی در هر رابطه‌ای است. شما باید بتوانید به خوبی با همسرتان ارتباط برقرار کنید و موارد مورد نیازتان را ابراز کنید بدون اینکه از جریحه‌دار کردن احساس او بترسید. باید قادر باشید احساساتتان، چه خوب و چه بد را بیان کنید بدون اینکه موضع خود را از دست بدهید. یک ارتباط خوب و قوی بین شما و همسرتان رابطه را سالم‌تر می‌کند و یک رابطه سالم یک رابطه خوشحال است.

پس اگر روابطی که بر اساس «مدلتان» انتخاب می‌کنید اجازه بیان نیازهایتان را نمی‌دهند یا مانع ابراز احساسات صادقانه‌تان می‌شوند و این زمینه همیشه در روابط قبلی هم تکرار شده است نشانه این است که شما معمولاً مدلی را انتخاب می‌کنید که شما را سرکوب می‌کند یا بر شما غالب می‌شود. شاید به این دلیل که از مغلوب شدن لذت مخفی می‌برید یا شاید از مقابله با زورگویی می‌ترسید؟!

نگران نباشید! هیچ شرم و ترسی از درک این زمینه تکراری وجود ندارد بلکه باید سپاسگزار باشید که این زمینه را درک کردید تا بتوانید آگاهانه خود را از این چرخه بیمارگونه آزاد کنید، نفس بکشید و به معنای واقعی زندگی کنید.

 

 

 • روی چیزی تمرکز کنید که نتیجه می‌دهد.

در ابتدای هر رابطه‌ای ما طبیعتاً حجم زیادی احساسات مثبت را تجربه می‌کنیم اما همین‌طوری که رابطه پیشرفت می‌کند نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که همان حجم هیجانات مثبت و محرک شعف و شادی را تکرار کنیم و اگر نمی‌کنیم پس رابطه را قطع کنیم برای اینکه «مدل» ما نیست! در عوض باید توجه کنیم که چه محرکی به این احساسات منجر می‌شود و فعالیت‌هایی را در زندگی روزمره تنظیم کنیم که ما را به این احساسات نزدیک می‌کنند. به ابتدای رابطه فکر کنید، به کارهایی که با هم انجام می‌دادید و لذت می‌بردید درنتیجه همان فعالیت‌ها را در زندگی روزانه در اولویت قرار دهید تا تجارب مشابهی را احساس کنید.

اما اگر در صورت همه این تلاش‌ها رابطه قوت نمی‌گیرد، باید دقت کنید که همسرتان را به همان صورت که هست بپذیرید نه آن کسی که می‌خواهید باشد. نقایص همسرتان باید چیزی باشد که از طرف شما قابل پذیرش باشد. اگر خصوصیات منفی همسرتان همان چیزی است که در روابط گذشته هم وجود داشته است و منجر به شکست رابطه شده است، نشانه این است که «مدل» باید بررسی شود برای اینکه از ریشه‌ای جز ارزش‌های مشترک ناشی می‌شود و عدم تطابق ارزش‌های اعتقادی همسران در نهایت به مشکلات بزرگ‌تر می‌رسد.

درک اینکه شما یک مدل خاص برای انتخاب رابطه دارید، لزوماً نباید ترسناک باشد در عوض باید بخش مهمی از اطلاعاتی باشد که کمک می‌کند خودتان را بهتر بشناسید و در نتیجه رشد کنید. صحبت کردن با یک مشاور هم می‌تواند در این زمینه کمک کند تا متوجه شوید که چرا مدلتان این فردی است که هست و حضور او نشانه چه خصوصیتی در خودتان و تعاملتان با دنیاست. یادگرفتن در مورد خودتان کلید اصلی در رسیدن به بهترین نسخه از وجودتان است!

خلاصه

همه انسان‌ها در مکان و زمانی به دنیا می‌آیند که سیستمشان را تربیت می‌کند و این سیستم به صورت ناخودآگاه و مستمر در کار است و تجربه، افکار و احساسات شما در زندگی را دیکته می‌کند تا زمانی که متوجه این سیستم خودکار می‌شوید! در این نقطه حق دارید که درک کنید چرا شخصیت فعلی را دارید یا انتخاب‌های گذشته را انجام داده‌اید یا روابط عاشقانه انتخابی «مدل» شما هستند در حالیکه دیگران نیستند! با درک پاسخ این سال‌ها سطح خودآگاهی‌تان به تدریج افزایش پیدا می‌کند و قادر می‌شوید ادامه مسیر زندگی را آگاهانه تعیین کنید.

این مسیر شامل انتخاب همسر است، همسری که با روابط قبلی شما متفاوت است برای اینکه بر اساس «مدل» ناخودآگاه نیست، یا بر اساس خاطرات گذشته و عادت‌های تکراری زمان کودکی نیست بلکه بر اساس علاقه فعلی و واقعی انتخاب شده است!

پس هر چه زودتر زمینه‌های تکراری مدلتان را شناسایی کنید بهتر و هوشمندانه‌تر به انتخاب همسر موردعلاقه و زندگی مشترک موفق‌ می‌رسید.

 

مسابقه کیک‌پزی در جشن عروسی؟!

مسابقه کیک‌پزی در جشن عروسی؟!

کیک عروسی یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کیک‌های دنیاست برای اینکه با جشن عروسی، موسیقی، رقص و آواز همراه است، خوشمزه است، دکوراسیون منحصربه‌فردی دارد و خاطره خوبی در ذهن‌ها به جا می‌گذارد.

اخیراً ترند جالبی در جشن عروسی‌ها دیده می‌شود به طوری که عروس و دامادها در جشن عروسی خود مسابقه کیک پزی برگزار می‌کنند! در واقع میز دسر جشن عروسی یک پروژه DIY است که با کیک و دسر پخته شده توسط مهمانان جشن عروسی پر می‌شود که اگر تمایل داشتند برنده هم انتخاب می‌کنند!

با وجودی که کیک سنتی جشن عروسی هنوز هم محبوب‌ترین گزینه برای همه است؛ اما برگزاری مسابقه کیک پزی برای مهمانان جشن عروسی که مهارت کیک پزی دارند راه جالب و صمیمانه‌ای برای مشارکت دادن آن‌ها در برگزاری مراسم است. البته هیچ ایرادی هم ندارد که یک کیک عروسی سفارشی از یک کیک پز حرفه‌ای به عنوان بک آپ داشته باشید. در هر حال هر چه کیک بیشتر باشد، مهمانان جشن عروسی خوشحال‌تر می‌شوند!

برای اینکه یک مسابقه کیک پزی در جشن عروسی خود اجرا کنید، نکات ارائه شده در این مقاله را رعایت کنید تا نهایت لذت را از این فعالیت گروهی ببرید!

چگونه یک میز کیک از دست‌پخت مهمانان جشن عروسی آماده کنید؟

 • قبل از همه‌چیز با مدیریت مکان جشن عروسی، صحبت کنید تا مطمئن شوید که آن‌ها با اجرای این بخش جشن عروسی مشکلی ندارند.
 • کیک پزهای ماهر در بین مدعوین را به مسابقه دعوت کنید. راحت‌ترین راه این است که در کارت دعوت یا وب‌سایت جشن عروسی یک پاراگراف اضافه کنید و از مهمانان درخواست کنید اگر تمایل دارند یک کیک یا دسر برای جشن عروسی بپزند. حتما یادآوری کنید که مجبور نیستند در این بخش شرکت کنند و مسابقه فقط برای سرگرمی به جشن عروسی اضافه شده است. بهتر است در پاسخ به دعوت شما تمایل خود را ابراز کنند تا امکانات مناسب برای چیدمان کیک‌ها و دسرها را آماده کنید و در روز مراسم شوکه نشوید!
 • درخواست خود را کاملاً شفاف بیان کنید مخصوصاً اگر از آن‌ها می‌خواهید که از قبل اعلام کنند چه دسری خواهند پخت یا کیکشان را به چه کسی و کجا تحویل دهند و اگر شرایط خاصی مانند بدون گلوتن بودن برای دسرها دارید. سعی کنید محدودیت زیادی برای کیک پزها ایجاد نکنید برای اینکه هدف از برگزاری مسابقه سرگرمی و خوش‌گذرانی است تا همه بتوانند شرکت کنند.
 • با مدیر تشریفات مراسم هماهنگ کنید تا کیک‌ها و دسرها را از مهمانان تحویل بگیرد و میز دسر را هم از قبل آماده کنید تا هنرمندی مهمانانتان را به معرض نمایش بگذارید.

 

 

برای چیدمان یک میز کیک DIY چه آیتم‌هایی نیاز دارید؟

 • یک میز بزرگ برای همه کیک‌های شرکت‌کننده
 • استند کیک در سایزهای متفاوت
 • کارت برای نام کیک پز و نوع کیک
 • ماژیک
 • چاقوی کیک
 • یک یادداشت سپاسگزاری از مشارکت مهمان‌ها

 

 

نکته‌های مهم برای اجرای مسابقه کیک پزی جشن عروسی

 • میز کیک و دسر قرار نیست جای کیک سنتی جشن عروسی را بگیرد. در عوض کیک‌های هدیه را به عنوان دسر شام سرو کنید. خیلی از عروس و دامادها یک کیک حرفه‌ای جشن عروسی هم دارند و کیک‌های هدیه را فقط در اطراف کیک عروسی می‌چینند.
 • فراموش نکنید که با تشریفات مراسم صحبت کنید از آنجایی که شاید قوانین خاصی برای دسر منو داشته باشند یا با سرو کیک خانگی به همراه غذای خود مشکل داشته باشند.
 • تالار هم ممکن است بابت سرو لوازم اضافه پذیرایی یا نظافت بیشتر، هزینه به فاکتور اضافه کند، پس از قبل با آن‌ها هماهنگ کنید.
 • یکی دو نفر از کیک پزهای ماهر را به پخت کیک ضد آلرژی تشویق کنید تا مهمانانی که قادر به هضم کیک‌های معمولی نیستند هم از لذت کیک عروسی بهره‌مند شوند و به طور مشخص این کیک‌ها را علامت بزنید تا دیده شوند.
 • کیک‌ها ممکن است مدتی در فضای خارج از یخچال بمانند پس مراقب کیک‌های خامه‌ای، بستنی و کلا کیک‌های حساس باشید تا آب یا فاسد نشوند.
 • کیک‌های ورقه‌ای، قالبی و دسرهای خشک معمولا روی میز دسر بهتر دیده می‌شوند پس به مشارکت‌کنندگان یادآوری کنید که مجبور نیستند فقط کیک بپزند. دسرهای ساده خانگی معمولا طرفدار بیشتری دارند.
 • اگر نگران تکراری شدن کیک‌ها و دسرها هستید، از مهمانان بخواهید که از قبل اعلام کنند چه دسری خواهند پخت تا گزینه‌های متنوع‌تری ارائه شوند.
 • از مسئول دریافت کیک‌ها بخواهید که نام کیک پز، نام کیک و مواد اولیه را روی کارت کیک بنویسد و اگر کیک نیاز به نگهداری و نحوه سرو خاصی دارد هم در کارت قید شود.
 • اگر برایتان ممکن است به خاطر بسپارید که چه کسانی چه نوع کیکی پختند تا از هر یک از آن‌ها تشکر کنید و در سخنرانی جشن عروسی هم از همه مشارکت‌کنندگان قدردانی کنید که مراسم شما را جذاب‌تر کردند.
 • قبل از اینکه لوازم اضافه را خریداری کنید از کیک پزها سوال کنید که آیا کیک را روی استند تحویل می‌دهند در غیر این صورت می‌توانید آیتم‌های ارزان‌قیمت برای استند و چاقوی کیک را از بازارهای هفتگی بخرید.
 • یک میز دسر جذاب بهترین راه برای سرگرم کردن مهمانان و آغاز گفتگو است پس میز دسر را با استایل بوفه سرو کنید تا مهمانان تشویق شوند با یکدیگر و به خصوص با کیک پزها صحبت کنند و نظر خود در مورد مزه و کیفیت کیک‌ها را بیان کنند.
 • اگر می‌خواهید مسابقه را جدی بگیرید، کارت رای گیری هم بین مهمانان توزیع کنید یا تعدادی داور انتخاب کنید تا برنده مسابقه را انتخاب کنند و جشن عروسی شما را گرم‌تر کنند.
 • اگر ظاهر و احساس یک میز کیک را دوست دارید اما به هر دلیلی قادر به اجرای مسابقه نیستید، کیک پزهای حرفه‌ای هم می‌توانند میز دسر و کیک زیبایی برای جشن عروسی‌تان تهیه کنند و انواع کیک‌ها، کوکی‌ها، ماکارون و براونی را به معرض نمایش بگذارند.

کلام آخر

جشن عروسی باید لذت‌بخش و جالب باشد تا خاطره‌های خوب ساخته شوند و کیک عروسی یکی از بهترین خاطره‌های جشن عروسی است. پس مسابقه کیک پزی جشن عروسی را به یک فعالیت سرگرم‌کننده برای همه مدعوین تبدیل کنید و با هم لذت ببرید در این صورت برنده اصلی مسابقه شما دو نفر هستید!

 

3 گزینه متفاوت برای کیک عروسی

3 گزینه متفاوت برای کیک عروسی

کیک عروسی در سال‌های اخیر تحول زیادی داشته است و دیگر منحصر به شکل و طرح سنتی سفید چند طبقه نیست و گاهی اوقات حتی کیک هم نیست!

در این مقاله 3 گزینه جایگزین را که در سال‌های اخیر محبوب شده‌اند معرفی می‌کنیم تا یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

کاپ کیک

کاپ کیک‌ها هم می‌توانند به‌اندازه کیک سنتی و چندطبقه جشن عروسی بامعنا باشند برای اینکه مردم را خوشحال می‌کنند، جالب هستند، به‌راحتی برداشته و خورده می‌شوند و فوق‌العاده خوشمزه هستند. کاپ کیک‌ها محبوب هستند برای اینکه عروس و داماد می‌توانند طعم‌های متنوع زیادی انتخاب کنند تا مهمان‌ها لذت ببرند. وقتی دکوراسیون کاپ کیک متناسب با طعم آن است ظاهرش هم هیجان‌انگیز می‌شود و خودداری از خوردن آن کار سختی است!

اگر برای دسر جشن عروسی کاپ کیک را در نظر گرفته‌اید، پشیمان نمی‌شوید. در این مقاله، همه آنچه در مورد سرو کاپ کیک در جشن عروسی لازم است به شما یادآوری می‌کنیم تا یک تجربه دلپذیر برای خود و مهمانانتان فراهم کنید.

 • کاپ کیک معمولاً از کیک عروسی سنتی مقرون‌به‌صرفه تر است.

برای تهیه کیک عروسی، یک کیک پز باید روزها وقت صرف کند تا یک کار هنری خلق کند؛ اما کاپ کیک‌ها کوچک و زیبا هستند و دردسری هم برای کیک پز ندارند درنتیجه قیمت کمتری دارند که اگر مینی کاپ کیک سفارش دهید، قیمت حتی کمتر می‌شود.

 • می‌توانید کاپ کیک را شخصی‌سازی کنید.

یک کاپ کیک سفارشی نهایت شخصی‌سازی جشن عروسی است! معمولاً کیک پز طعم‌های موردعلاقه عروس و داماد را سوال می‌کند و سپس ترکیب‌های متنوعی از طعم و دکوراسیون آماده می‌کند که مطابق سلیقه آن‌ها باشد.

 

 

 • کیک پز می‌تواند خلاقیت بیشتری در کاپ کیک اجرا کند.

با وجودی که کیک‌های سنتی جشن عروسی مانند کیک مخملی قرمز، لیمویی و شکلاتی هنوز هم خوشمزه و محبوب هستند، اما کیک پزها مدت‌هاست که از طعم‌های کلاسیک عبور کرده‌اند و نوآوری می‌کنند.

 • دکور تزیینی کاپ کیک جالب‌تر است.

همان‌طوری که گزینه‌های زیادی برای طعم، فیلینگ و خامه زنی کاپ کیک وجود دارد، راه‌های زیادی هم برای تزیینش وجود دارند. علاوه بر گل‌های شکری محبوب، می‌توانید کاپ کیک را با فوندانتی به شکل قلب و مونوگرام خودتان یا گل‌هایی از باترکرم سوئیسی، آب‌نبات با شکل‌های متنوع، پرچم‌های مینیاتوری که تاریخ عروسی روی آن‌ها نوشته‌شده است و اکلیل طلایی تزیین کنید. خطوط رنگی هم می‌توانند جذابیت بیشتری ایجاد کنند.

 • برای نمایش کاپ کیک بیش از یک‌راه وجود دارد.

راه‌های زیادی برای چیدمان کاپ کیک در جشن عروسی وجود دارد. راه کلاسیک، قرار دادن آن‌ها روی یک استند چندطبقه است اما برای تنوع می‌توانید از بوفه و نردبان هم استفاده کنید!

 • باید تعداد کاپ کیک را بیشتر از تعداد مهمان‌ها سفارش دهید.

برخی مهمان‌ها شاید خودشان را کنترل کنند اما سایرین حتماً بیش از یک کاپ کیک می‌خورند مخصوصاً اگر طعم‌های متفاوت سرو می‌کنید پس برای هر مهمان 1.5 کاپ کیک سفارش دهید. اگر تعدادی هم اضافه آمد، به‌راحتی قابل بسته‌بندی هستند تا به خانه ببرید و به عنوان اسنک آخر شب از آن‌ها لذت ببرید.

 • کاپ کیک را هم می‌توانید برش بزنید.

با وجودی که برخی از عروس و دامادها عمداً کاپ کیک سفارش می‌دهند تا مجبور نباشند، مراسم برش کیک را اجرا کنند، اگر شما این سنت را دوست دارید، یک چاقو بردارید و یک کاپ کیک منحصربه‌فرد را برش بزنید، کسی نمی‌تواند ایرادی بگیرد!

کیک مصنوعی

برای عروس و دامادهایی که تابه‌حال جشن عروسی برگزار نکرده‌اند یا در کیک پزی کار نکرده‌اند سفارش و پرداخت هزینه کیک عروسی شاید شوکه کننده باشد.

یک‌راه محبوب برای پایین نگه‌داشتن هزینه کیک عروسی این است که یک کیک عروسی دیزاینر کوچک را برش بزنید؛ اما یک کیک ساده ورقه‌ای را برای مهمان‌ها سرو کنید! اما برای عروس و دامادهایی که حاضر نیستند از وجود یک کیک عروسی چندطبقه و چشمگیر بگذرند، کیک مصنوعی راه بهتری است.

کیک مصنوعی کیکی است که بیشتر طبقاتش از یونولیت ساخته‌شده است اما مانند یک کیک خوراکی تزیین‌شده است. این کیک قطعاً یک آیتم چشمگیر و جذاب برای مراسم برش کیک ایجاد می‌کند بدون اینکه نیاز به پخت داشته باشد. البته کیک مصنوعی می‌تواند یک طبقه کیک واقعی داشته باشد تا برش داده شود اما بقیه طبقات فقط جنبه نمایشی دارند. کیک تمام مصنوعی هم وجود دارد که در کنار کاپ کیک یا دسرهای کوچک عرضه می‌شود.

با وجودی که جایگزین گردن لایه‌های کیک واقعی با طبقات کیک مصنوعی به نظر ارزان‌تر است اما لزوماً ارزان‌قیمت نیست! بیشتر عروس و دامادها ابتدا تصور می‌کنند که با سفارش کیک مصنوعی قرار است بودجه زیادی صرفه‌جویی کنند اما با دیدن پیش‌فاکتور نظرشان عوض می‌شود چراکه تفاوت چندانی با سفارش کیک واقعی ندارد. کیک مصنوعی شاید مواد اولیه کیک و پخت نیازی نداشته باشد اما طراح کیک باید همان تعداد طبقات را روی‌هم بچیند و تزیین کند و در واقع بهای زیاد کیک عروسی ناشی از تزیین خلاقانه و خاص کیک است! گاهی اوقات حتی هزینه مواد اولیه کیک از یونولیت هم ارزان‌تر است!

اما کیک مصنوعی مزایای خود را دارد مخصوصاً برای زوج‌هایی که در جستجوی یک کیک بیش‌ازاندازه خاص هستند به این دلیل که می‌توانید تا جایی که تمایل دارید سایز کیک را بزرگ کنید یا دکوراسیون آن را منحصربه‌فردترین کنید. ضمناً طبقات فوم سبک‌تر هستند در نتیجه ثابت درجایشان می‌مانند و به‌راحتی روی‌هم قرار می‌گیرند بدون اینکه کج شوند. کیک مصنوعی برای موقعیت‌هایی که مکان جشن عروسی بدمسیر یا دور است هم مناسب‌تر است. دکوراسیون کیک مصنوعی هم می‌تواند دقیقاً مطابق رویای شما باشد بدون اینکه مجبور باشید چیزی از تصویر رویایی خود را کم کنید. هر کاری که با کیک واقعی می‌کنید را می‌توانید با کیک مصنوعی هم بکنید اما طراحی‌های خاصی ترندی شده‌اند که با کیک مصنوعی بهتر انجام می‌شوند؛ مثلاً اگر کیک به شکل یک سنگ قیمتی بزرگ است، کنده‌کاری و گود کردن کیک با یونولیت راحت‌تر انجام می‌شود درحالی‌که کیک واقعی ممکن است با مشکل عدم ثبات مواجه شود.

مزیت دیگر کیک مصنوعی این است که فوندانت باگذشت زمان سفت می‌شود درنتیجه می‌توانید کیک مصنوعی را با خود به خانه ببرید و تا مدت‌ها به نمایش بگذارید! مثلاً طبقه موردعلاقه کیک مصنوعی را روی یک استند کیک در بوفه قرار دهید یا کلاً کیک را روی یکی از میزهای خانه قرار دهید یا اینکه کیک را در یک جعبه تلقی نگه‌دارید در این صورت همیشه یک یادگاری زیبای جشن عروسی را در خانه‌ دارید!

کیک رنگی

کیک عروسی در شکل‌ها و سایزها و طعم‌های متنوع تهیه می‌شود اما وقتی بحث رنگ می‌شود، کیک عروسی معمولاً سفید یا پاستلی است. چرا؟! برای اینکه احتمال رنگ گرفتن لباس عروس و دندان‌های مهمان‌ها وجود دارد!

در ادامه مقاله، همه نکته‌هایی که باید در مورد کیک عروسی رنگی بدانید را یادآوری می‌کنیم تا اگر تصمیم گرفتید سنت‌ها را بشکنید و کیک عروسی رنگی برای مهمان‌ها سرو کنید، آمادگی داشته باشید!

 • عکس‌های عروسی احتمالاً لبخندهای رنگی خواهند داشت!

اگر کیک عروسی با خامه‌زنی به رنگ‌های آبی، سبز و بنفش سرو می‌کنید، آگاه باشید که دهان شما و مهمانان احتمالاً رنگی خواهد شد. با وجودی که فوندانت رنگی به‌راحتی جدا می‌شود تا خورده نشود، اما همه مهمان‌ها این را نمی‌دانند یا انجام نمی‌دهند. خودتان باید مطمئن شوید که لایه رنگی فوندانت را جدا می‌کنید قبل از اینکه کیک را بخورید یا در صورت هم بزنید! تنها چیزی که در عکس‌های عروسی نمی‌خواهید دندان‌های آبی یا گونه‌های سبز است!

 • رنگ‌های پاستلی راه‌حل خوبی ارائه می‌کنند.

اگر کیک عروسی کلاسیک را دوست ندارید، نگران نباشید برای اینکه باتر کرم رنگ روشن هم خوب است فقط پررنگش نکنید که علاوه بر رنگ طعم را هم عوض می‌کند.

 • یادتان باشد که گل‌ها راه خوبی برای افزودن رنگ به کیک عروسی هستند.

اگر کیک سفید نمی‌خواهید اما فوندانت رنگی هم دوست ندارید چه کاری می‌توانید انجام دهید تا کیکتان جالب و رنگی شود؟ کیک عروسی را با گل‌های رنگی تزیین کنید! فارغ از اینکه کیک پز از گل‌های تازه استفاده می‌کند یا گل‌های شکری برایتان می‌سازد، دکوراسیون گل راه خوبی برای افزودن رنگ‌های شاد به کیک سفید عروسی است.

 • شاید کیک بیشتری اضافه بیاورید.

تجربه جشن عروسی‌ها نشان داده که مهمانان معمولاً از کیک و کلاً خوراکی‌های رنگ شده به رنگ آبی، بنفش یا سبز خوششان نمی‌آید برای اینکه اشتهاآور نیستند درنتیجه احتمالاً تعدادی کمتری از مهمان‌ها کیک رنگی شما را خواهند خورد. در عوض می‌توانید یک کیک کوچک به نام داماد داشته باشید که طرح و رنگ شاد و متنوعی داشته باشد تا میز کیک عروسی هم رنگارنگ شود.

 

 

 • می‌توانید یک کیک رنگی بدون فوندانت تیره داشته باشید.

برای زوج‌هایی که در جستجوی کیک رنگی هستند که فوندانت تیره نداشته باشد، می‌توانید یک رنگ ساده و کم‌رنگ انتخاب کنید اما رویش نقاشی با طرح گل یا حتی انتزاعی انجام دهید. در این صورت کیک پز می‌تواند انواع تون‌های ملایم را بدون فوندانت تیره استفاده کند.

 • کیک پز می‌تواند راه‌های جایگزین برای رنگی کردن کیک عروسی پیشنهاد دهد.

رنگ می‌تواند به شیوه‌های زیادی در کیک عروسی استفاده شود که جالب، مدرن و چشم‌گیر باشد؛ مثلاً یک کیک عروسی سفید بارگه‌هایی از رنگ زرد و گل‌های کاغذی صورتی داشته باشید. یک کیک پز حرفه‌ای تکنیک‌های زیادی برای استفاده از رنگ در کیک عروسی دارد پس موقع سفارش حتماً در مورد رنگی کردن کیک پیشنهادهای جایگزین کیک پز را دریافت کنید تا یک طراحی رنگارنگ که مناسب جشن عروسی شماست انتخاب کنید.

تقویت عادت‌های مفید برای همسر بهتر بودن

تقویت عادت‌های مفید برای همسر بهتر بودن

روابط انسانی پیچیده هستند و هرچه هیجانات و احساسات بیشتری در این رابطه درگیر باشند به این پیچیدگی اضافه می‌شود. رابطه عاشقانه یا همسری شاید سخت‌ترین نوع روابط انسانی باشد برای اینکه پس از دریافت رابطه خانوادگی کودکی، وارد بزرگ‌سالی شده‌اید و قصد دارید رابطه‌های جدید و مستقل برای خودتان بسازید؛ اما هنوز هم تحت تأثیر عادت‌های سال‌های اول زندگی هستید!

ناامید نشوید چرا که با تمرین می‌توانید عادت‌های سالم را تقویت کنید و عادت‌های غلط را ترک کنید.

فارغ از اینکه 10 سال است همدیگر را می‌شناسید یا فقط چند ماهی است که با هم آشنا شده‌اید، ایجاد عادت‌های سالم که پایه خوبی برای رابطه‌تان می‌سازند ضروری است مخصوصاً وقتی در آستانه ازدواج هستید. سعی در ایجاد این عادت‌های سالم در ابتدای رابطه و ترجیحاً قبل از بروز مشکلات به شما دو نفر کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف رابطه خود را شناسایی کنید تا با تکیه‌بر آن‌ها رابطه‌تان را در آینده تقویت کنید. این عادت‌ها یادآوری هم می‌کنند که چه چیزی در این رابطه برای شما مهم است مثلاً احساس امنیت، ثبات، مهربانی، توانایی برقراری ارتباط حتی پس از جدایی‌های کوتاه‌مدت و تمایل برای مسئولیت‌پذیری اتفاق‌های بد و خوب که در زندگی شکل می‌گیرند.

در این مقاله، 7 عادت سالم را معرفی می‌کنیم که متخصصان توصیه می‌کنند قبل از ازدواج تقویت کنید تا ازدواج موفقی داشته باشید و 1 عادت غلط را هم پیشنهاد می‌کنیم که ترک کنید تا رابطه‌تان رشد و توسعه پیدا کند.

 • از همسر خود با لبخند و بوسه استقبال کنید.

حتی اگر روز سختی در محل کار داشتید، سعی کنید که در هنگام ورود به خانه لبخند بزنید تا شبتان را با همسر به خوبی شروع کنید. نه تنها با این کار احساس فضای خانه را تعیین می‌کنید بلکه به همسرتان هم احساس مهم بودن و دوست داشته شدن می‌دهید. هنگامی که حواستان پرت است یا احساس خوبی ندارید، حال شما همسرتان را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد و به او القا می‌کند که اولویت اولتان نیست!

 • عوامل حواس پرتی را کنار بگذارید.

بیشتر ما به گوشی‌های هوشمندمان چسبیده‌ایم که می‌تواند روی سلامت رابطه تأثیر بگذارد. برای همین وقتی با هم هستید خود را از دنیای وب جدا کنید. به روزهایی فکر کنید که تازه آشنا شده بودید و دیوایس‌ها را خاموش می‌کردید، بدنتان را کاملاً به سمت هم قرار می‌دادید، تماس مستقیم چشمی داشتید، دست همدیگر را نگه می‌داشتید، به هم توجه می‌کردید و با کنجکاوی مشتاق شنیدن همدیگر بودید! شما دو نفر لیاقت توجهی را دارید که طرف مقابل را در مرکز توجه ذهنتان قرار می‌دهد.

 • برای خودتان زمان تنهایی کنار بگذارید.

شما در یک رابطه متعهدانه و عاشقانه هستید اما به این معنی نیست که حق زمان تنهایی برای اندیشیدن و لذت بردن را ندارید! زمان تنهایی در کاهش تنفر از همسر به شما کمک می‌کند برای اینکه اگر قادر باشید که مستقل باشید رشد شخصی بیشتری خواهید داشت که متعاقباً می‌توانید رابطه‌تان را هم رشد دهید. ضمناً آتش مرموز عشق را هم زنده نگه می‌دارد از آنجایی که به‌تنهایی کاری را انجام می‌دهید که همسرتان را شامل نمی‌شود!

 • عشق و علاقه خود را ابراز کنید.

با وجودی که رفتار بیشتر از کلمات گویا هستند اما مهم است که در گفتگو هم همسرتان را مطلع کنید که دوستش دارید. هنگامی که این عادت را هر روز تمرین کنید، به همسرتان یادآوری می‌شود که او نادیده گرفته نمی‌شود. هر چه تعاملات مثبت بیشتری داشته باشید، در مقابل تعاملات منفی احساس امنیت بیشتری می‌کنید.

 • شب‌های قرار گذاشتن را ادامه دهید.

مهم است که هر چه در ازدواج جلوتر می‌روید، آتش عشق را زنده نگه دارید و بهترین راه برای انجام این کار داشتن شب‌های قرار مستمر است. حتماً تجربه شیرین و لذت بخشی برای هم فراهم کنید و قرارها را به خاطر بسپارید. تنطیم زمان برای این قرارها واقعاً به رابطه‌تان کمک می‌کند مخصوصاً وقتی ازدواج با مشکل مواجه شده است. یادآوری این خاطرات در مواقع بروز اختلاف به شما کمک می‌کند تا متعهد باقی بمانید.

 • به صورت مؤثر به همدیگر گوش کنید حتی اگر اختلاف دارید.

با وجودی که همیشه کار راحتی نیست مخصوصاً در گرمای داغ مشاجره اما مهم است که بفهمید همسرتان منظورش چیست که این امر نیازمند خوب گوش فرادادن است. سعی کنید مدافعانِ برخورد نکنید یا از گفتگو سر باز نزنید در عوض با همسرتان با احترام رفتار کنید حتی اگر ناراحتتان می‌کند.

 • درخواستتان را بیان کنید.

صریح و رک بودن با نیازهای خودتان به جای پرخاش منفعلانه در حفظ رابطه سالم بسیار مهم است. شاید همسرتان نمی‌تواند تقاضای شما را برآورده کند اما اگر نپرسید هرگز به خواسته‌تان نمی‌رسید!

عادت غلط «همیشه درست بودن» را ترک کنید که برای رابطه‌تان خوب نیست!

شما در هر حال گاهی اوقات اشتباه می‌کنید و هر چه زودتر یاد بگیرید که به این امر اعتراف کنید ازدواجتان سالم‌تر و خوشحال‌تر خواهد بود.

اگر هر بار که اختلافی یا مشکلی با همسرتان بروز می‌کند احتیاج دارید که «درست» باشید، بدانید که تنها نیستید. در واقع، نیاز به صحیح بودن بخشی از ذات بشری است. واقعیت این است که چه کسی تمایل دارد غلط باشد؟ اما اینکه همیشه بخواهید درست باشید و حتی قادر نباشید اعتراف کنید که اشتباه می‌کنید، می‌تواند یک فاصله در رابطه‌تان ایجاد کند.

افرادی که نیاز بیش از اندازه‌ای برای صحیح بودن دارند یا حداقل نمی‌خواهند غلط باشند، معمولاً موقعیت‌های بردوباخت را به شیوه‌ای محدود و سفید و سیاه می‌بینند. گاهی اوقات این نیاز به دوران کودکی بازمی‌گردد که همیشه فکر می‌کردید که در همه‌چیز بازنده هستید یا به خاطر کارهای خوب و درستتان قضاوت شدید درنتیجه نیاز ثابت کردن خودتان تبدیل به یک عادت شده است در حالی که به عنوان یک بالغ نیاز به این کار ندارید. نکته مهم این است که نیاز به درست بودن می‌تواند رابطه‌تان را تخریب کند.

 • رشد و توسعه رابطه‌تان را راکد می‌کند.

رشد، یک کیفیت مهم در همه رابطه‌هاست و فقط هم به ابتدای رابطه مربوط نمی‌شود. وقتی‌که یکی از زوج‌ها با درخواست همیشه درست بودن خود را در مقابل یادگیری می‌بندد دیگر به رشد شخصی ادامه نمی‌دهد. تحقیقات نشان داده که زوج‌هایی که برای مدت طولانی با هم باقی مانده‌اند آن‌هایی هستند که به همدیگر اجازه می‌دهند تا تحت تأثیر طرف مقابل قرار بگیرد در نتیجه ذهن بازی دارند و قادر هستند که رشد کنند.

 • باعث می‌شود که همسرتان احساس بی‌ارزشی کند.

با اصرار بر اینکه همیشه درست هستید، اصرار می‌کنید که همسرتان همیشه غلط است که حداقلش این است که احساست او را جریحه‌دار می‌کنید. وقتی اعتقادات و دید یکی از همسران همیشه غلط قلمداد می‌شود او شاید کم‌کم به خود شک کند در نتیجه در رابطه محدود شود. این نوع طرز فکر معمولاً فضای غالب و مغلوب می‌سازد.

 • به شما هم احساس بدی می‌دهد.

با وجودی که حتی فکر همیشه درست بودن و برنده شدن شاید اعتماد به نفستان را تقویت کند اما دلایل زیرین و واقعی که این نیاز را ایجاد می‌کنند احتمالاً احساس بدی به شما می‌دهند. نیاز به همیشه درست بودن از ایده‌آل گرایی ناشی می‌شود که یعنی اگر درست نباشید ایده آل نیستید! اگر اعتماد به نفستان به این امر وابسته شده است که ایده آل باشید، فضا را برای همسرتان سخت می‌کنید که در مورد جنبه‌هایی از رابطه‌تان صحبت کند که ناراحتش می‌کند با توجه به اینکه حتی این گفتگو هم احتمالاً اعتماد به نفس شما را جریحه‌دار خواهد کرد!

 • فضای رابطه‌تان را منحرف می‌کند.

شما فرد منحصربه‌فرد همسرتان هستید اما پدر و مادر او نیستید! به عبارت دیگر، شما نباید شخصی باشید که به او یادآوری می‌کند که همیشه غلط است؛ بنابراین همسرتان شاید بیش از همیشه احساس یک کودک مجازات شده را داشته باشد.

برای اینکه این فضا را تغییر دهید باید یاد بگیرید که با احساسات ناراحت کننده راحت شوید! با این ناحیه خاکستری در زندگی که نیاز به از خود گذشتگی و قرار گرفتن در جای دیگری دارد راحت شوید حتی اگر کاملاً با دید شما هماهنگ نیست!

نتیجه‌گیری

عادت‌ها و روابط مانند هر مهارت دیگری قابل یادگیری هستند فقط نیاز به تمرین مستمر دارند که به اراده و علاقه شما بستگی دارد. زندگی مشترکی که پس از سال‌ها وقت و انرژی می‌سازید قطعاً ارزش تمرین را دارد تا حفظش کنید و توسعه‌اش دهید

ترندهای آزاردهنده جشن عروسی در سال 2019

ترندهای آزاردهنده جشن عروسی در سال 2019

اگر صادق باشیم برخی ترندهای اخیر در جشن عروسی آزاردهنده هستند! از فعالیت‌های گروهی پرهزینه که به شما تحمیل می‌شوند تا استایل اجباری لباس و سخنرانی‌های بی‌انتها، جشن عروسی همان‌طوری که توقع می‌رود، همیشه احساس عشق و شعف را در قلب و عمق وجود شما ایجاد نمی‌کند!

از دیوارهای دونات که برای عکس اینستاگرام چیده شده‌اند تا اشعار عجیب‌وغریب در مورد درخواست هدیه جشن عروسی، در این مقاله به آزاردهنده‌ترین ترندهای جشن عروسی در سال 2019 می‌پردازیم که بیش از اندازه استفاده شده‌اند و رای منفی از مهمان‌ها گرفته‌اند.

شما چه تعدادی از این ترندها را اجرا کرده‌اید؟!

هر عروس و دامادی تمایل دارند که جشن عروسی‌شان خاص و منحصربه‌فرد باشد؛ اما همیشه بهترین ایده‌ها قبلاً اجرا شده‌اند!

با توجه به اینکه فصل جشن عروسی‌ها زمان زیادی از آخر هفته‌های مردم را در فصل‌های بهار و تابستان می‌گیرد و جشن عروسی‌های زمستانی هم در حال محبوب شدن هستند احتمالاً مهمان‌های شما قبلاً همه ترندهای جدید را دیده‌اند و تجربه کرده‌اند.

مطابق یک تحقیق که توسط متخصصان تشریفات انجام شده است، هر دو جنس خانم و آقا موافق هستند که هشتگ‌های پیچیده و نامفهوم با 43.5% رای، ترند اولی است که در سال 2019 بی‌ارزش شناخته شد درحالی‌که دیوارهای دوناتی با 37.2 درصد و حیوانات خانگی حامل حلقه و علائم نئون هم در جایگاه‌های بعد قرار گرفتند.

اگر واقعاً دوست دارید که جشن عروسی‌تان منحصربه‌فرد باشد، ترندهای معرفی شده این مقاله را دنبال نکنید؛ اما اگر واقعاً دیوار گل‌های پاستلی را دوست دارید و آرزو می‌کنید که دونات‌ها از سقف جشن عروسی‌تان آویزان شوند، اجرایشان کنید!

 • هشتگ‌های پیچیده و نامفهوم

شکی نیست که ما در یک دنیای وابسته به شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنیم. به ندرت روزی می‌گذرد که یک خواستگاری با شکوه در استوری‌های اینستاگرام دیده نشود یا یک آلبوم کامل جشن عروسی در فیس‌بوک منتشر نشود تا همه دوست‌های قدیمی مدرسه مشاهده کنند؛ اما با وجود امکان پخش زنده جشن عروسی نیاز به یک هشتگ خاص و منحصربه‌فرد هم ایجاد می‌شود؛ اما مهمان‌های جشن عروسی از هشتگ‌های عجیب‌وغریبی که از ترکیب نام و تاریخ ساخته می‌شوند تا در بخش هشتگ‌های ترندی ظاهر شوند خسته شده‌اند!

 • دیوار دوناتی

در مقام دوم و با فاصله‌ای نزدیک، ترند خوشمزه و اشتهاآور اما غیرعملی دیوار دوناتی وجود دارد. احتمالاً عبور از کنار یک دیوار مملو از دونات‌های خوشمزه که لباستان را رنگی و لکه‌دار می‌کند، ارزش عکس گرفته شده برای اینستاگرام را ندارد!

اما ظاهراً همه با این قضیه مشکل ندارند، از آنجایی که بیشتر 18 تا 24 ساله‌ها اعتراف می‌کنند که دیوار ظاهراً زیبای دوناتی (36.4%)، ابرهای گلی (36%) و ون غذا (31.8%) اولویت‌های برتر آن‌ها برای یک جشن عروسی هستند!

 • اشعار گیج کننده کارت دعوت در مورد هدیه جشن عروسی

احتمالاً تابه‌حال با جملات قصار و یا اشعار عجیب در کارت دعوت جشن عروسی مواجه شده‌اید که اشاره به لوازم‌خانگی دارند که عروس و داماد واقعاً احتیاج دارند؟! یا هزینه پرداخت ماه‌عسل را ندارند؟! باید اعتراف کنیم که این جملات واقعاً آزاردهنده هستند و 37.2% از رأی‌دهندگان هم با ما موافق هستند.

 • خراب کردن لباس عروس

تصور کنید که مبلغ زیادی بابت لباس عروس رویایی خود پرداخت کرده‌اید و همه مهمان‌ها هم در مورد زیبایی و استایلش صحبت می‌کنند پس چرا باید بخش بزرگی از جشن عروسی را صرف خراب کردن لباس عروس کنید؟!

 • عکس کوبیدن کیک عروسی در صورت همدیگر

زدن کیک عروسی در صورت یکدیگر شاید مراسم برش کیک را جالب‌تر کند اما در واقعیت آیا کسی پیدا می‌شود که از مالیده شدن کیک و خامه در چشم و بینی خود خوشحال شود؟ تازه با توجه به هزینه تهیه کیک عروسی که سر به فلک می‌گذارد، قطعاً تمایل ندارید که کیک عروسی را هدر دهید؟!

 • تعداد زیاد ساقدوش‌ها

روزهایی که فقط یک ساقدوش برای عروس یا داماد وجود داشت گذشته است و در حال حاضر ارتش ساقدوش‌ها ترند جدید جشن عروسی هستند تا جایی که برخی عروس و دامادها 10 ساقدوش در کنار خود دارند!

ترند ارتش ساقدوش‌های عروس همه‌جا را فراگرفته است که البته برای عکس‌های عروسی شاید جالب باشد، اما مزاحم جشن عروسی می‌شود از آنجایی که در اتاق عقد و جایگاه عروس و داماد و صحنه رقص جایی برای دیگران باقی نمی‌ماند!

البته این ترند به تدریج در حال محو شدن است از آنجایی که عروس‌های مستقل بدون حتی یک ساقدوش ظاهر می‌شوند و تمایل جامعه برای این ترند مزاحم را تغییر می‌دهند.

 • کیک عروسی بیش از اندازه بزرگ یا عجیب

ترندهای کیک عروسی هم تحولات زیادی در سال‌های اخیر داشته‌اند. کیک ساده میوه‌ای که سال‌هاست ناپدید شده است و به دلیل جنگ‌های اینستاگرامی که نیاز به یک عکس بی‌نقص از کیک عروسی دارد انواع و اقسام طرح‌های خلاقانه و متهورانه برای کیک عروسی ارائه می‌شود.

از کیک‌های سس آبشاری تا کیک‌های لخت، دیوارهای دوناتی، برج‌های 4 متری ماکارون و اخیراً هم کیک 80 کیلویی سلطنتی، ترند کیک عروسی بسیار رقابتی شده است.

 • دیوارهای دکوراسیون شده

دیوارهای دوناتی، گل‌آرایی شده و بادکنکی همه‌جا دیده می‌شوند برای همین تکراری و دل‌آزار شده‌اند!

 • حروف چراغانی شده

شاید این ترند برای خیلی‌ها جالب باشد، اما بیشتر مهمانان از این ترند هم خسته شده‌اند. درحالی‌که بسیاری از زوج‌ها تصمیم میگیرند تا مخفف نامشان را بنویسند سایرین هشتگ جشن عروسی خود را انتخاب می‌کنند و بعضی‌ها هم فقط به یک کلمه «تبریک» بسنده می‌کنند!

10-ورود غیرمتعارف عروس و داماد

هنگامی‌که بحث ورود غیرمتعارف عروس و داماد به جشن عروسی می‌شود انواع ابتکارات مشاهده شده‌اند. از ورود عروس و داماد با یک بالون تا حمل توسط یک دایناسور لباس پوشیده، ورود عروس و داماد یکی دیگر از جنبه‌های جشن عروسی است که از کنترل خارج شده و مهمانان را آزار داده است!

البته همه ما سنت‌شکنی را دوست داریم مثلاً وقتی عروس جدید خانواده سلطنتی انگلیس بدون حضور پدر در مراسم عقد خود حاضر شد، ایده خوبی را بیان کرد اما شاید بهتر باشد که دایناسور را برای پارک بازی نگه دارید!

کلام آخر

ترندها  و مدها همیشه می‌آیند و می‌روند و این قانون در جشن عروسی هم صادق است اما آنچه می‌ماند خاطرات شیرین و خوشایند جشن عروسی است که ساخته می‌شوند پس به جای اینکه با چشمان بسته هر ترندی را که دیگران بدعت می‌کنند دنبال کنید، مسیر خود را بسازید!

 

چرا مشاجرات بعد از نامزدی کاملا طبیعی هستند؟

چرا مشاجرات بعد از نامزدی کاملا طبیعی هستند؟

نامزدی شیرین‌ترین دوران زندگی مشترک است که مملو از هیجانات و احساسات لذت‌بخش و گرم و خاص است که هرگز فراموش نمی‌شوند؛ اما مسئولیت‌های جدیدی هم به همراه می‌آورد چرا که باید برای جشن عروسی و زندگی مشترک آماده شوید.

اگر حالا که نامزد کرده‌اید بیش از گذشته مشاجره می‌کنید بلافاصله قضاوت عجولانه نکنید. با وجودی که توقع دارید که دوران نامزدی با همه هیجان و لذتش رابطه شما را بهتر کند مخصوصا که حالا متعهد شده‌اید تا زندگی‌تان را با هم تقسیم کنید؛ اما افزایش در تعداد دعواها کاملا طبیعی است!

تا زمانی که نامزد نکرده بودید، به عنوان یک فرد رفتار می‌کردید که حساب‌های بانکی جدا داشت، ماشین و آپارتمان خودش را داشت و عادت‌های پول خرج کردن شخصی هم داشت. نامزد کردن بحث آزاردهنده اما قدرتمند چگونگی به اشتراک‌گذاری زندگی‌تان را مطرح می‌کند که منجر به انواع گفتگوهای مختلف بین شما می‌شود که تابه‌حال مرتبط نبودند یا شاید از انجام آن‌ها خودداری کردید تا زمانی که واقعا ضروری شوند.

چگونه محل زندگی‌تان را مشترک می‌کنید؟ آیا خانه مشترک می‌خرید؟ آیا حساب‌های بانکی را یکی می‌کنید؟ چگونه تعطیلات را با وجود دو خانواده بگذرانید؟ آیا بچه‌دار خواهید شد؟ اگر بچه می‌خواهید چه زمانی می‌خواهید؟ این سؤال‌ها تنها تعداد محدودی از عنوان‌هایی هستند که باید در موردشان گفتگو کنید. قبل از نامزدی شاید اشاره‌ای به این عنوان‌ها کردید اما وقتی نامزد کرده‌اید باید با آن‌ها روبرو شوید و گفتگوهای سنگین داشته باشید!

از آنجایی که این روزها بیشتر زوج‌ها دوران آشنایی قبل از نامزدی طولانی‌تری دارند، فرض می‌کنند که نامزد کردن وضعیت رابطه آن‌ها را تغییر چندانی نمی‌دهد. در نتیجه، بسیاری از تازه نامزد کرده‌ها تعجب می‌کنند که در حال مشاجره هستند در حالیکه قرار است عاشقانه همدیگر را دوست داشته باشند!

یکی از دلایل این است که با وجودی که هنوز ازدواج نکرده‌اید اما هر چیزی که به تشکیل خانواده مربوط می‌شود و به اشتراک دائمی زندگی اشاره می‌کند خیلی جدی‌تر می‌شود.

دلیل دیگر این است که برنامه‌ریزی یک جشن عروسی استرس‌آور است و هماهنگ کردن همه جزییات می‌تواند به یک کار تمام‌وقت تبدیل شود که این نوع استرس می‌تواند حتی یک رابطه خوب را هم تحت فشار قرار دهد. در نتیجه همه این استرس‌ها و عدم وجود وقت اضافه و استراحت کافی و شب‌ها و آخر هفته‌های شلوغ و پرکار، ناگهان متوجه می‌شوید که هر دو بسیار حواستان پرت است که حتی به همدیگر توجه مهمی نمی‌کنید و رابطه‌تان را در ریسک قرار داده‌اید!

خانواده و دوستان هم می‌توانند فشار زیادی رویتان داشته باشند. برخی از اعضای خانواده فراموش می‌کنند که این جشن عروسی متعلق به شماست و در نتیجه در تصمیم‌ها دخالت می‌کنند یا عذاب وجدان القا می‌کنند که کارها را مطابق میل آن‌ها انجام نمی‌دهید! در نتیجه ممکن است فکر کنید که نامزدتان از شما حمایت نمی‌کند و در عوض از خانواده خود طرفداری می‌کند تا صلح خانوادگی را حفظ کند. مشکلات خانوادگی که به جشن عروسی مربوط است مانند مسائل مالی، لیست مهمانان، نقش و وظایف هر کسی در جشن عروسی هم مزید بر علت می‌شوند و می‌توانند باعث اختلاف بین شما دو نفر شوند.

با وجودی که این مشاجرات ناخوشایند هستند؛ اما دعوا و بحث کردن در دوران نامزدی چیزی نیست که باعث خجالت شود یا نگرانتان کند. در واقع، می‌تواند طبیعی باشد و بخش سالمی از یک رابطه باشد. نکته مهم این است که مشاجرات را به خوبی مدیریت کنید. به جای اینکه همدیگر را قضاوت یا سرزنش کنید یا به همدیگر حمله کنید، در مورد افکار و احساسات به شیوه‌های محترمانه صحبت کنید و از کلمه «من» هر جایی که لازم است استفاده کنید. هنگامی که نامزدتان نگرانی‌هایش را بیان می‌کند واقعا گوش کنید و سعی کنید دید او را درک کنید حتی اگر با او مواق نیستید. در موردش کنجکاو باشید و سعی کنید درک کنید که معنی عمیق‌تر نگرانی او چیست و از کجا ناشی می‌شود.

نهایت تلاشتان را بکنید که به عنوان یک تیم رفتار کنید همان تیمی که به تازگی تشکیل داده‌اید. در هر حال شما در آستانه ازدواج با این فرد هستید و یعنی خیلی از امور زندگی را با او انجام خواهید داد. در نتیجه داشتن یک پیام مشترک و یک تیم بودن اطمینان می‌دهد که هیچ کس نمی‌تواند بین شما دو نفر قرار بگیرد.

با وجودی که سخت با لیست کارهای جشن عروسی درگیر هستید اما اندکی زمان کنار بگذارید تا فعالیت‌هایی انجام دهید که به جشن عروسی مربوط نیستند. جشن عروسی زود تمام خواهد شد اما ازدواج باقی می‌ماند پس حتما برای تقویت رابطه‌تان زمان و انرژی سرمایه‌گذاری کنید. حداقل هر شب 10 دقیقه برای نوشیدن چای و صحبت کردن در مورد روزتان کنار بگذارید بدون اینکه در مورد نگرانی‌های جشن عروسی صحبت کنید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که چرا به او بله گفته‌اید. برنامه‌ریزی جشن عروسی و روبرو شدن با مشکلات خانوادگی باعث می‌شوند فراموش کنید که چرا حتی در آستانه ازدواج هستید. با خاموش کردن گوشی هوشمند در شب و برقراری ارتباط با نامزدتان از بروز این مشکل جلوگیری کنید و به او یادآوری کنید که چرا او را دوست دارید و چگونه می‌دانستید که باید با او ازدواج کنید.

برای تقویت نامزدی‌تان از کلمه «ما» استفاده کنید!

با توجه به عوامل معرفی شده در ابتدای مقاله، متوجه شدید که نامزدی همیشه لزوما گل‌وبلبل نیست! با وجودی که به هم تعهد داده‌اید و قرار است به زودی قانونا همسر شوید اما در نهایت شما دو فرد مستقل هستید که خواسته‌ها، آرزوها و نیازهای خودتان را دارید. برای اینکه فاصله ایجاد شده توسط شخصیت فردیتان را کمتر کنید از کلمه «ما» بیشتر استفاده کنید یا ادبیات تیمی مانند «مال ما» و «زندگی ما» را بیشتر در مورد رابطه‌تان به کار بگیرید. این ادبیات نشان می‌دهد که شما دو نفر به هم متعهد و شریک هستید و تلاش می‌کنید تا رابطه‌تان را نگه دارید. هر چه بیشتر از این ادبیات تیمی استفاده کنید، رابطه‌تان هم بهتر می‌شود.

 

 

 • ادبیات تیمی ذهنیت تیمی را تقویت می‌کند.

وقتی در مورد مشکلات نامزدی صحبت می‌کنید و از ضمیر مفرد استفاده می‌کنید شاید احساس تنهایی را القا کنید؛ اما با گفتن کلمه «ما» کمک می‌کنید تا احساس پشتیبانی شدن کنید و در موقعیت کمتر تنهایی قرار بگیرید. این ادبیات به خصوص در زمانی مهم‌تر است که موقعیت را از زوجی که با هم با مشکل مواجه شده‌اند به فردی تبدیل می‌کند که به تنهایی یک مشکل دارد.

 • نیاز به نگه داشتن آمار را حذف می‌کند.

مفهوم نگه داشتن آمار یا تمرکز بر روی تعداد دفعاتی که یک طرف به طرف دیگر بد کرده است و استفاده از این آمار در زمان‌های ضروری می‌تواند برای رابطه مضر باشد اما ادبیات تیمی می‌تواند این مشکل را حذف کند. وقتی نامزدها به همدیگر به صورت یک تیم نگاه می‌کنند به جای اینکه دو فرد مجزا باشند، نیاز هر فرد برای محافظت از خودش کمرنگ‌تر می‌شود برای اینکه هر دوی آن‌ها از هم پشتیبانی می‌کنند.

 • دید مشترک ایجاد می‌کند.

هنگامی که روی چیزی تمرکز می‌کنید که با هم انجام می‌دهید، به احتمال زیاد به توافق هم می‌رسید. این مزیت در مورد هر موقعیتی صادق است که یک طرف می‌تواند طرف مقابل را مستقیم زیر سوال ببرد یا از تصمیم‌های او حمایت نکند.

 • اختلافات را کمتر می‌کند.

با وجودی که در مشاجرات شاید ظاهرا دوتیم متضاد باشید اما استفاده از ادبیات تیمی این مشاجرات را کمتر می‌کند حتی موضع گرفتن را کمرنگ‌تر می‌کند و گوش فرادادن را بیشتر می‌کند. هنگامی که نامزدها در مورد یک عدم توافق بحث می‌کنند به راحتی ممکن است در موضع دفاعی قرار بگیرند یا عصبانی شوند و به همدیگر گوش نکنند؛ اما وقتی رویکردتان را با ادبیات و ضمایر به کار رفته تغییر دهید در واقع روی نحوه دریافت پیام توسط طرف مقابل هم تاثیر می‌گذارید. ادبیات تیمی فضا را متحول می‌کند و احتمال احساس سرزنش و قضاوت شدن را کمتر می‌کند.

 • برقراری ارتباط را افزایش می‌دهد.

وقتی زوج‌ها از ادبیات تیمی استفاده می‌کنند طبیعتا بیشتر احساس ارتباط می‌کنند برای اینکه به خودشان به عنوان یک تیم اشاره می‌کنند. این کار مانند ذهنیت تیمی می‌ماند اما کمک می‌کند تا نامزدتان را در حال مشارکت در این گفتگوی تیمی ببینید و حتی بیشتر با او ارتباط برقرار کنید. این ادبیات نشان می‌دهد که نامزدتان شما را به عنوان هم‌تیمی می‌بیند که احساس قدرت و با هم بودن را به رابطه اضافه می‌کند.

 • حساسیت را کمتر می‌کند.

هنگامی که یک مشاجره در می‌گیرد، طبیعی است که به گفته‌های نامزدتان حساس‌تر شوید حتی اگر به قصد آزار شما بیان نشده‌اند؛ اما استفاده از ادبیات تیمی می‌تواند احساس هدف قرار گرفتن به عنوان یک فرد را کمتر کند و در عوض کل مکالمه را به سمت هر دو نفرتان به عنوان یک زوج هدایت کند.

نتیجه‌گیری

نامزدی عبور از دوران تجرد و ورود به زندگی مشترک است، زمانی که از «من» تا حدودی به «ما» عبور می‌کنید. پس این گذار را از ذهنتان شروع کنید و به ادبیاتتان هم گسترش دهید تا به یک تیم قوی تبدیل شوید و دیگران هم این قدرت را احساس کنند و به آن احترام بگذارند!

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok